Pomoc Tania usługa storage dla online Backup Qnap

bartek158

Passing Basics
Beginner
26 Sierpień 2016
11
1
3
42
QNAP
TS-x51
Ethernet
100 Mbps
Witam
Szukam taniego rozwiązania online Backup współpracujacego z QNAP. W sieci znalazłem trochę na ten temat ale są to często informacje z przed 1-3 lat albo prawdopodobnie nie współpracujące z QNap.

Znalazłem takie informacje :
QNAP Cloud Storage Backup Solutions
Nie jest to pełna lista. Potrzebuję na ten moment przechowywać ok 1,5Tb (rocznie przybywa mi ok 50gb danych)
Sprawdziłem kilku dostawców tego typu usług np
- Microsoft Azure ,
- Amazon GlaCier ( 126USD / 1,5Tb rocznie)
- Dreamhost ( 420USD/2TB rocznie - brak opcji 1.5tb )
- Google (180USD / 1.5tb / rocznie).

Rozpietość cenowa jest spora. Znalazłem też coś w atrakcyjniejszej cenie :
HUBIC - 50Euro/rocznie/10Tb - są chyba dostepne tylko opcje 25Gb , 100Gb , 10Tb.

Hubic wygląda najatrakcyjniej , podejrzewam że dało by się znaleźć coś jeszcze atrakcyjniejszego.
Tylko że on chyba nie będzie współpracował z QNAP.

Ogólnie to jestem świeży w temacie online backup i mam kilka pytań odnośnie tego zagadnienia:
1. Jakie firmy dostarczają tanie usługi Storage ?
2. Czy da rade skonfigurować QNAP aby współpracował z serwerami które nie zostały wymienione w tym linku ?
3. Jakie będą wady robienia backup na serwery nie wspierające rozwiązań Qnap ? Nie da rady wtedy chyba zrobić backupu przyrostowego ?
4. Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając firmę na której serwery miał by być wgrywany backup ?

Qnap wykorzystuję do zastosowań amatorskich , wystarczy mi backup robiony 2-4 razy w miesiącu. Łącze mam asymetryczne (wysyłanie 1.5mb).




Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.2
Model serwera: QNAP TS-251
 
Trzeba wtedy robić to ręcznie , pamiętać o tym i dobrze by było aby trzymać ten dysk backup'owy gdzieś indziej niż NAS. Jakiś czas temu widziałem ofertę za 35 Euro rocznie / chyba 5tb, więc w porównaniu z zakupem dysku 2TB to nie wychodzi to tak źle cenowo. Poza tym zależy mi na tym abym nie musiał się tym w ogóle zajmować.
 
Rozwiązania, o których wspominasz są wspaniałe jeśli kupujesz serwer w jakimś odległym datacenter lub korzystasz z outsourcingu no i dane pasuje gdzies archiwizować. W przypadku kiedy lokalnie masz serwer plików, nie ma nic lepszego jak posiadać lokalny backup, do którego masz dostęp "od ręki".
BTW: Hubic Drive [x86, ARMv7/TS-x31]
Jak pamiętam @mariuszsal testował Hubic'a, ale chyba nie był specjalnie z niego zadowolony. Być może za brak oficjalnego wsparcia dla nich ze strony QNAP. Nie pamiętam.
 
Wiem że te rozwiązania są wspaniałe i dla tego się nimi interesuje. Rozumiem że twoja opinia jest taka że wolisz backup lokalny. Chciałbym się dowiedzieć czegoś o backup online nim podejmę decyzję.

Chciałbym dowiedzieć się czegoś wiecej o rozwiazaniach proponowanych przez firme QNAP:
QNAP Cloud Storage Backup Solutions
Wrócę do tych kilku pytań:
1. Jakie firmy dostarczają tanie usługi Storage ?
2. Czy da rade skonfigurować QNAP aby współpracował z serwerami które nie zostały wymienione w tym linku ?
3. Jakie będą wady robienia backup na serwery nie wspierające rozwiązań Qnap ? Nie da rady wtedy chyba zrobić backupu przyrostowego ?
4. Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając firmę na której serwery miał by być wgrywany backup ?
 
Ogólnie to jestem świeży w temacie online backup i mam kilka pytań odnośnie tego zagadnienia:
1. Jakie firmy dostarczają tanie usługi Storage ?
2. Czy da rade skonfigurować QNAP aby współpracował z serwerami które nie zostały wymienione w tym linku ?
3. Jakie będą wady robienia backup na serwery nie wspierające rozwiązań Qnap ? Nie da rady wtedy chyba zrobić backupu przyrostowego ?
4. Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając firmę na której serwery miał by być wgrywany backup ?


1. Stosunkowo tani jest Amazon Drive - 59,99$ / rok , bez limitu pojemności
2. Teoretycznie tak - np. ww., ale często są to oprogramowania w wersji beta i np. u mnie nie chcą współgrać klik, ale to może kłopot tylko u mnie - na razie czekam na odpowiedź z helpdesk
3. Są programy zewnętrzne, np. odrive (nawet fajny), ale niestety kosztują dodatkowe 99 $ / rok
4. Nie wiem, sam mam podobny dylemat ;)