Pomoc TAS-268 nie wstaje, nieudana aktualizacja

Fisherking777

Nowy użytkownik
Noobie
5 Czerwiec 2017
3
1
3
21
QNAP
null
Ethernet
10 Mbps
Chciałbym szczegółowo jak we wzorze zdefiniować sprzęt ale, za zieloniutki jestem na to:
FW na 90% QTS 4.2
model TAS 268,
QTS parę dni temu zaproponował mi aktualizację - polecając reset przed tym krokiem, uległem i żałuję, uceglił się na dobre.
Co sprawdzałem:
- reset mikroprzełącznikiem z tyłu [3s] - nie działa,
- podobnie pełny restore 8s też nie działa
- nie rusza też bez dysków [nie ma sygnału po ok 2 min] miga sobie tylko
- podobnie z dyskami, na przemian sobie migają i nic cisza....
Dane pewnei mam w 90% po innych dyskach i komputerach, ale cześć by przepadła :(

Pytanie:
czy da się coś z tym prosto zrobić, poczytałem trochę o nieudanych aktualizacjach - jestem przerażony :)
Gdzie się z urządzeniem zwrócić [jest wciąż na gwarancji, by jej nie stracić] ?
 
sprzedaj TAS - kup normalnego QNAP TS-25x i miej z głowy udziwnienia androidowe.

wracając do tematu: QFinder znajduje ?
wyłącz NAS wyjmij dyski włącz NAS , QFinder znajduje ?

jak na gwarancji to polecam RMA.
 
qfinder nie znajduje, z dyskami czy bez :-(, nie próbowałem tylko bezpośredniego połączenia kablem ethernet, wpięty jest w switcha w jednej sieci w domu, router też go nie widzi...
rzadko odpalam androida :)
edit: co to jest RMA ?
ok ha ha ha
RMA to Robotyka Mechanika Automatyka - ? :)
jako laik mogłem zapytać ?
btw: idzie w RMA do serwisu;
teraz mam pytanie, jak serek już wróci,
by odpalić stare dyski z danymi - najlepiej skonfigurować go z nowymi/innymi dyskami [muszą być takie same ? cz ywystarczy ten sam typ RAID ?],
po konfiguracji wymienić na stare dyski z danymi - powinien zassać - dobrze myślę ?
po miesiącu w serwisie przysłali mi nowego TAS'a.
Pomóżcie proszę, :)
mam na półce wyjęte ze "starego" - jak skonfigurować nowego by zaczytał stare dane ?
- kupić takie same dyski i ustawić ten sam typ raid'u na czystych a potem podmienić na dyski z danymi ?