Pomoc Teamviewer na Qnapie

CrazyMario

Entry Technician
Q Associate
5 Lipiec 2018
72
5
8
44
Stolno
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Witam Serdecznie
Czy ktoś z forumowiczów testował już TeamViewera na Qnapie ??
poniżej link..
IoT Remote AppControl solution and QNAP NAS boxes

Temat banalnie niby prosty, wszystko zainstalowane - jednak nie mogę się połączyć z Qnapem poprzez Teamwiewer..
Każdorazowo info na kompie - uwierzytelnianie odrzucone.

Wersja oprogramowania Firmware: 5.0.0.1785
Model serwera: QNAP TS-453D
 
To w ogóle działa?
U mnie instaluje się normalnie, ale po uruchomieniu wyskakuje czyste okienko (bez treści EULA, bez checkboxa i bez przycisku "Dalej/Continue" ) więc nie mogę zaakceptować umowy i przejść dalej.
 
Faktycznie winny adblock, sam nie wiem jak to przegapiłem.
Ale teraz utknąłem w tym samym miejscu co CrazyMario
Czyli na Qnapie TeamViewer uruchomiony, ale na kompie dostaję info, że uwierzytelnianie zostało odrzucone.
Dziwne, nic nie zrobiłem, i za którymś razem zaczęło śmigać.
 
MyQNAPcloud zaliczył niezłą wtopę wpuszczając ransomware Qlocker, sporo ludzi się zraziło.
Podobno winna była dziura w Hybrid Backup Sync, ale infekowane były tylko NAS'y poprzez MyQNAPcloud (nie jestem teraz pewien ile w tym prawdy, przestałem śledzić temat)
Response to Qlocker
 
Ja u siebie nie miałem żadnych problemów. Na PC mialem uruchomiony TV w tle. Zainstalowałem TV na qnapie, wyświetlił się tutorial: co jak i gdzie... Na PC odpalilem TV i dodałem gnapa klikając urządzenia w pobliżu.
 
Odpaliłem go po czasie w opcji "kontakty i urządzenia w pobliżu" - nas jest w tej samej sieci.
Próbując dodać ten sam nas, w tej samej sieci - tylko jako komp - już nie działa.
Jak zatem bez np VPN,a dodać inne NAS'y - które mam już poza siecią.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qnap teamviewer
  2. Ticket