Solved Telewizja PLEX tuner openpli

Marinaek

Passing Basics
Beginner
Jul 3, 2021
9
1
1
29
QNAP
TVS-x71
Ethernet
1 GbE
Cześć, przenoszę plexa z pc na nas qnap. Na pc działa, używam długo - np dla kanałów sportowych/sportów walki gdy jestem poza domem.
Poniżej opiszę, jak to zrobiłem na serwerze pc z plexem. Jednak jednocześnie proszę o pomoc - na QNAP nie znajduje dekodera.
Czy oprogramowanie qnapa może blokować i nie widzieć tunera w sieci?

Dla zainteresowanych opiszę jak udostępnić telewizję na plex. Używam tunera marki vu+ uno 4kse z softem openpli.
Logujemy się na adres naszego tunera np 192.168.1.XXX wchodzimy w zakładkę Ustawienia/pakiety i wyszukujemy hrtunerproxy klikamy aby zainstalować hr-tuner.jpg .
Następnie uruchamiamy ponownie tuner, wchodzimy w menu/ustawienia/system/ pojawi się tam HR-Tuner Proxy
hr-tuner2.jpg
Wybieramy typ tunera/głowicy, listę kanałów oraz włączamy debug i zapisujemy zielonym
Domyślny port to 6083

Następnie logujemy się na naszym serwerze plexa, wchodzimy w zarządzaj/Telewizja DVR/Skonfiguruj DVR PLEX. Z reguły plex znajduje już nasz dekoder.
hr-tuner3.jpg

Klikamy kontynuuj/kontynuuj wpisujemy kod pocztowy i kontynuuj.
Przewodnik zaproponuje różnych dostawców, w zależności z jakiej listy kanałów korzystamy. Ja niestety duża cześć muszę dopasowywać ręcznie.
Dopasowujemy kanał z listy z tym od dostawcy, tak aby poprawnie pobierał epg i klikamy kontynuuj. Trwa inicjowanie następnie konfiguracja ukończona. Sprawdzamy na telewizorze w zakładce Telewizja (nazwa serwera).

hr-tuner4.png

Ja osobiście nie dodaje wszystkich kanałów, dodaje te które mnie głównie interesują. Np transmisje ksw, meczy aby obejrzeć gdy jestem poza domem.
Sprawdza się - niestety zauważyłem ze transkoduje.

• Like
Reactions: _Floyd

Silas Mariusz

SysOp
Administrator
Apr 5, 2008
9,492
16
1,902
153
37
www.devspark.pl
QNAP
TS-x77
Ethernet
1 GbE
Też tak robiłem Kodi Plus VPN ale niestety szyfrowanie powodowało że nie mogłem oglądać filmy 4K. A tak mam wszystko w Plex i wszystko działa. Również nol stress.

Wysłane z mojego XQ-AT51 przy użyciu Tapatalka
Dla telewizji uruchom osobno Jellyfin.
Zainstaluj plugin VU+.
Dodaj tuner enigma2.

Plex do filmów.
Jellyfin to enigma2 TV.

_Floyd

Master+ Architect
Q's Excellence
Feb 6, 2011
1,956
234
113
35
Warszawa/Żyrardów
www.wladcypolabitwy.pl
QNAP
TS-x53A
Ethernet
802.11ac
Dla telewizji uruchom osobno Jellyfin.
Zainstaluj plugin VU+.
Dodaj tuner enigma2.

Plex do filmów.
Jellyfin to enigma2 TV.
Lubie mieć to wszystko w Kodi i póki co nie chce tego zmieniać, ale ciekawe że Jellyfin rośnie w siłę, myślałem że tylko Emby.

Silas Mariusz

SysOp
Administrator
Apr 5, 2008
9,492
16
1,902
153
37
www.devspark.pl
QNAP
TS-x77
Ethernet
1 GbE
Możesz troszkę jaśniej co gdzie zainstalować?
1. Instalujesz: Qnapclub Store - Jellyfin | QPKG

2. Dodajesz repo: https://raw.githubusercontent.com/knackebrot/jellyfin-repo/master/manifest.json
1651653720824.png

3. Instalujesz plugin VU+
1651653792331.png

4. W App Center robisz Stop/Start Jellyfina

5. Wracasz do kokpitu administracyjnego Jellyfin i wchodzisz w ustawienia pluginu VU+
1651654117826.png

6. Podajesz:
- adres IP enigma2
- port (domyslny 8001)
1651654171479.png

Ja dodatkowo zaznaczyłem aby mi pobierał tylko jeden ulubiony bukiet kanałów "POLSKIE".
Jeśli masz tuner tylko z jedną głowicą zaznacz ZAP.
1651654243554.png

7. Wchodzisz do ekranu głównego, Telewizja > Kanały
1651654344419.png

Od teraz możesz strumieniować enigma2 innym użytkownikom, np. szwagrowi, siostrze, bratu itp itd.
Jak masz tuner z 8 głowicami to lecisz...

1651654515728.png

FYI:
My regularnie jeździmy z synem co 3-6 mc do szpitala i tam zostajemy na 3 dni. W szpitalach jak w szpitalach - nuda, nie ma co robić.
Więc wtedy hotspot mobilny LTE z telefonu, jakiś tablet z androidem i łącze się na port Jellyfin. Loguje na swojego użytkownika i mam dostęp do bajek czy innych kanałów. Takie własne VOD+telewizja. Polecam.

• Like
Reactions: smargul and _Floyd