Pomoc Telewizor nie wykrywa serwera DLNA

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

mac1981

Passing Basics
Beginner
25 Styczeń 2015
16
3
3
42
Łomżą
QNAP
Ethernet
1 GbE
Witam,

Mam problem ze swoim "świeżym" QNAP ts-212P a mianowicie po aktualizacji oprogramowania routera (Tp-Link WDR4300) mój TV Philips nie widzi serwerów DLNA (Twonky, Plex czy wbudowany w dysk QNAP), widzi tylko mój komputer.
Genralnie TV nie widzi nic z QNAP-a i zastanawiam się gdzie jest błąd (kombinuje na wszelkiego rodzaju sposoby i TV dalej nic nie widzi), może ktoś z Was miał już taki przypadek??

Wcześniej TV widział wszystko bez problemu.
 
Ja miałem podobny problem i tkwił w uprawnieniach do folderów, DLNA działał tylko z uprawnieniami r/w na odpowiednich katalogach. Jak były inne tv nie widział nic. Zobacz może to ta kwestia.
 
Genralnie TV nie widzi nic z QNAP-a i zastanawiam się gdzie jest błąd (kombinuje na wszelkiego rodzaju sposoby i TV dalej nic nie widzi), może ktoś z Was miał już taki przypadek??
Rozumiem, że oba urządzenia - telewizor i serwer masz w tej samej sieci. Ta sama pula adresowa IP i maska sieciowa?
 
Dokładnie... wszystko jest w tej samej sieci. TV widzi komputer i spokojnie mogę z niego odtwarzać natomiast nie widzi NAS-a i zainstalowanych na nim Twonky oraz Plex. A swoją drogą który z nich jest lepszy??
Wcześniej widział obydwa.

Ponadto zastanawiam sie czy nie kupić transmitera sieciowego i TV podłączyć bezpośrednio kablem ethernet, może to coś zmieni (niestety nie mam pociągniętego kabla do netu pod Tv a po wifi chodzi średnio - szczególnie te bardziej wymagające nagrania jak z kamery HD i musze czekać aż się zabuforuje)
Zrobiłem restart NAS-a i jakoś TV ruszył:)
A ktoś wie ile czasu może się tworzyć 45000 miniatur zdjęć na dysku? :)
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ts-212p plex