Pomoc TES-1885U + QM2-4P-342 nie widzi Samsung 500GB M.2 PCIe NVMe 970 EVO Plus

itgryf

Passing Basics
Beginner
14 Styczeń 2017
15
1
3
3
48
QNAP
TS-x53A
Ethernet
10 Mbps
Witam
Tak jak w temacie
Mam problem z dyskami Samsung 500GB M.2 PCIe NVMe 970 EVO Plus.
System widzi 4 puste banki pamięci z karty QM2-4P-342 oznacza je P0S1, P0S2, P0S3, P0S4
Jest zgodność pomiędzy TES-1885U i QM2-4P-342
Nigdzie w dokumentacji nie znalazłem zgodności z Dyskami Samsung 500GB M.2 PCIe NVMe 970 EVO Plus.
Standard NVME jest zachowany gdyż QM2-4P-342 taki obsługuje.

Przeznaczenie - Storage pod VMware

Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.2.1270 2020.04.10 QTS
Model serwera: TES-1885U

Czy muszę coś doinstalować aby dyski NVME były widoczne? a może system tego modelu nie wspiera?
Proszę o pomoc bo mam 4 takie dyski i szkoda mi ich wymieniać a wybrałem je ze względu na transfery.

Z góry dziękuję za pomoc
Tomek

ps.
Przepraszam jeżeli post powinien być w dziale kompatybilność, jak tak to proszę Admina o przeniesienie.
Dziękuje
Problem rozwiązany - można wątek usunąć
 
złącze ?
bo karta wg opisu jest SSD, a dysk NVMe
to najczęstsza pomyłka ...

ai.stack.imgur.com_1LNcf.jpg

jak fizycznie nie pasuje ... to nie będzie działać
 
Niestety chyba problemu nie rozwiązałem, myślałem, że dopatrzyłem się różnicy w interface ale jest identyczny.
Dyski są M.2 NVMe 3.0x4 oraz karta również M.2 NVMe 3x4.
Więc zgodność interface oraz protokołu jest zachowana.

Na stronie QNAP znalazłem informacje, że karta QM2-4P-342 działa tylko na QTS natomiast QM2-4P-384 działa na QES.
Pojawia się to gdy wybieram listę zgodności.

Więc będę się skłaniał qu zmianie karty. Jednak nie wiem czy to rozwiąże problem.
Dzisiaj włożę inne dyski NVMe i sprawdzę czy je widać, może to da mi jakiś obraz.
Temat pozostaje otwarty.
Pozdrawiam
Tomek
Teraz faktycznie można zamknąć temat.
Co zrobiłem.
Wyjąłem 4 dyski z QM2-4P-342, sprawdziłem je w innej karcie i działały.
Wkładałem pojedynczo do QM2-4P-342 start serwera dysk zobaczył i tak kolejno 4 razy, chciałem sprawdzić na którym dysku zgubi wszystkie tak jak było na początku.
Test przeszedł pozytywnie ze wszystkimi 4 dyskami.
Dlaczego wcześniej dysków nie widział? nie wiem i bardzo możliwe że się nie dowiem.
Jedna nocka urwana z nosem w dokumentacji.
Sprawdziłem za to inną kartę na DYSKI NVMe i działa nie musi być Qnapa.
Pozdrawiam
Tomek
Mogę jeszcze podać taką informację
karta QM2-4P-342 system QTS - Wszystkie 4 dyski są widoczne w systemie, można tworzyć z nich Grupę RAID lub używać jako pamięć podręczna dla Grupy RAID
karta QM2-4P-342 system QES - Widoczne tylko dwa dyski PCIe2, PCIe3. Dwóch dysków nie widać (PCIe1, PCIe4). Z widocznych 2 dysków można utworzyć tylko pamięć podręczną dla Grupy RAID.
Uważam że Qnap dał ciała, kupujesz kartę za nie małe pieniądze która działa poprawnie tylko w jednym systemie.
Systemy QTS oraz QES zaktualizowane do najnowszych wersji.
Akurat bardziej zależy mi na QES gdyż chcę na nim zbudować Storage pod VMware.

Pozdrawiam
Tomek
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. QM2-4P-384