TL-D800C Obudowa rozszerzająca

Butler

Hitman
Q's Expert
12 Marzec 2020
141
79
43
42
QNAP
TS-x77
Ethernet
1 GbE
QNAP wypuszcza nową obudowę rozszerzającą TL-D800C za niewiele ponad 2000zł.
Szukałem w dobrej cenie TX-800P, ale chyba się zdecyduję na tą nowość która w sumie jest dwa razy tańsza.
Mógłby ktoś mi pomóc wybrać odpowiedni przewód by połączyć QNAP TS-653B z TL-D800C?
Tak w ogóle to w czym haczyk że TL-D800C jest dwa razy tańszy jak TX-800P?
 
Czy dla mnie by była jakaś różnica w prędkości obu urządzeń?
Wg. kompatybilności na stronie QNAP, TL-D800C miał by być przez USB 3.1 Gen2 (Type-C), a UX-800P przez USB3.0 (Type-B)
JBOD... Mógłbyś rozwinąć myśl?
 
Skoro w specyfikacji jest napisane RAID migrated & expanded Yes, więc nie musi być tylko JBOD.
W tym tańszym jest napisane "Modelu TL-D800C można używać jako indywidualnej puli lub woluminu pamięci na serwerze NAS. Jego puli/woluminu pamięci nie można łączyć z pamięcią na podłączonym serwerze NAS.
Czyli jak mam teraz RAID5 z sześcioma dyskami, to po podłączeniu TX-800P mogę dokupić jeden dysk i sobie rozszerzyć RAID (tak bym chciał), a na TL-D800C już tego zrobić nie mogę i muszę tworzyć nową macierz? Czy mam to inaczej rozumieć?
Proszę o info bo nie chcę kasy w błoto wydawać.
 
to nowa jednostka na rynku, wiemy tyle co pisze na stronie !

zagadaj do producenta badz do sprzedawcy
 
Więc śmiga u mnie od miesiąca TL-D800C.
Na razie na nim zainstalowane 2x16Tb Seagate IronWolf Pro. Postawiony RAID 0, docelowo RAID 5 tak jak na macierzystym QNAP TS-653B.
Spostrzeżenia...
- Urządzenia podłączone ze sobą dołączonym kabelkiem USB 3.1 Gen2 (Type-C od strony TL, Type-A od strony TS). Transfery większych plików pomiędzy nimi (99% moich zasobów to pliki ponad 1Gb) to lekko ponad 300Mb/s, jestem zadowolony. Pewnie na razie zależne to od szybkości dysków i rodzaju macierzy.
- Wyłączam TS, TL wyłącza się razem z nim. Tak samo włączanie. Nie znalazłem tego w opisie modelu, działa tak jak powinno.
- Po dłuższym czasie nieużywania zasobów z obudowy rozszerzającej, jest kilkusekundowa zwłoka do dostępu do plików. Nie jest dramat, ale wyraźnie da się to odczuć. Jak będzie mnie to irytować to pogmeram w ustawieniach, tragedii jednak nie ma. Jak się już "wzbudzi" to różnicy w dostępie między TS a TL nie
odczuwam.
 
  • Lubię to
Reakcje: tiger9
czyli masz kolejna macierz w "rozszerzonym" tak QNAPie ?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. tl-d800c
  2. *
  3. obudowa rozszerzajaca