Pomoc Toshiba DT01ACA200 czy SEAGATE ST2000DM001 do qnap ts-120

bercikq

Passing Basics
Beginner
1 Styczeń 2014
17
4
3
41
QNAP
TS-x20/TS-x21
Ethernet
1 GbE
Witam
jestem szczęśliwym posiadaczem qnap ts120 zamówiłem dysk do tego serwerka
SEAGATE ST2000DM001 jednak otrzymałem Toshiba Dt01ACA200
na stronie qnap.pl tej toshiby nie ma w kompatybilnych dyskach za to na stronie QNAP, Inc. - Network Attached Storage (NAS) - Products - Compatibility - 3.5" HDD widnieje taki dysk a ten seagate jest nie rekomendowany. Mam możliwość odmiany na dysk seagate. Stąd moje pytanie czy odmieniać czy pozostać przy toshibie??? Podłączyłem tą toshibę jednak nie mogę zainstalować żadnej aplikacji ale to temat na inny wątek.
Proszę o szybka odpowiedz bo niewiele mi czasu zostało na odmianę dysku.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Dokładnie jest jak mówisz:

Not Recommended Hard Drives:
Seagate ST2000DM001 z wpisem Note25 gdzie:
This hard drive series initially passed our lab compatibility test and was included in the recommended HDD list. However, during the last few months, we have received an overwhelming number of support requests regarding this hard drive series. The high failure rate of this hard drives series has raised concerns over risks of data loss. Therefore, we have no choice but to remove this series from the recommended HDD list. For users who have already installed this series of HDD on their Turbo NAS, QNAP will continue to provide technical supports as requested.

Natomiast dysk Toshiba DT01ACA200
jest na liście rekomendowanych.

Więc nie rozumiem dlaczego masz wątpliwości ...
Podłączyłem tą toshibę jednak nie mogę zainstalować żadnej aplikacji ale to temat na inny wątek.​

Na co czekasz? ;-)Znaczy chcesz być samodzielny ... popieram :eek:klaski:
 
dziękuje za szybką odpowiedz
miałem wątpliwości bo na polskiej stronie tej toshiby nie było. Więc zostawię sobie tą toshibę. Z tymi aplikacjami co nie mogę zainstalować to narzazie muszę sam spróbować chodzi (przyzwyczaić się do pulpitu) mi głównie o tą aplikacje do ściągania plików. Jak nie rozwiąże problemu to się odezwę. Pozdrawiam.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
apuu.sh_6fYTl.png
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
W tej kwestii zgadzam się akurat z kolegą albercikiem. Adres strony jest mylący, jeżeli nie jest to strona producenta. I widzę, że pigers również wskazuje na to, że strona qnap.pl odsyła do dystrybutora, którym jest EPA Systems, którego trzeba sobie poszukać gdzieś w internecie.
 

Mogą Cię zainteresować