Pomoc Transkodowanie w File Station niekompatybilne z Multimedia Station

ohnsorge

Passing Basics
Beginner
7 Styczeń 2014
13
4
3
42
QNAP
TS-x69L
Ethernet
100 Mbps
Witam. Wykonałem transkodowanie filmów z poziomu File Station. W efekcie zostały potworzone inne pliki z rozszerzeniem mp4.
Następnie chciałem je obejrzeć przez Multimedia Station i tu zonk. Po raz kolejny trzeba transkodować już transkodowany plik do formatu flv.
Na serwerze mam sporą bibliotekę i czasem chciałbym oglądać filmy znajdujące się na nim przez WAN (internet). Dostęp sobie zrobiłem multimedia station zdalnie widzi filmy jednakże jak jakiś wybiorę to muszę czekać ponad godzinę aż się ztranskoduje do flv. Czy jest jakaś inna alternatywna metoda streemingu w locie aby mieć dostęp od razu do plików video na serwerze?
 
A na czym oglądasz te filmy? Najprościej uruchomić w NAS serwer m.mediów i streemujesz w formatach natywnych, bez transkodowania.
Oglądałem przez przeglądarkę łącząc się z Multimedia Station. Jak uruchomić serwer multimediów (widzę tylko serwery DLNA) i czym je przeglądać. Myślałem o rozwiązaniu w postaci streemingu np do VLC tak aby podać adres publczny IP Qnapa.
 
Odpaliłem Video Station. Teraz przetwarza pliki. Pewnie zajmie mu to z kilka dni bo mam kolekcję ponad 200 filmów a z tego co widzę wrzucił wszystko z katalogu Multimedia. Dam znać jak skończy ale może się udać bo jakiś przykładowy plik idzie oglądać bez problemu. Pytanie tylko o ile zwiększy się objętość videoteki :)

Pierwsze 5 filmów zrobił. Idzie je oglądać przez net więc jest super :)
Dzięki Silas
 
Ostatnio edytowane:
  • Lubię to
Reakcje: kaktus