Pomoc Transmission Qnap Ts-112

karlitoo

Passing Basics
Beginner
11 Styczeń 2010
19
0
1
53
Łomża
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Witam mam problem z Transmission w sumie to tylko tego używam na moim nasie .Mój problem polega na tym ,że po dodaniu kilku zadań np. trzech transmision zawiesza się na jakiś czas nie można na niego wejść za pomocą przeglądarki jak i gui.Testowałem już różne wersje transmission jaki różne wersje firemwire i dalej to samo_Ostatnio postawiłem na nowo cały system na czysto i dalej to samo.Sam już nie wiem co jest przyczyną może to kwestia konfiguracji ,mam domyślną tam nic nie grzebałem .Wczesniej używałem utorrenta na Win i nie miałem problemów i chciałem sobie ulepszyć zakupując nasa w sumie nie tania zabawka ,ale jak tak mam być jestem trochę zawiedziony...Stacja pobierania nie wchodzi w grę bo pobieram z zamkniętych trackerów ....Z góry dziekuję za odpowiedż...
 
To może być związane rezerwacją miejsca na na dysku na dany torrent. Gdzieś w ustawieniach Transmission jest taka opcja, robi się to w celu uniknięcia fragmentacji dysku. Podczas tworzenia takiej kilkudziesięcio gigabajtowej rezerwacji ten NAS ze słabym prockiem dosyć ostro pracuje. Jak duże są te torrenty, które dodajesz?

P.S.
Dziwny nick jak na kobietę. Z Carlito's Way pamiętam, że to był facet. ;)
 
Pogrzeb w ustawieniach. Ja Ci teraz nie powiem, bo mam stan awaryjny. Przestrzegam, zapełnienie dysku do (prawie) pełnego powoduje, że system wchodzi w petlę restartów. Nie mogę nic usunąć, bo system coś tam miele zanim zrestartuje znowu, nie można wczytać zawartości podkatalogów, NAS w zasadzie nie odpowiada. Ani samba, ani SSH. Masakra. :(
 
Zmiany zachowania Transmission przy dodawaniu nowego torenta dokonuje sie w pliku settings.json. Aby edytować ten plik należy wejść do Transmission Admin Center (http://ip_twojego_nasa/transmission/ albo przez Administracja >> Strona domowa >> Serwery aplikacji >> QPKG Center ), następnie rozwinąć zakładkę Configuration Editor i kliknąć na znajdującą się tam ikonę. Odnajdujemy wpis "preallocation": i zmieniamy widniejący tam parametr (masz zapewne wpisane tam 2). 0 oznacza wyłaczenie tworzenia rezerwacji, a 1 rezerwację szybką. Nie wiem czym w praktyce różni się 1 od 2 oprócz opisywanej szybkości działania skoro 1 też dokonuje rezerwacji, tzn. czy nie redukuje fragmentacji lub redukuje gorzej niż opcja 2.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz