Pomoc Transmission znikł po update do QTS 4.3.2

rafolego

Passing Basics
Beginner
2 Styczeń 2017
17
3
3
29
QNAP
TS-210
Ethernet
1 GbE
Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.2 Build 20170313
Model serwera: QNAP TS-228

Po uptade systemu na Qnapie, nie mogę odpalić Transmission. wyskakuje taka strona:

"Internal Server Error
The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator at admin@NAS to inform them of the time this error occurred, and the actions you performed just before this error.

More information about this error may be available in the server error log.

Apache Server at 192.168.0.100 Port 80"

Czy to oznacza, że nie ma kompatybilnej wersji transmison do tej wersji qnapa ?

W zasadzie w app store zniknął transmission...
 
Jeśli masz model serwera na Intelu to proponuje przesiąść się na 4.3 i zainstalować rtorrenta.

Używałem transmission i byłem zadowolony. Po aktualizacji musiałem cofnąć się do starszej wersji bez TorrentWatchX i innych bajerów. Miałem trochę problemów przy konfiguracji, ale działa.

Sprawdzę ten rTorrent jeśli polecasz, natomiast czy ma odpowiednik "Transmission Remote GUI" (dla Windows)?
 
Opcje opcjami, a dla mnie jednak podstawą jest jeżeli kliknę w plik torrent lub magnet link... to mi go od razu zaczyna ściągać :)
"Transmission Remote GUI" to jest coś pięknego i chyba nic co można by dodać do samego klienta, nie zrekompensuje braku tej dodatkowej aplikacji.
 
Mysle ze powinieneś zmienić przyzwyczajenie. Server powinien być standalone. A Ty nie powinieneś w ogóle używać klienta na komputerze. Malo tego jeśli dodasz katalog watch do ulubionych w oknie dialogowym podczas zapisu pliku, to do rozpaczecia pobierania dzieli Cie tylko jeden krok - przycisk Zapisz.

I nie musisz przejmować się żadnym klientem. Nie zrozumiesz tego jak sam nie sprawdzisz.
 
Niestety z opisu zmian wynika że wersja 2.84-b25 dotyczy tylko urządzeń z procesorami ARM.
Poza tym pod podanym linkiem jest tylko wykaz zmian - ściągnąć się nie da.
Po krótkich testach:
Transmission 2.84-b25 jest dostępne jako aktualizacja tylko na QTS 4.2
Jeśli masz QTS 4.2+Trans b24 i zrobisz update do QTS 4.3 to nie ma już możliwości zaktualizowania Trans do b25. Aktualizację trzeba zrobić przed przejściem z QTS 4.2 do 4.3 lub zrobić downgrade 4.3->4.2 zaktualizować Trans do b25 i z powrotem wrócić do QTS 4.3.
Przy czym nie ma to sensu bo Trans 2.84-b25 nie działa pod QTS 4.3 z procesorami Intela. Uruchamia się strona konfiguracji, ale nie ma możliwości uruchomienia samej usługi.
Alternatywą dla QTS 4.3 jest QTransmission 2.92 64bit (zrobiona przez fanów niezależnie od głównej dystrybucji). Na ona jednak kilka wad: nie ma łatwego dostępu do config.json przez co skonfigurować można tylko najprostsze rzeczy przez WebGUI. Poza tym wszystkie ściągnięte pliki mają przepisany ownership do admina i nie można ich ruszyć z miejsca będąc zwykłym użytkownikiem. I chyba największa wada - bez dostępu do config.json nie można zmienić domyślnego loginu i hasła przez co otwieramy nasz serwer przed wszystkimi :(

Przy próbie ściągnięcia Tranmission ze strony Qnap (App Center), jest on dostępny tylko w przypadku zaznaczenia wersji QTS 4.2 i wtedy mamy dostępne tylko Trans 2.84-b24.

Tak więc: nie ma Transmission dla QTS 4.3 i proponuję zmienić oznaczenie wątku bo na pewno nie jest rozwiązany.
 
Faktycznie, przepraszam za wprowadzenie w błąd, nie zwróciłem uwagi że mowa tylko o ARM :(
Miejmy nadzieję że zrobią wkrótce update bo nie widzi mi się rozstawanie z Transmission a szkoda z drugiej strony siedzieć tylko z tego powodu na starym systemie, nowy daje przecież tyle możliwości.
 
Jak pisałem wcześniej QTransmission to nie "oryginalny" Transmission tylko odrębna gałąź.
Wady:
- brak możliwości zmiany domyślnego loginu/hasła bez wchodzenia do systemu przez konsolę.
- wszystkie ściągnięte pliki mają przepisany ownership do admina i nie można ich ruszyć z miejsca będąc zwykłym użytkownikiem

Oryginalnego, w pełni funkcjonalnego Transmission nadal nie ma.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. the server encountered an internal error