Pomoc TrueCrypt + backup plików - prośba o sugestie

solari

Nowy użytkownik
Noobie
10 Maj 2015
4
2
3
44
QNAP
null
Ethernet
null
Witam,

Proszę o podpowiedź, gdyż nie mam póki co wiedzy/pomysłu jak na QNAPie zrealizować to co realizowałem QNAPa nie mając ;-)

Dawno, dawno temu.... stworzyłem 2 kontenery plików po 30GB w TrueCrypt (pod Windows, FAT/NTFS).
W jednym trzymam zdjęcia, w drugim dokumenty itp. Oba pliki montuję w miarę potrzeb na lapku, z którego korzystam.

Co do backupu, to raz w miesiącu kopiuję oba pliki na dysk USB, a następnie z dysku USB na innym komp/kilka kompów poza domem. Największą zaletą kontenerów TC (oprócz poufności danych) jest szybkość ich kopiowania na inny nośnik (2 pliki po 30 GB versus 60GB w dziesiątkach tysięcy plików).

Po zakupie QNAPika myślałem, że oba kontenery TC będę montował wraz z uruchomieniem się NASa (QNAP-231), a w razie potrzeby raz na tydzień podpinał USB pod NAS by zgrać wspomniane 2 pliki.

Pytanie:
1. Czy można zamontować w trybie zapisu kontener TC (sformatowany w FAT/NTFS) w QNAPie ?
Jak się do tego zabrać ?

2. Czy macie może inny pomysł jak zrealizować scenariusz opisany powyżej ?
Wiem, że istnieje opcja szyfrowania danych w QNAP, jednak zapewne przy podczas Backupu na USB dane zostają odszyfrowane..

dzięki i pozdr!
.solari
 
QNAP i TrueCrypt ? To musi być jakiś mocniejszy NAS na Intelu, to wymaga w "cholerę" zasobów CPU, poza tym nie kojarzę żeby QNAP potrafił montować wolumeny TC.

poza tym TrueCrypt nie jest już najnowszy, przestał być wydawany ... jak się upierasz to możesz go używać na własną odpowiedzialność.

jeśli dane zostaną zaszyfrowane na QNAPie to tylko QNAP może je odczytać, nie koniecznie ten sam model NAS.

Kontener TC jest tylko plikiem , nie widzę potrzeby kombinowania bardziej , poza przeniesieniem go na NAS i montowaniem go na PC, za pomocą udziału sieciowego.