Pomoc TS-109 Sharing

lo_bo

Nowy użytkownik
Noobie
9 Kwiecień 2009
3
0
1
WItam wszystkich.
Od jakiegoś czasu szukam informacji na temat postawienia serwera cyferki na qnap.
Z uwagi że jest to urządzenie linuksowe mozliwość taka na pewno jest.
Niestety nie jestem w tym zbyt dobry. Czy istnieje jakaś paczka do zainstalowania takiego serwera.
Ewentualnie czy była by taka osoba, która dała by rade jakoś to przekonwertować.
Z góry dziekuje za jakiekolwiek informacje i pomoc.
 
niestety serwer NAS to nie komputer :)
i raczej nie będzie ci z tą przejściówką współpracował, bo do takiej trzeba instalować dodatkowe drivery, dużo zachodu.

lo_bo napisał:
Z uwagi że jest to urządzenie linuksowe mozliwość taka na pewno jest.
nie interesuję się tym, podaj jakieś programy obsługujące sharing na linuxie(wersja tekstowa - obsługiwana z poziomu terminala), sprawdzimy.

Moim zdaniem wątpie, żeby dało rade.
Pozdrawiam.
 
Niestety rozczaruje Cie ale raczej jest to niemozliwe...

Trzeba byloby przekompilowac mocno kernela i wgrac mu drivery obslugujace ta Twoja przejsciowke RS-232 na USB.
Jednymi z lepszych rozwiazan RS-232 na USB to kazdy adapter pracujacy na chipsetie Prolific PL-232.

Jesli masz taki, to wykonaj nastepujace kroki:
1) Zaloguj sie do konsoli QNAP'a, np. za pomoca PuTTY
2) Bedąc zalogowanym w konsoli jako admin, podlacz przejsciowke pod port USB. (Jesli wyswietli sie jakis komunikt to go napisz przeklej tutaj)
3) Napisz polecenie:
# dmesg

Nastepnie przeklej nam ostatnie linijki...

Jesli nie masz takiego adaptera, to sam zrobie test pozniej... Mam gdzies w samochodzie...


Problem jednak ktory moze wystapic to tak jak napisalem wczesniej:
1) Brak sterownikow do adaptera USB - i aby je wgrac nalezy przekonfigurowac i przekompilowac kernel'a co jest trudne i raczej bardzo czasochłonne w przypadku kazdego z NAS'ow - grozi tez oczywiscie uszkodzeniem NAS'a
2) Brak obsługi portów RS-232 mimo tego ze kazdy z QNAP'ow obsługe terminala RS-232 do tworzenia recovery (dostepny w serwisach QNAP) - tzw telnet module. Sam w sobie telnet module to port RS-232 podlaczany w płyte główną QNAP'a chyba do 4 pinow...


Ponadto musialbys podeslac soft ktory pracuje w konsoli linuxowej do tego sharingu. Nie moze byc on napisany pod X'y, moze to byc skrypt perlowy, bashowy. Tak czy owak musza byc dostepne źródła tego programu poniewaz platforma QNAP'a jest na architekturze ARM a PC na architekturze x86/x64. Chyba, ze masz QNAP'a z serii TS-x39 lub 509/809.


hypnosiss jest jedna z bardziej doswiadczonych osob jesli chodzi o urzadzenia QNAP w Polsce, i mysle, ze razem z nim wspolnie bedziemy mogli dojsc do sedna czy to rozwiazanie jest mozliwe czy tez nie.

Pozdrawiam
 
Z tego co piszecie będzie to bardziej skąplikowane niż myślałem, rzuciłem ten temat bo szukająć na googlach spotkałem się z osobą, która pisała że czytała o gotowym takim projektem ale nie pamiętała gdzie to było.
Przejściówki nie posiadam jedynie phoeniksa z wyjściem rs232.
 
jak widzę temat jest jak znalażł, bo włąsnie ostatnio też sie nad tym zastanawiałem.

Podeśle wam oprogramowanie niezbędne do postawienia sharingu tak jak pisaliście, od tej strony myślę że dam rade jesli chodzi o konfiguracje, teraz zostałąby wasa strona żeby zmusisc do współpracy przejsciówke.

Więc nic tylko bierzemy sie do roboty.

P.s. Projekt sharing na WRT54G juz działa wiec trzeba uskutecznic nowy na Qnap.
P.P.s. Silas i jak znlazłeś czas by zrobić ten test z przejsciówką? Jak nie to daj znać to zakupię ją i samspróbuje i przesle na forum owoce testów :)
 
Grzes978 napisał:
P.s. Projekt sharing na WRT54G juz działa wiec trzeba uskutecznic nowy na Qnap.
Działa jako klient a nie serwer sharingu.

Projekt ciekawy, można posprawdzać.
Gdzieś słyszałem że serwer sharingu potrzebuje w miare wydajnego pcta(jeśli nie kłamie), a więc myślę że testy mozna przeprowadzić na TS-x39(ba, konieczność, jak wspominał Silas - x86).
 
Projekt linksys działa nie tylko jako klient, wiem to juz na pewno ale tez jako serwer, co do programów i kodów źródłowych to dowiem sie wszystkiego i przesle linki na forum do tego tematu, generalnie postawienie serwera jak juz wiem to jest kwestia dwóch plików konfiguracyjnych, proste skrypty długosci parenascie linijek, jedyny problem jaki widze to konatakt scryptu z podłaczoną karta prze usb.

i tutaj jest niezbedni specjalisci pierwszej klasy jak wy :)

kilka linków

http://laki.dvhk.pl/download/festyn/FAQ ... erwera.htm

http://laki.dvhk.pl/faqs_shar_cccam.htm



cała paczka z opisem i zdjeciami jak zrobic serwerek na linsys, - http://upload.dvhk.pl/content.php?id=125259

to powino troszke rozjaśnic sytuację

najciekawsze jest tutaj pliki w kórych są trzy z nazwą qnap - http://upload.dvhk.pl/content.php?id=128953 czyżby kompilacja pod Qnapa?
 
Tak juz wiem to są pliki specjalnie pod Qnapa. I zostały zrobione własnie po to. Nowy projekt.

Z innego forum dowiedziałem sie ze trzeba zainstalować napewno debiana. Podobno juz gdzieniegdzie juz działą, głownie za granicą. Jak widac nie jest źle. :) z tym projektem co niby miał być nie do zrobienia.
 
ooo a to Ci ciekawostka, to fajowo musze sie za to zabrać o ile mi sie uda :) przeprowadzic cała akcję.

Moduły do kernela, jak rozumiem te które sa w paczce na stronie z niemieckiego forum, czy chodzi tutaj juz o tak zwana "inna bajkę" czyli trzeba coś wiedzieć na ten temat? bo powiem szczerze informatyk ze mnie dobry nie jest.

Jesli do odpalenia serwera wystarczy to co przygotowali niemcy to fajnie.

Z góry dziekuje za odpowiedź.

Pozdrawiam
 
Jak rozumiem skoro nie zaoponowałes to znaczy sie ze wystarczy wszystko z paczki co jest zapodane przez Holendra.
Bez jakichkolwiek samoróbek informatycznych. Dodatkowe konfiguracje itd.?

Jak tak to jutro wezme sie do roboty a narazie dobrze sobie poczytam opis, i musze znależć kogoś do przetłumaczenia tego niemieckiego opisu na nasze, całe szczęscie mam kogoś do tego.

Wrzuce to potem na forum jak bedzie gotowe. I jak bedzie dzialać

Dzięki
 
Panowie, temat podnoszę :D
podpięta przejściówka com-usb, jak widać bez sterowników

cat /proc/bus/usb/devices
T: Bus=01 Lev=02 Prnt=02 Port=03 Cnt=02 Dev#= 4 Spd=12 MxCh= 0
D: Ver= 1.10 Cls=00(>ifc ) Sub=00 Prot=00 MxPS=64 #Cfgs= 1
P: Vendor=067b ProdID=2303 Rev= 3.00
S: Manufacturer=Prolific Technology Inc.
S: Product=USB-Serial Controller
C:* #Ifs= 1 Cfg#= 1 Atr=80 MxPwr=100mA
I:* If#= 0 Alt= 0 #EPs= 3 Cls=ff(vend.) Sub=00 Prot=00 Driver=(none)
E: Ad=81(I) Atr=03(Int.) MxPS= 10 Ivl=1ms
E: Ad=02(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 64 Ivl=0ms
E: Ad=83(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 64 Ivl=0ms

na najnowszym firmware jest nowy kernel i w ogóle pobranie sterowników kończy się kaszaną :(
[~] # ipkg install kernel-module-pl2303
Installing kernel-module-pl2303 (2.6.22.18-1) to root...
Downloading http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/optwa ... -1_arm.ipk
Nothing to be done
An error ocurred, return value: 22.
Collected errors:
ipkg_download: ERROR: Command failed with return value 1: `wget --passive-ftp -q -P /opt/ipkg-AzsmRD http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/optwa ... 1_arm.ipk'
Failed to download kernel-module-pl2303. Perhaps you need to run 'ipkg update'?

to samo z usbserial :(
[~] # ipkg install kernel-module-usbserial
Installing kernel-module-usbserial (2.6.22.18-1) to root...
Downloading http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/optwa ... -1_arm.ipk
Nothing to be done
An error ocurred, return value: 22.
Collected errors:
ipkg_download: ERROR: Command failed with return value 1: `wget --passive-ftp -q -P /opt/ipkg-6ljS2G http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/optwa ... 1_arm.ipk'
Failed to download kernel-module-usbserial. Perhaps you need to run 'ipkg update'?


po prostu nie ma tych plików na serwerach :(

ogólnie konfiguracja serwera newcs wrzucamy w /var/tuxbox/config bądz odpalamy z parametrem -c /sciezka/do/pliku/newcs.xml
i bez sterowników binarka startuje ale karta jest resetowana w kółko :(


This is NewCS 1.62 - the New CardServer by the Butter-team..
Compiled on Aug 27 2008 at 16:52:44
Reading Config file from /var/tuxbox/config/newcs.xml
TCP-log password is disabled!
TCP-log set to simple mode
level: normal
type: init
output: console,tcp
logger config: level 1 type 3 output 5
Console log options: level 1 type 3
TCP log options: level 1 type 3
[ 21:00:03 ] [ Box detect ] Box type 1 (General Boxtype - PC compatible)
[ 21:00:03 ] [ Config ] Option <blockc0> for device 0 (TNK) not present, defaulting to NO
[ 21:00:03 ] [ Config ] Value in <rsa> for device 0 (TNK) is INVALID, skipping...
[ 21:00:03 ] [ Config ] Value in <ipk> for device 0 (TNK) is INVALID, skipping...
[ 21:00:03 ] [ Config ] Value in <ucpk> for device 0 (TNK) is INVALID, skipping...
[ 21:00:03 ] [ Config ] /dev/ttyS0 ECM priority: round
[ 21:00:03 ] [ EMM Cache ] Initialising dynamic Cache
[ 21:00:03 ] [ ECM Cache ] Initialising dynamic Cache
[ 21:00:03 ] [ Loader ] Reader type 2 on node /dev/ttyS0
[ 21:00:03 ] [ Phoenix ] Opening device /dev/ttyS0
[ 21:00:03 ] [ Phoenix ] Setting Parity to: EVEN
[ 21:00:03 ] [ Phoenix ] Setting 2 Stop bits on node /dev/ttyS0
[ 21:00:03 ] [ Phoenix ] Setting Baud to standard 9600
[ 21:00:03 ] [ Phoenix ] Normal RESET on node /dev/ttyS0
[ 21:00:05 ] [ Loader ] Reset failed ...

bez sterowników lipa, a nie wiem jak je dorzucić, jakieś pomysłu? trzeba czakać na skompilowane pod kernel 2.6.33.2 ??
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. serial reader