Pomoc TS-110 nie mozna wykonać przywracania systemu

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

sellk

Nowy użytkownik
Noobie
27 Sierpień 2013
7
0
1
56
QNAP
TS-110
Ethernet
10 Mbps
Witam
Ściągnąłem sobie obraz systemu dla tego serwerka. Postepuję zgodnie z opisem, ale niestety nie przesyłane są dane z komputera do serwera. Po zalogowaniu do konsoli i cyklicznym powtarzaniu komendy ifconfig cały czas mam ilość wysłanych bajtów 492. Miga czerwona dioda i nic się nie dzieje.
Bardzo proszę o pomoc bardziej doświadczonych użytkowników.

Pozdrawiam.
 
Hey

Zacznę od tego co mi się nasuwa na wejściu...
W punkcie 6 jest napisane, aby łączyć serwer skrętką bezpośrednio z PC. Do takich połączeń chyba nadal jest wymagany kabel skrosowany. A więc jeśli nie masz takiego kabla spróbuj oba urządzenia spiąć razem do switcha (PC <> switch <> QNAP NAS).

Mam nadzieję, że pomoże...
 
Dziękuję za zainteresowanie. Robię dokładnie tak jak w instrukcji. Wypaliłem obraz, odpalam konsolę, włączam serwerek wciskając jednocześnie reset, słyszę dźwięk, zwalniam obydwa przyciski i powinna się rozpocząć transmisja. Niestety staje na 492 bajtach. Mignie kilka razy dioda LAN potem słyszę krótki dźwięk i wszystko stoi.
Próbowałem bezpośrednio do komputera i poprzez switch i bez powodzenia.
 
Serwer nie jest widziany w sieci przez Findera a na panelu naprzemiennie miga dioda Status na czerwono i zielono. Przeczytałem, że może to być wina firmware, próbuję więc od tej strony.
 
Do takich połączeń chyba nadal jest wymagany kabel skrosowany.

Niekoniecznie - wszytko zależy jak dobra jest karta sieciowa, współczesne bez problemu same się krosują. Podejrzewam, że QNAPowi jest to obojętne.
Zrób tak:
wyłącz zasilanie, wysuń dysk, załącz zasilanie, załącz nas, odpal qfinder, zakładam że bez problemu znajdzie NAS. Daj znać później.

Uszkodzona konfiguracja ?
 
Co się stało z urządzeniem?

Ja widze problem w ten sposób. Jeśli finder nie znajduje urządzenia po lan'ie w różnych środowiskach sieciowych i:
  • dioda LAN zasygnalizowała tylko krótkimi sygnałami po czym zgasła:
    • to system nie był w stanie uruchomić interfejsu
    • rx/tx jest spalony - można próbować wymuśić prędkość 10MBIT
  • uszkodzony jest program we flashu
  • uszkodzony jest flash
  • inne związane z pcba
Nie pozostaje nic innego jak wysyłka na serwis na zaprogramowanie lub zrobienie JTAG'a - o ile uszkodzony jest tylko program.Konsultowałem się w tej kwestii z Grześkiem z EPA Systemy - jeden z dystrybutorów QNAP. Jego zdaniem za krótko trzymasz przycisk ... Lub na płycie nie ma obrazu do tego modelu serwera - sprawdź katalog 'tftp'.
 
Zrób tak:
wyłącz zasilanie, wysuń dysk, załącz zasilanie, załącz nas, odpal qfinder, zakładam że bez problemu znajdzie NAS. Daj znać później.
Niestety bez powodzenia. Próbowałem bezpośrednio do komputera i przez switch.
Czy Finder powinien mi znaleźć serwer bez względu na ustawienia sieci ? Chodzi mi konkretnie o IP mojej karty sieciowej w komputerze, z którego próbuję się do niego dostać.
 
Właściwie to nie bardzo rozumiem. Jakiś czas temu uruchomiłem na nim taki domowy serwerek. Pracował bez zarzutu około trzech miesięcy. Potem odstawiłem go do szafy i wyjąłem dysk. Teraz podłączyłem drugi dysk i chciałem uruchomić, ale efekt jak wyżej.
Może to istotne dla diagnozy, ale nie dopisałem w pośpiechu, że w czasie próby aktualizacji firmware , po tym jak mignie kilka razy dioda LAN, dioda Status zaczyna migać naprzemiennie na czerwono i zielono i słychać taki dłuższy dźwięk i wszystko staje.
Co się stało z urządzeniem?

Ja widze problem w ten sposób. Jeśli finder nie znajduje urządzenia po lan'ie w różnych środowiskach sieciowych i:
  • dioda LAN zasygnalizowała tylko krótkimi sygnałami po czym zgasła:
    • to system nie był w stanie uruchomić interfejsu
    • rx/tx jest spalony - można próbować wymuśić prędkość 10MBIT
  • uszkodzony jest program we flashu
  • uszkodzony jest flash
  • inne związane z pcba
Nie pozostaje nic innego jak wysyłka na serwis na zaprogramowanie lub zrobienie JTAG'a - o ile uszkodzony jest tylko program.Konsultowałem się w tej kwestii z Grześkiem z EPA Systemy - jeden z dystrybutorów QNAP. Jego zdaniem za krótko trzymasz przycisk ... Lub na płycie nie ma obrazu do tego modelu serwera - sprawdź katalog 'tftp'.

Mam JTAG, ale serwer jest jeszcze na gwarancji. Przycisk trzymam do momentu aż usłysze dwa sygnały dźwiękowe. Potem puszczam po sekundzie czy dwóch. Na płycie mam obraz ściagnięty z ftp. W katalogu casper plik filesystem.squashfs.
 
:|
Przycisk trzymam do momentu aż usłysze dwa sygnały dźwiękowe.
Wcześniej napisałeś:
włączam serwerek wciskając jednocześnie reset, słyszę dźwięk
w00t

Przeze mnie jak i przez Grześka z EPA Systemy, który na moją prośbę przeczytał treść tego tematu zostało to odebrane jednoznacznie:
28/08/2013 07:39:52 Grzegorz: jak dla mnie za szybko zwalnia przycisk
28/08/2013 07:40:00 Grzegorz: to nie ma być jeden dźwięk tylko dwa

Następnym razem musisz bardziej przyłożyć się do szczegółowego opisania problemu - ...zresztą co sugerował @kaktus :)
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. dioda status miga na czerwono i zielono