Pomoc TS 110 - nie uruchamia się system

jajarki

Nowy użytkownik
Noobie
21 Sierpień 2014
4
0
1
48
QNAP
TS-110
Ethernet
10 Mbps
Witam wszystkich na forum.
Jestem nowo zarejestrowanym użytkownikiem. Mam problem z moim TS110 i potrzebuję pomocy.
TS110 posiadam od kilku lat i działał bezawaryjnie. Po pewnym czasie zaczął wydawać dość głośne dźwięki aż w końcu przestał działać.
Zasilanie działa świeci się dioda niebieska natomiast nie ma możliwości podpięcia się do urządzenia, nie działa reset (wciśnięcie nic nie daje - żadnej reakcji)
Dioda STATUS świeci naprzemiennie czerwona/zielona. Dzieje się tak zarówno z dyskiem jak i bez. Po podłączeniu kabla sieciowego dioda LAN na przednim panelu nie działa natomiast zapala się jedna z dwóch diod (zielona) przy gnieździe RJ45 z tyłu urządzenia. Po wyjęciu dysku dane na nim są nienaruszone.
Czy jest jakiś sposób na podłączenie się do urządzenia ? Gdzie mogę znaleźć jakiś godny polecenia serwis który będzie w stanie pomóc ?
Z góry dzięki z wszelkie wskazówki Pozdrawiam - Jacek "jajarki"
 
i czy coś można z tym jeszcze zrobić ? czy da się jakoś sprawdzić urządzenie ?
może wypowiedzą się bardziej doświadczeni ale wydaje mi się, że go usmażyłeś - zostaje Ci Ceneo naprawa jeżeli możliwa to pewnie nieopłacalna :(
Podobnie jest z właścicielami starszych kompów: wentylator od grafiki/zasilacza (niepotrzebne skreślić) zaczyna wyć coraz głośniej aż w końcu milknie ku uciesze obsługującego takiego kompa, ale po niedługim czasie grafika/zasilacz (niepotrzebne skreślić) pada i jest problem, u Ciebie chyba większy.
 
ok. poczekam na jakieś inne pomysły na rozwiązanie problemu. Dodam, że wentylator działa cały czas choć nieco głośniej niż na początku żywota. W zasadzie nie było przerwy w jego działaniu poza głośniejszą pracą. Czy jest jakiś serwis pogwarancyjny urządzeń Qnap ?
 
Ale Qnap ma opcje powiadamiania o zbyt wysokiej temperaturze wiec by chyba wiedział ze coś się dzieje. No chyba że nie zwracał uwagi na to, co szczerze mówiąc wcale by mnie nie zdziwiło bo już widziałem QNAP-a świecącego na czerwono z uszkodzonym HDD w RAID a użytkownik twierdził że myślał że to dlatego że jest zapełniony :)
 
Jeśli chodzi temperaturę to nie było z nią nigdy problemu. Ja raczej widzę problem "kartą sieciową" . Po podpięciu kabla sieciowego qnap - laptop mam informację na kompie o połączeniu 1gb. Niestety qfind nie wykrywa urządzenia. Na gnieździe RJ45 na qnapie są 2 diody zielona i żółta. Miga tylko zielona.
 
Dioda STATUS świeci naprzemiennie czerwona/zielona
Miga tylko zielona
Pierwszy objaw mówi, ze on wcale nie wstaje, a jakby była wina karty LAN to by się normalnie uruchamiałTrzeba by jeszcze raz zacząć od dokładnego opisania objawów. Włączasz go i... co się zapala na początku, czy po czasie diody się zmieniają, czy jest piknięcie startowe, czy wentylator kręci się (na słuch) cały czas z tą samą prędkością, czy słyszysz żeby dysk twardy pracował (mówię o głowicach, a nie talerzach).
Czy wentylator pracuje równo, czy tak jakby się męczył jakby szarpał?

Zadzwoń do FEN i zapytaj czy podejmą się naprawy odpłatnej ale obawiam się, że będzie to zwyczajnie nieopłacalne.
 
Powiem tyle spróbuj wysłać ping na stary adres - taki jak miałeś nastawiony, oraz default - pewno będzie cisza .... Zapoznaj się z procedurą recovery (opis na forum), o ile się wtedy sprzęt odpali to sobie naprawisz, jak nie -> SERWIS celem zdiagnozowania i wyceny naprawy usterki.