TS-110 pytania

lukasz2000

Passing Basics
Beginner
25 Grudzień 2009
15
0
1
Witam,
zastanawaim się nad kupnem mojego pierwszego NAS'a i oczywiście padło na model TS-110 ale że wczesniej nie miałem styku z tego typu urządzaniami mamy parę pytań na które niestety nie znalazłem satysfakcjonujacej odpowiedzi na forum:
1. jak działa ten model z rapidshare? czy mozna usatwic limity/ priorytety miedzy NAS a komputerem tak zeby w momencie downloadu plikow mogl swobodnie przeglądać neta?
2. czy skoro urządzenie ma ograniczony transfer (w sensie może maks przesyłać chyba 23MB/s) to czy jest sens kupować dobry dysk twardy czy lepiej kupic zwykly 5400rpm (wolniejszy) ale z wieksza pojemnościa? bo skoro przesyl ma 23mb/s to po co dysk z mozliwosciami 100mb/s? czy mam racje? na co patrzec przy wyborze dysku do urzadzenia?
3. zamierzam korzystac z mysql i php w polaczeniu z excelem i access na kompie. czy sa jakieś powazniejsze ograniczenia miedzy dyskami NAS (lub tym modelem) a komunikacja(wspoldzialaniem) z tymi programami?
4. czy jest taka mzoliwosc aby uruchamiac programy napsiane w c++ lub vb (moze inny jezyk) na tych urzadzeniach.
5. czy jest mozliwosc ustawiania aby NAS sciagal mi np o okreslonej godzinie pewne pliki czy poprostu ustawianie pewnego harmonogramu i kolejnosci zadan z automatu.
6. jak ten konkretnie model wspolpracuje z odwarzaniem filmow w 1080p i innych formatach? chodzi mi o to ze bede miec inne urzadzenie (lub laptopa) podpiete do telewizora i czy TS-110 bedzie nadazal z przesylem danych? sieć mam wifi "g" niedluzo moze rozbuduje do "n".
7. ostatnie pytanie. poniewaz to moj pierwszy tego rodzaju NAS wiec nie wiem czy wybrac TS-110 czy moze TS-119? zastanawia mnie to czy moze lepiej kupic 110 a gdy zapoznam sie z tymi urzadzeniami zainwestowac w inny lepszy model z wyzszej polki? glownie chodzi o archiwizacje danych i i wspoldzielenie miedzy kompami w domu.
dzieki z góry za pomoc :)
 
lukasz2000 napisał:
Witam,
zastanawaim się nad kupnem mojego pierwszego NAS'a i oczywiście padło na model TS-110 ale że wczesniej nie miałem styku z tego typu urządzaniami mamy parę pytań na które niestety nie znalazłem satysfakcjonujacej odpowiedzi na forum:
1. jak działa ten model z rapidshare? czy mozna usatwic limity/ priorytety miedzy NAS a komputerem tak zeby w momencie downloadu plikow mogl swobodnie przeglądać neta?
2. czy skoro urządzenie ma ograniczony transfer (w sensie może maks przesyłać chyba 23MB/s) to czy jest sens kupować dobry dysk twardy czy lepiej kupic zwykly 5400rpm (wolniejszy) ale z wieksza pojemnościa? bo skoro przesyl ma 23mb/s to po co dysk z mozliwosciami 100mb/s? czy mam racje? na co patrzec przy wyborze dysku do urzadzenia?
3. zamierzam korzystac z mysql i php w polaczeniu z excelem i access na kompie. czy sa jakieś powazniejsze ograniczenia miedzy dyskami NAS (lub tym modelem) a komunikacja(wspoldzialaniem) z tymi programami?
4. czy jest taka mzoliwosc aby uruchamiac programy napsiane w c++ lub vb (moze inny jezyk) na tych urzadzeniach.
5. czy jest mozliwosc ustawiania aby NAS sciagal mi np o okreslonej godzinie pewne pliki czy poprostu ustawianie pewnego harmonogramu i kolejnosci zadan z automatu.
6. jak ten konkretnie model wspolpracuje z odwarzaniem filmow w 1080p i innych formatach? chodzi mi o to ze bede miec inne urzadzenie (lub laptopa) podpiete do telewizora i czy TS-110 bedzie nadazal z przesylem danych? sieć mam wifi "g" niedluzo moze rozbuduje do "n".
7. ostatnie pytanie. poniewaz to moj pierwszy tego rodzaju NAS wiec nie wiem czy wybrac TS-110 czy moze TS-119? zastanawia mnie to czy moze lepiej kupic 110 a gdy zapoznam sie z tymi urzadzeniami zainwestowac w inny lepszy model z wyzszej polki? glownie chodzi o archiwizacje danych i i wspoldzielenie miedzy kompami w domu.
dzieki z góry za pomoc :)


1. Mozna to zrobic ustawiajac priorytety na routerze. Jesli masz router z Tomato, badz DD-WRT, badz tez dobrze dzialajacym QoS mozna tam ustawic priorytety po IP przydzielajac Qnapowi nizszy priorytet, a zwiekszajac prioryetet dla komputerow z uwzglednieniem HTTP na premium.

2. Dzialanie troche dorazne. Wez pod uwage, ze za jakis czas mozesz kupowac lepszego Qnapa, ktorego wydajnosc bedzie wieksza niz wartosci o ktorych piszesz. Lepsze (szybsze) dyski beda jak znalazl.

3-4. Na te pytania nie znam odpowiedzi.

5. Mozna w stacji pobierania ustawic godziny aktywnosci.

6. Nie wiem jak u innych, ale u mnie WIFI i streaming filmow w ogole nie zdalo egzaminu. Kabla nic nie zastapi. Nawet standard N. Poza tym wazne jest jaki konkretnie odtwarzacz filmow chodzi Ci po glowie. Ja mam Popcorna i jedyne sensownie dzialajace polaczenie jest po kablu. Procek Popka jest troche za slaby. Co do formatow to tutaj Qnap nie ma wiele do rzeczy, raczej znowu to jaki odtwarzacz posiadasz. Qnap jest tylko magazynem plikow i wszystko to z czym poradzi sobie Twoj player pojdzie z Qnapa bez problemu.

7. Ja bym polecal polke z prockiem Intela (TS-X39,X59). Np. rtorrent dziala o wiele stabilniej z tymi prockami, ale zdaje sobie sprawe, ze moze byc ograniczenie finansowe. Mialem w ubieglym roku TS-119 i raczej nie ma sie do czego przyczepic, zreszta jak do wszystkich Qnapow. Ale decyzje musisz podjac Ty. Najpierw sprawdz czy w ogole ten sprzet Ci "podchodzi". Przeciez zawsze mozna sprzedac posiadany model i kupic cos konkretnego do powazniejszej zabawy.

Pozdrawiam
 
ok dzieki za odpowiedz ale wlasnie jeszcze moze ktos bedzie znal odpwiedzi na 3-4 pytanie.
a co do dysku do QNAP'a rozumiem ze do tego konkretnego urzadzenia (bez planowania kupna nastepnego urzadzenia) najzwyklejszy dysk 5400rpm wystarczy? tak szczerze mowiac jak bede chcial wymienic QNAP'a to i wikeszy badz lepszy dysk kupie. ale narazie interesuje mnie taki model. skoro taka ma przepustowosc sama platforma to postawie na ilosc GB niz na szybkosc.
 
4. VB = Visual Basic - serwer QNAP'a raz ze dziala na Linux'ie, to dwa nie podlacza sie do niego monitora wiec nie mozna uruchamiac aplikacji okienkowych
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. polaczenie qnap z komputerem