Pomoc TS-112 OS 4.0.2 fatalne transfery

Flashman

Entry Technician
Q Associate
15 Sierpień 2013
67
9
58
QNAP
TS-h886
Ethernet
1 GbE
Wiem, że podobny wątek już pojawiał sie na forum, starałem się zastosować u mnie proponowane rozwiązania, niestety nie przyniosło to żadnego skutku.
Otóż problem mam następujący: wgrałem kilka dni temu nowy soft 4.0.2 (przesiadka z 3.8), kapiący, wypasiony i... chyba przekombinowany. W moim przypadku zaczęło się od obciążenia proca na poziomie 90-100%, trwało to bez przerwy, ruch generował proces convert i myidbserver (60-85% obciążenia), dotychczas proc pracował na 5-10% mocy. Wyłączyłem bibliotekę multimedów, obciążenie spadło do 35%.
Ale co najważniejsze: transfery plików wynoszą obecnie 5-8 MB/s i to jest dramat!!!
Nie zmieniałem nic w konfiguracji, siedzę na 1Gb switchu, adres IP przydzielany dynamicznie (na ruterze mam zablokowane na stałe aby przypisywał ten sam do TS-112), na poprzednim sofcie pliki śmigały po 50-60MB/s i jestem z lekka załamany.
Czy może ktoś będzie miał dla mnie jakiś pomysł? Z góry wielkie dzieki.
 
Temat klepany wiele razy.
Wyłącz zbędne usługi z których nie korzystasz. Np. wszystkie te, których wcześniej w 3.8 nie było. Następnie zapisz i odczekaj na ich zastosowanie lub zrestartuj urządzenie. Od sygnału dźwiękowego odczekaj jeszcze ok. 1min, aby upewnić się, że system wstał. Transfery będą takie jak powinny.

convert i myidbserver (60-85% obciążenia), dotychczas proc pracował na 5-10% mocy
Włączyłeś transkodowanie biblioteki multimedialnej.convert - to przypadkiem nie wiem czy nie tworzenie miniaturek zdjęć
 
Temat klepany wiele razy.
Wyłącz zbędne usługi z których nie korzystasz. Np. wszystkie te, których wcześniej w 3.8 nie było. Następnie zapisz i odczekaj na ich zastosowanie lub zrestartuj urządzenie. Od sygnału dźwiękowego odczekaj jeszcze ok. 1min, aby upewnić się, że system wstał. Transfery będą takie jak powinny.


Włączyłeś transkodowanie biblioteki multimedialnej.convert - to przypadkiem nie wiem czy nie tworzenie miniaturek zdjęć

Ano, zaiste, transkodowanie z automatu było ustawione w tle, po zatrzymaniu usługi obciążenie spadło do ok. 20% i chyba należy przyjąć jako w miarę akceptowalne przy bieżącej pracy. Po wyłączeniu wszystkiego co się dało (zostały tylko photo, music, video, file, download station) transfer po sambie idzie z prędkością 35-40 MB/s. Było mimo wszystko lepiej na 3.8 stąd mam wątpliwości, czy najnowsza wersja softu ma jednak jakieś bugi i wymaga dopieszczenia przez Qnapa? Z drugiej strony po cholerę napchali w nowym systemie tyle wodotrysków, które zamulają serwer do poziomu wydajności pendrive'a z biedronki...
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Z drugiej strony po cholerę napchali w nowym systemie tyle wodotrysków, które zamulają serwer do poziomu wydajności pendrive'a z biedronki...
Abo widzisz... :| Użytkownicy zwłaszcza Ci co kochają plastik S fucą wszędzie, że QNAP jest kiepski bo nie ma kolorowego interfejsu :rzygi:

Interfejs QTS jest zrobiony na HTML5/CSS3 a więc, aby szybko i sprawnie z niego korzystać, używaj przeglądarki Google Chrome, która jako jedyne dziś poprawnie wspiera piątkę.

Było mimo wszystko lepiej na 3.8 stąd mam wątpliwości
Musisz to zweryfikować ponieważ QTS4 działa na starym systemie...

Najlepiej zainstaluj htop z Optware i monitoruj wykorzystanie zasobów włączając kolejno usługi:
Z uwagi na off-topic jaki tu powstał, pozostałe wiadomości zostały przeniesione do działu Przedsprzedaż > S vs. QNAP