TS-119 jaka predkość ? problem

Bartas1503

Nowy użytkownik
Noobie
5 Listopad 2009
10
0
1
Witam mam dziwny problem z TS-119 Turbo
otóż mam 3 rozne systemy operacyjne na 3 roznych komputerach. Screenshoty ktore wstawialem to wlasnie z win7. Natomiast reszta to vista oraz xp.

Problem dotyczy predkosci (tak naprawde to nie wiem jaka powinna byc)
Na kazdej z 3 maszyn jest inna.
Na plus idzie windows7 bo transfer ma najwiekszy z tej trojki. Zdjecie numer 4. Przy uploadzie mam : 1,56MB/s W trybie mapowania dysku. Natomiast w trybie ftp przez TotalCommander'a mam niecale 910 kilobajtow/s

Gdzie tutaj szukac problemu? hmm? Dodaje takze screena z routera' (D-Link DIR-635) Zdjecie numer 5. Moze cos na to poradzicie hmm ?

Dodam także że na Win XP trasnfer w FTP skacze od 400 kilobajtow/s do 800.

Natomiast w Win Vista transfer przez mapowany dysk byl wiekszy od 2MB/s ale po 5mb sie rozlaczalo czasem po 30mb wiec ciezko bylo cos uploadowac.

Prosze o pomoc bo upload około 30gb danych bedzie taką katorga ze szok!

ZDJECIA POMOCNICZE:
1.
Pokaż załącznik aimg12.imageshack.us_img12_6116_43623422.th.png

2.
Pokaż załącznik aimg69.imageshack.us_img69_1444_70935949.th.png

3.
Pokaż załącznik aimg39.imageshack.us_img39_4755_41031430.th.png

4.
Pokaż załącznik aimg682.imageshack.us_img682_1074_61370328.th.png

5.
Pokaż załącznik aimg52.imageshack.us_img52_4773_55956354.th.png
 
Na TS-119 srednia predkosc uploadu w przypadku XP mialem ok. 25-30MB/s. Na 7 chyba troche lepiej jeszcze bylo. Kiedys mialem podobny problem (transfery mniej wiecej takie jak u Ciebie). Ciezko cokolwiek powiedziec bo niewiele napisales o swojej sieci. U mnie przyczyna byla banalna - zmiana w ustawieniach karty sieciowej w kompie na Auto-Negotiate sprawila, ze kopiowanie ruszylo. Napisz troche wiecej informacji o sieci, a moze uda sie znalezc przyczyne.

Pozdrawiam
 
czyli wiekszej predkosci przy WiFi nie mam co oczekiwac?
Rozumiem ze jak podlacze kabel do routera to juz wszystko powinno isc szybciutko?


Tak dla jasnosci zrobilem fotki wszystkie co mi przyszlo na mysl co moglo by pomoc w okresleniu problemu.
Pokaż załącznik aimg32.imageshack.us_img32_221_69907928.th.png
Pokaż załącznik aimg97.imageshack.us_img97_5614_27060855.th.png
Pokaż załącznik aimg97.imageshack.us_img97_8053_75043774.th.png
Pokaż załącznik aimg149.imageshack.us_img149_2006_53891645.th.png
Pokaż załącznik aimg4.imageshack.us_img4_8092_46036704.th.png
Pokaż załącznik aimg4.imageshack.us_img4_9665_75997985.th.png
Pokaż załącznik aimg200.imageshack.us_img200_7892_33255688.th.png
Pokaż załącznik aimg402.imageshack.us_img402_8048_90257409.th.png
Pokaż załącznik aimg200.imageshack.us_img200_7100_19923986.th.png

Kod:
jedynie po załączonych screenach można sugerować że dane przesyłasz po sieci Wifi, jeśli tak to problem wyjaśniony.
Tak przez Wifi. Problem wyjasniony? czyli problem znajduje sie w sieci WiFi ?


Prosilbym o wyrozumialosc. Stawiam pierwsze kroczki przy tym sprzecie.
 
Dokladnie. Z Wifi raczej nie masz szans na wieksze predkosci (nawet 802.11N nic nie da jesli mieszkasz w miejscu, gdzie jest w zasiegu duzo sieci wifi - to juz u siebie przerabialem i troche pieniedzy utopilem kupujac sprzet obslugujacy N).

Poloz kabel i dodaj jakis gigabitowy switch i Twoje problemy znikna. Wtedy nastapi radosc z potencjalu i szybkosci Qnapa.
Pozdrawiam
 
czyli mam rozumiec ze router by poszedl w odsiadke i skazany byłbym na kable?

kurcze mam z 12 urządzen używających WiFi także troszke słabo by było.

jest możliwość zeby połączyc sprzet jakos tak zebym mial dobry transfer (przykladowo z jednym komputerem) ale tez inne sprzety jak playstation3 i inne odtwarzacze plikow sieciowych mogly razem wspolpracowac?

przykladowo taki switch dałby rade?
http://allegro.pl/item808530568_signama ... gabit.html

kurcze tez pierwszy raz mam stycznosc ze switch'em takze jesli ktos jest chetny do pomocy chetnie sie skontaktuje przez gg czy inne formy komunikacji.

dodam takze ze serwer kupilem dlatego zeby moc sie zawsze polaczyc i pobrac odpowiednie dokumenty itp itd.
 
Nie ma potrzeby by zmieniac nagle wszystko i wszedzie klasc kable. Przeciez mozesz dokupic tylko switch gigabitowy i postawic go gdzies za routerem i do niego podlaczasz Qnapa. Do tego samego switcha podlaczasz kablem dekstop, ktory bedzie "zarzadzal" Qnapem (tzn. z niego bedziesz kopiowal na Qnapa wszystkie swoje wazne rzeczy). W sumie tylko na tym odcinku potrzebujesz miec szybki i stabilny transfer. Reszta urzadzen (czyt. wszystkie playery) juz nie potrzebuje takich transferow, chociaz z drugiej strony jak masz powiedzmy jakis Popcorn Hour czy inny player do filmow musisz wziac pod uwage, ze po WiFi bedzie chwile (czasem dluga) zajmowac buforowanie i odtwarzanie moze sie "krzaczyc". Stad wlasnie rada wczesniejsza, ze najlepiej wszystko bedzie dzialac po kablu. Jesli masz naprawde dobrze dzialajace Wifi i malo (czyt. 2-3) innych sieci w zasiegu to mozna sprobowac z WiFi, ale efektu nikt nie jest w stanie przewidziec, bo jednak WiFi majac wiele zalet to jednak stabilne przy odtwarzaniu filmow i innych multimediow nie jest.
Jest jeszcze inna mozliwosc, jesli nie chcesz klasc kabli. Reszte urzadzen mozesz polaczyc uzywajac np. adapetrow powerline Linksysa (PLE200 i inne). Daje Ci to na moze nie najszybszy transfer, ale solidne i stabilne 5-6MB/s jest, co w zupelnosci pozwala na stabilne odtwarzanie multimediow.
Pozdrawiam
 
ok jeszcze gdyby ktos mi powiedział gdzie tego switcha mam podłaczyc zeby działał jak nalezy. mile widziany szczegołowy opis :)

Pokaż załącznik aimg44.imageshack.us_img44_815_modem1g.th.png

Chciałbym zeby te platformy miały tą najlepsza predkosc czyli:
1x PS3 oraz 1x HP (do tych bym doprowadził kabel)
Jeszcze jedno pytanko jaka dlugość kabla ethernet jest maksymalna (optymalna?)


aaa chciałem wspomniec ze tutaj "na wsi" sa widoczne 2xwifi w okolicy (+3 moja)? to duzo?
 

Załączniki

  • aimg44.imageshack.us_img44_815_modem1g.th.png
    3,6 KB · Wyświetleń: 32
Bartas1503 napisał:
ok jeszcze gdyby ktos mi powiedział gdzie tego switcha mam podłaczyc zeby działał jak nalezy. mile widziany szczegołowy opis :)

Pokaż załącznik aimg44.imageshack.us_img44_815_modem1g.th.png

Chciałbym zeby te platformy miały tą najlepsza predkosc czyli:
1x PS3 oraz 1x HP (do tych bym doprowadził kabel)
Jeszcze jedno pytanko jaka dlugość kabla ethernet jest maksymalna (optymalna?)


aaa chciałem wspomniec ze tutaj "na wsi" sa widoczne 2xwifi w okolicy (+3 moja)? to duzo?


Na przyklad ten switch: http://www.ceneo.pl/388861
Podlaczasz go pod jeden z portow LAN w D-Linku. Do switcha podlaczasz Qnap i desktop z ktorego bedziesz uploadowal pliki na Qnap. Jesli drukarka ma byc sieciowa mozesz ja podlaczyc pod serwer wydruku w Qnapie (port USB). Reszte (tak przynajmniej zrozumialem ze maja byc po WIFi) urzadzen pozostawiasz bez zmian. Wszystkie urzadzenia na ktorych Ci zalezy by mialy szybki transfer i polaczenie z Qnapem poprostu podlacz do switcha kablem. To powinno rozwiazac Twoj problem.
 

Załączniki

  • aimg44.imageshack.us_img44_815_modem1g.th.png
    3,6 KB · Wyświetleń: 33