Pomoc TS 119 P+ i nowe oprogramowanie 4.0.2

marekzawa

Passing Basics
Beginner
8 Lipiec 2008
12
4
3
69
Wrocław
QNAP
TS-119P+
Ethernet
100 Mbps
Wczoraj mój QNAP uaktualnił oprogramowanie do najnowszej wersji.
Mam dostęp do magazynowanych plików w katalogach. Mogę w nich zapisywać i odczytywać i to jedyne co mogę.
Nie mogę się natomiast połączyć ze stroną administracyjną. Odpowiedz przeglądarki jest stale taka sama:
"Nie można wyświetlić strony". Pomóżcie i napiszcie co zrobić. HELP :-(Jakoś dałem rade odpalić przez wykonanie
  1. /etc/init.d/thttpd.sh restart
 
  • Wow
Reakcje: Silas Mariusz
Kabel to ślepy trop. Używam fabrycznego dostarczanego z QNAP.
Na tym samym kablu 3.8.3 pracuje w sieci OK. Nie widzę powodu aby miało być inaczej z 4.0.2
To pierwsze oprogramowanie na którym wystąpiły problemy. QNAP-ów używam od wielu lat i nie pamiętam podobnego przypadku.
Jeśli urządzenie pobiera ze strony producenta zalecane oprogramowanie, na którym potem nie pracuje w pełni poprawnie to ewidentny ZONK X-(
Coś wydaje się być niedopracowane.


Kilka dni temu stawiałem znajomemu TS-121 z softem 4 i zero problemów. Ruszył z kopyta bez żadnych dodatkowych czarów.
To w jaki sposób wgrałeś stare oprogramowanie skoro nie masz dostępu do serwera?
Na sztywno po kablu, wówczas miałem dostęp do strony administracyjnej.
 
Reasumując oprogramowanie 4 jest niedopracowane ponieważ interfejs zarządzania jest nie osiągalny, kiedy NAS z komputerem jest spięty w router, jak na zdjęciu poniżej:
connection_nas_to_router.png

... ale kiedy już jest bezpośrednio połączony z komputerem (jak poniżej) to działa tak?
connection_nas_direct_pc.png


To ja proponuje sięgnąć po minimum podstaw sieci komputerowych, czyli ustawić prawidłowy adres IP oraz maskę sieci serwera NAS. Dziękuję.
 
Wszystko jest dobrze poustawiane. Nie robię tego pierwszy raz.
Na takich samych ustawieniach z 3.8.3 pracuje OK. Zmiana softu zachowuje ustawienia i inaczej być nie może aby zapewnić ciągłość pracy urządzenia.
Zakładka "konfiguracja" w Qfinder do której miałem dostęp również pokazywała prawidłowe ustawienia.
Nie doczytałeś że na sofcie 4 widziałem dysk NASa i jego katalogi i miałem do nich pełny dostęp, przez mapowanie na komie.Zatem minimum podstaw sieci komputerowych chyba było spełnione.

Mam wolny dysk i jak znajdę chwilę czasu to z ciekawości postawię 4.0.2 na czystym dysku bez systemu. Może to pomoże.
 
i wcale nie dziwie sie koledze marekzawa bo mam dokladnie to samo w TS-112,jak jest spiety z routerem.a jak znajdzie w koncu strone z logowaniem wpisuje login i haslo i pisze trwa logowanie ale mozna czekac nawet 5 godz i tak sie nie zaloguje.z 3.8.3 pracuje idealnie
 
ale na razie chyba brak jednoznacznego rozwiązania.

czyżby?

Silas Mariusz napisał:
usunąć cache przeglądarki, co jest zresztą jedną z notek podczas aktualizacji każdej wersji oprogramowania, zmiana interfejsu = wyczyścić cache przeglądarki .... ponadto użytkownicy programów adblock muszą je tak skonfigurować, aby nie blokowały niczego w intranecie
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Stawianie od zera