TS-119TURBO

olav_basoski

Nowy użytkownik
Noobie
24 Październik 2010
5
0
1
witam. wszystko pieknie chodzilo do momentu kiedy dziaisj nie upgaredowalem qnanpa do wersji 3.3.4. upgradeowalem przez www, pod koneic wyswietlilo sie to co zawsze (restart ,,,,,,,,,) noi czekam czekam i caly czas sie pali lampka status (naprzemiennie na zielno i czerwono). probowalem normalnie wszystkieko i nic nie daje rady (twarde resety z obudowy qnapa. qnapfinder nie znajduje urzadenia). czyzby 1300 zlotych polecialo z dymem. dodam ze jestem uzytkownikiem linuxa.

ps. twardy dysk wyciagniety czy wlozony to samo........... miga i miga i nic. prosze o pomoc. jak nie to wyrzuczam to gowno na smietnik....... co za porazka.............
 
wyprobowalem wszystkie mozliwe sposoby. flash uwalony (niepotrzebnie flahowalem plytka flash reburn, ale dowiedzialem sie zapozno o tym). wgranie nowego softu przez TFTP nic nie daje, bo TFTP jakby nie widzial go wogle (a czytalem o recoveery mode tydzien i nic, zresszta wgrywalem softy tftp juz nieraz). pozostaloby kupienie portu konsolowego i zaprogramowanie od podstaw, tylko gdzie to kupic ??? jako ze qnap na gwarancji jeszcze poltora roku to odeslalem na serwis (w koncu to sie stalo po wgraniu nowego softu)

ps. zeby nie bylo to dodam ze swojego ts-119 mam podlaczonego pod ups. nie radze wgrywac softu 3.3.4 bo skonczycie tak jak ja, czyli uwalonym sprzetem. odpisze co i jak z serwisem jak sprzecik przyjdzie. pozdrawiam.
 
Ten firmware 3.3.4 jest faktycznie jakiś dziwny. Jak zwykle nowy pojawia się to robię aktualizację, tak też było w przypadku wspomnianego. Przeszedłem już kilkanaście upgrade'ów mojego TS-119 i zawsze wszystko szło jak po maśle.

Jednak w przypadku 3.3.4 aktualizacja jak zwykle przez panel w przeglądarce rozpoczęła się w stanęła na kilkunastu procentach. Nieźle się wystraszyłem, ale na szczęście nerwy mi nie puściły czekam... czekam... czekam... LED zielona i czerwona migają naprzemiennie... czekam... po dwudziestu minutach zamknąłem przeglądarkę, wcześniej upewniając się czy firmware został skopiowany (diody na routerze przestały błyskać), uruchamiam ponownie komputer, po włączeniu przeglądarki qnap wyświetla w panelu zarządzania, że na nowy fimware 3.3.4 Build1016.

Ja pierdzielę, tyle stresu na szczęście wszystko działa poprawnie. Jednak dzięki za taką nerwówkę. Na przyszłość zastanawiam się, czy w ogóle robić ugrade'y.
 
Ale jaja, Qnap na swojej stronie w dziale Download do TS-19 wycofał nowy firmware 3.3.4 i umieścił starszy 3.3.3 Build0928 z 30 września 2010.
Mnie szczęśliwe udało się postawić 3.3.4, ale teraz mam pytanie, czy w związku z tym przejście do nowszego (pomijam 3.3.3) odbędzie się bez niespodzianek?
Warto ryzykować kiedy się pojawi?
 
Tez mam 3.3.4 i wszystko dziala jak powinno. Udalo sie z powodzeniem zainstalowac. Dzisiaj mam obawy, bo pojawil sie nowy 3.3.5 i nie wiem czy to instalowac czy tez poczekac na tajemniczy 4.0, ktory pewnie sie niedlugo sie ukaze.
 
Do TS-119 nic nowego dzisiaj (8 listopada) się nie pojawiło. Ja bym zaryzykował i update'ował do nowszego, tym pewniej, że nabyłem dysk 2,5" na który zrobię kopię tego co trzymam na QNAP-ie.
 
u mnie po upgaredzie do 3.3.4 padłą płyta główna. mam juz odpoweidz z serwisu. totalnie nie da sie zaprogramowac flashu, pomimo ze dwie godziny wczesniej robilem na qnapie downgrade do wersji 3.2.8. teraz czekam za nowa plyta glowna do qnapa ts-119, no i za sprzetem ktory przyjdzie z naprawy. pytanie tylko ? czy bede musial dane skopiowac na osobny dysk, czy wystarczy ze wloze ten na ktory m sie wysypalo i zrobie upgrade ? bo cos mi sie wydaje ze bede jednak musial kupic osobny dysk, zgrac dane i dopiero na nowo wszyskto postawic. pozdrawiam olav.

ps. faktycznie przedwczorja wchodzilem i byla jeszcze wersja 3.3.4 do sciagniecia. teraz jest tylko 3.3.3. cos tu smierdzi panowie.
 
tak jak obiecalem pisze. sprzet przyszedl po ponad 1.5 miesiaca oczekiwania !!!!!!! okazalo sie ze serwis z polski wyslal go do producenta. WYMIANA PŁYTY GŁOWNEJ. teraz wszystko chodzi jak powinno. pozdrawiam.

ps. qnapa nie wylaczam, bedzie chodzil 24/7, jade na sofcie 3.2.8 bo na nim tylko chodzi mi prawidlowo NFS. na innym nie chce montowac mi niektorych zasobow - dziwne.