Pomoc TS-120 wolny transfer ftp i mapowany dysk sieciowy

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

bercikq

Passing Basics
Beginner
1 Styczeń 2014
17
4
3
41
QNAP
TS-x20/TS-x21
Ethernet
1 GbE
Witam
Posiadam (od niedawna) qnap ts-120 chciałem przekopiować trochę danych a mianowicie 500gb z kompa na qnap połączony Kablem do routera - status portu 1000M Full.
Router <-> komp -status portu 1000M Full. Prędkość max 15 mb/s. Dysk twardy seagate ST2000DM001-1CH164 nówka. W czym jest problem bo nie mam pojęcia Router Netgear WNR3500L/U/v2 na tomato USB. Przy przesyłaniu obciążenie procka max 30 % (qnap ts-120)

Włączałem ramki Jumbo na routerze nic to nie dało, ( w tej chwili wyłączone)
Wyłączałem zaporę programu Symantec Endpoint Protection nic to nie dało (w tej chwili włączona )
W panelu sterowania/usługi sieciowe/win/mac/nfs/usługa plików sieciowych dla sieci Microsoft włączona. Grupa robocza ( nazwa zgodna z grupą roboczą komputera) zaznaczone samodzielny serwer, w zaawansowanych zaznaczony Lokalny Master Browser, Włącz serwer WINS. Jak odznaczę te opcje nic się nie zmienia.

Test prędkości sieci dwa kompy połączone do routera kablem każdy łączy się 1Gb/s ---prędkość kopiowania z jednego do drugiego ok 80 mb/s więc sieć jest w porządku. W czym może być problem???

Na stronie (dystrybutora) jest napisane Prędkość odczytu to prawie 105MB/sek, zapis do 80MB/sek
i gdzie te prędkości???
 
Na stronie (dystrybutora) jest napisane Prędkość odczytu to prawie 105MB/sek, zapis do 80MB/sek
i gdzie te prędkości
Czyli możliwe do osiągnięcia prędkości serwera a nie dysku ...

Piszesz że PieCyki ładnie śmigają pewno mają inne dyski? Co do ramek Jumbo musi je umieć obsługiwać router switch.
 
dyski mają inne na pewno ale na pewno nie szybsze od tego w qnapie.
mój router obsługuje te ramki ustawiłem nawet wartość w routerze 4074 oraz w qnapie taką samą i nic nie zmieniło dalej max 15mb/s
chyba nie po wiesz mi ze kasa wyrzucona w błoto na ten qnap. JA na tym routerku z podłączonym dyskiem do usb wyciągałem 8mb/s więć chciałem przyspieszyć sobie trochę (założenie 10 x szybciej) i kupiłem qnap a tu klops:-(
 
Włączałem ramki Jumbo na routerze nic to nie dało, ( w tej chwili wyłączone)
O Jumbo to najlepiej zapomnieć. Więcej tylko niezgodności z tym idzie.

Wyłączałem zaporę programu Symantec Endpoint Protection nic to nie dało (w tej chwili włączona )
SEP'a poprostu wyłącz z tray'a na czas prowadzenia testów.

i gdzie te prędkości???
Zacznij od wyłączenia usług oraz uruchomionych aplikacji na czas testu. Może, któraś w tym momencie pracuje... Co do FTP nie używaj do pomiarów Total Commandera tylko FileZilla lub innego klienta FTP.
 
testy testy (wyłączyłem wszystko co się dało zostawiłem tylko ftp i dostęp zdalny) i nic filezilla pokazał 9mb/s na total commanderze trochę szybciej
czyżby za tysiak(wraz z dyskiem) mamy sprzęt którego przesył jest 15mb/s:D?
ktoś ma takiego qnapa tez ma takie transfery? jaki kupić zęby miał 80 mb/s(jednodyskowy)?
 
tak pokazuje mi na routerze ale o dziwo jak utworze dysk wirtualny iscsi przez program qfinder to transfer mam przepiękny 105mb/s czy da się taki dysk zamontować nie tylko na jednym kompie ale na odległych łączących się z zewnącz???
 
coś rzeczywiste mi blokowało coś. ftp nadal 15 mb/s jednak jak mapuje dysk sieciowy poprzez qfinder mam transfer 45 mb/s.
ponawiam pytanie tworze dysk wirtualny iscsi na moim stacjonarnym(poprzez qfinder) w systemie widziany jest jako zwykły dysk (transfer ponad 100mb/s) czy taki wirtualny dysk może być zmapowanym dyskiem sieciowym na innych kompach?
 
Ostatnio edytowane:
w systemie widziany jest jako zwykły dysk (transfer ponad 100mb/s) czy taki wirtualny dysk może być zmapowanym dyskiem sieciowym na innych kompach?
poczytaj o iscsi - słuzy do innego celu
Kawa i herbata - Artykuł: iSCSI - nowe perspektywy


jak mapuje dysk sieciowy poprzez qfinder mam transfer 45 mb/s
to moment... pisałeś w temacie, że mapowany dysk sieciowy działa wolno....

sprawdź prędkości na czystym systemie - czystym bez _żadnych_ programów
 
transfer się polepszył jak całkowicie wyłączyłem Symantec Endpoint Protection (wcześniej wyłączałem tylko moduł firewall + zbędne usługi w qnapie)więc musiał nieźle blokować. Komputer od nowa składałem w tym roku więc jest to świeża w miarę kopia doinstalowałem już parę programów które tak naprawdę nie powinny mieć wpływ. Dysk ssd sata 3 więc system śmiga jak szalony. Jestem cały czas w trakcie testów tylko z braku czasu nie jestem w tej chwili stwierdzić na 100 procent czy to sep czy jakaś z usług w qnapie spowalnia transfer. test test a jeszcze pytanie jak przywrócić niektóre usługi na pulpit w qnapie bo poznikało mi trochę ikonek jak wszystko wyłączyłem ?
 
oczywiście ze wiem co mam włączyć (proszę czytać ze zrozumieniem) chodziło o ikonki na pulpicie - o właśnie odkryłem ten pasek nawet nie wiedziałem ze istnieje.
Wracając do głównego wątku to na razie bawię się zdalnie tym qnapem (poznaje go, oswajam się) jak będę w domu to przetestuje ostatecznie prędkość
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.