Pomoc TS-121 - brak zasilania

ixdude

ixdude

Passing Basics
Beginner
15 Czerwiec 2012
19
2
3
QNAP
TS-x64
Ethernet
1 GbE
Dobry wieczór (noc bardziej ;))

Od dnia zakupu (około 2014 roku) serwera TS-121, miałem z nim problem polegający na braku/znikającym zasilaniu LAN po włączeniu serwera - diody portu LAN migały póki serwer był wyłączony. Po lekturze internetu na tamten czas, miała to być kwestia jakichś wadliwych sterowników i oczekiwano rozwiązania problemu. Na moje (ówczesne) szczęście, znalazłem obejście w postaci na odłączeniu kabla od serwera i podłączenie go z powrotem i jak najszybsze naparzanie w przycisk uruchomienia dysku, co poskutkowało kilkuletnim mało uciążliwym problemem - akcja była powtarzana przy przeprowadzkach serwera lub awariach zasilania - tym samym rzadko.
Od jakiegoś czasu (2-3 lat?) posiadam TS-251+ który przejął miano głównego dysku, po awarii dysku w TS-121 (kopia na dyskach zewnętrznych, uratowała mi tyłek). Felerny serwer jeszcze bardziej stał się mniej problematyczny - służył tylko jako backup do RAIDa. Jednak na początku roku dysk przestał całkowicie się uruchamiać. Dysk teraz uruchamia się raz na 20-30 prób odłączenia i podłączenia kabla i szybkie klikanie włącznika, tylko, tym razem LAN już nie działa całkowicie. Podłączenie zasilacza nie uruchamia diód portu LAN, wiatraczka, beepera, nic. Raz na te 20-30 prób dysk się normalnie włączy, z tym że nie ma możliwości do niego się dobicia (LAN dead) - reaguje na przycisk reset jak wcześniej, komunikuje się beeperem, uruchamia dysk, wiatrak hula.
Posiadam jeszcze dwa inne dyski które przejęły funkcje backupowo-chmurową, pytanie zatem jest: czy w waszej ocenie jest jeszcze możliwość i przede wszystkim sens odreanimowania tego dysku? Gdyby się udało zapewne puścił bym w rodzinę, o ile nie sprawiałby problemów takich jak obecnie.

Pozdrawiam
Irek