Pomoc TS-121 i rtorrent

KuTeK

KuTeK

Nowy użytkownik
Noobie
18 Grudzień 2016
5
1
3
43
QNAP
null
Ethernet
100 Mbps
Witam od kilku dni jestem w posiadaniu Qnapa TS-121
Wersja oprogramowania 4.2.2 Build 20161214

Zastanawiam się czy można na tym zainstalować rtorrent?
 
A w czym jest lepszy rTorrent od tego danego w standardzie, że chcesz go mieć?

Ja póki co mam problemy z jego instalacją. Co nie zmienia faktu że wygląda podobnie i nie ma dużo więcej funkcji, albo przynajmniej ich jeszcze nie zauważyłem.
 
Ja póki co mam problemy z jego instalacją. Co nie zmienia faktu że wygląda podobnie i nie ma dużo więcej funkcji, albo przynajmniej ich jeszcze nie zauważyłem.
Skoro go nie zainstalowałeś to skąd wiesz? :)
Oj znacznie dużo więcej ma i jest znacznie sprawniejszy :D
 
Mnie przed przejściem na rTorrent powstrzymuje niemożność znalezienia w necie jakiegokolwiek GUI w postaci aplikacji na Windows. Czy coś takiego istnieje? Wiem oczywiście, że można używać GUI www ale z rożnych powodów chciałbym mieć niezależną aplikację jak teraz mam z Transmission.
 
Już udało mi się coś tam odpalić ;).

Podstawowy program ma aplikacje na telefon. Ostatnio z niej korzystałem i spełniła swoją funkcję. Chociaż wydaje mi się że była skromniejsza od tego co daje S w standardzie (proszę nie bijcie). Może to by Cie satysfakcjonowoło?

Może lepszy pomysł to dowiedzieć się czy jest katalog gdzie wrzucasz plik torrent a on robi resztę.

Powodzenia.
 
Nie tylko to, tak działa to zawsze nawet przez www przecież... Jest dedykowana aplikacja do Transmission która zastępuje web interface (o tu: Transmission Remote GUI ). Chciałbym po prostu mieć aplikację zamiast używać strony www. Szukałem ale nie znalazłem takiej aplikacji dla rTorrenta. Istnieje coś takiego?
 
Z tego co widziałem jest remont GUI na tel. Co dla mnie jest bardzo ważne.
Co do autora tematu według mnie najlepiej używać standardowego programu. Może kiedyś będą takie czasy że Qnap pomyśli o mniej zaawansowanych użytkownikach i udoskonali swoje aplikacje tak że nie będą potrzebne zamienniki. Ja na S nie mogłem niczego więcej oczekiwać.
 
Tobie czy mnie? Czyli po prostu odpowiedź brzmi "nie"?
Musisz przestać patrzeć na serwer NAS i uruchomione na nim aplikacje jakby one nadal potrzebowały być uruchomione na PC.
Idea uruchomienia aplikacji na serwerze jest taka, aby mogły one działać bez zbędnego dodatkowego oprogramowania powiązanego z PC.
Taki klient jest zwyczajnie niepotrzebny. Aby dodać torrent, wystarczy go zapisac w katalogu Watch. Aby zarządzać torrentami zwyczajnie logujesz sie na WebUI. Dlatego do dziś nie powstał taki klient.
Co do autora tematu według mnie najlepiej używać standardowego programu. Może kiedyś będą takie czasy że Qnap pomyśli o mniej zaawansowanych użytkownikach i udoskonali swoje aplikacje tak że nie będą potrzebne zamienniki.
Zainstaluj rtorrenta wreszcie to zrozumiesz, że nadal jesteś w błędzie.
 
Musisz przestać patrzeć na serwer NAS i uruchomione na nim aplikacje jakby one nadal potrzebowały być uruchomione na PC.
Idea uruchomienia aplikacji na serwerze jest taka, aby mogły one działać bez zbędnego dodatkowego oprogramowania powiązanego z PC.
Taki klient jest zwyczajnie niepotrzebny. Aby dodać torrent, wystarczy go zapisac w katalogu Watch. Aby zarządzać torrentami zwyczajnie logujesz sie na WebUI. Dlatego do dziś nie powstał taki klient.

Doskonale to rozumiem, po prostu z aplikacją jest mi wygodniej i szybciej. Np. klikając link magnet od razu otwiera mi się aplikacja GUI i po kolejnym kliknięciu w "ok" rozpoczynam ściąganie. Z GUI po www muszę skopiować link do schowka, przełączyć na zakładkę z GUI, kliknąć "dodaj torrent z linku", wkleić link i kolejny raz ok. Z zapisywaniem plików .torrent też jest dłużej bo przeglądarka pamięta ostatnie miejsce zapisywania plików. A pliki torrent zapisywane są w folderze watch gdzie nie trafia nic innego. Więc znów trochę na około bo za każdym razem trzeba przeklikać. Łatwiej mi zintegrować obsługiwane protokoły z aplikacją. Ale każdy woli co innego ;)

ps. czy tylko ja mam problemy z dostępem do forum przez ostatnie 2 dni? Bardzo często zwraca mi "502 bad gateway"...
 
przełączyć na zakładkę z GUI, kliknąć "dodaj torrent z linku", wkleić link i kolejny raz ok. Z zapisywaniem plików .torrent też jest dłużej bo przeglądarka pamięta ostatnie miejsce zapisywania plików.
Ej ej ej... Ale Wy sobie życie utrudniacie Windowsie.
Tak się dodaje katalog do ulubionych:
Drag and drop watch min


A tak się do niego szybko przechodzi podczas zapisywania pliku:
Save torrent into watch directory min 1


ps. czy tylko ja mam problemy z dostępem do forum przez ostatnie 2 dni? Bardzo często zwraca mi "502 bad gateway"...
Były robione kopie i aktualizacje serwera oraz zmiana PHP i Apache na nginx.