TS-201 do domu?

Dyskusja w 'Przed zakupem...' rozpoczęta przez użytkownika esbe, 2 Lipiec 2009.

Ładowanie...
  1. esbe

esbe Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    03:09
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Witam,
    Zastanawiam się nad kupnem Qnap TS-201 jako domowy serwer plików.
    Mam sieć bezprzewodową, ale i Ethernet (planuję podłączyć qnapa do kabla).
    Chcę wykorzystywać go jako serwer plików, iTunes i multimediów dla PC i Mac. Dla Mac ma działać także jako Time Machine.

Interesuje mnie, czy TS-201:
    - dobrze nadaje się do tych zadań,
    - będzie współpracował z UPSem (tzn. czy UPS będzie mógł wymusić zamknięcie serwera po zaniku zasilania),
    - jeśli tak to z jakim (APC albo Ever może być?)
    - jest cichy w czasie pracy, czy jest głośny?

Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam.

2. z-ka

z-ka Moderator Contributor

Local Time:
    03:09
    Oceny:
    +19 / 0 / -0
    Followers:
    1
    QNAP:
    TS-x59 Pro
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-x59 Pro 1 GbE
    Seria TS-*01 jest starsza seria. Ja mialem TS-101 wczesniej teraz zmienilem na nowszy. Zastosowanie podobne, ale jednak wydajnosc o niebo lepsza (TS-119 - dl - ok.40-50 megabajtow/s, up-30-40megabajtow/s). Wiadomo, pliki kopiuje sie tylko raz na dysk, a pozniej tylko dogrywa. Mimo wszystko odbywalo sie to bez rewelacji (mowa o predkosci przy serii TS-*01). Jesli chodzi o funkcje, ktore poszukujesz raczej nie powinno byc problemu. Tak sie tylko zastnawiam czy warto jeszcze inwestowac w ten model. Na ceneo ceny sa dosyc wysokie, a roznica jakosciowa powmiedzy seriami jest spora. Nie lepiej dolozyc jeszcze troche kasy i kupic cos z nowej serii, cos naprawde wydajnego, lub chocby cos z serii TS-*09? Tez jest spora roznica w szybkosci.
    Qnap z nowej serii bez problemu wspolpracuje z UPS. Moze nawet powracac do stanu poprzedniego, kiedy wroci zasilanie, wiec raczej w tej kwestii nie powinno byc klopotu.
    Pozdrawiam

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Odrzuć powiadomienie.