TS-201 do domu?

esbe

Nowy użytkownik
Noobie
2 Lipiec 2009
1
0
1
Witam,
Zastanawiam się nad kupnem Qnap TS-201 jako domowy serwer plików.
Mam sieć bezprzewodową, ale i Ethernet (planuję podłączyć qnapa do kabla).
Chcę wykorzystywać go jako serwer plików, iTunes i multimediów dla PC i Mac. Dla Mac ma działać także jako Time Machine.

Interesuje mnie, czy TS-201:
- dobrze nadaje się do tych zadań,
- będzie współpracował z UPSem (tzn. czy UPS będzie mógł wymusić zamknięcie serwera po zaniku zasilania),
- jeśli tak to z jakim (APC albo Ever może być?)
- jest cichy w czasie pracy, czy jest głośny?

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.
 
esbe napisał:
Witam,
Zastanawiam się nad kupnem Qnap TS-201 jako domowy serwer plików.
Mam sieć bezprzewodową, ale i Ethernet (planuję podłączyć qnapa do kabla).
Chcę wykorzystywać go jako serwer plików, iTunes i multimediów dla PC i Mac. Dla Mac ma działać także jako Time Machine.

Interesuje mnie, czy TS-201:
- dobrze nadaje się do tych zadań,
- będzie współpracował z UPSem (tzn. czy UPS będzie mógł wymusić zamknięcie serwera po zaniku zasilania),
- jeśli tak to z jakim (APC albo Ever może być?)
- jest cichy w czasie pracy, czy jest głośny?

Seria TS-*01 jest starsza seria. Ja mialem TS-101 wczesniej teraz zmienilem na nowszy. Zastosowanie podobne, ale jednak wydajnosc o niebo lepsza (TS-119 - dl - ok.40-50 megabajtow/s, up-30-40megabajtow/s). Wiadomo, pliki kopiuje sie tylko raz na dysk, a pozniej tylko dogrywa. Mimo wszystko odbywalo sie to bez rewelacji (mowa o predkosci przy serii TS-*01). Jesli chodzi o funkcje, ktore poszukujesz raczej nie powinno byc problemu. Tak sie tylko zastnawiam czy warto jeszcze inwestowac w ten model. Na ceneo ceny sa dosyc wysokie, a roznica jakosciowa powmiedzy seriami jest spora. Nie lepiej dolozyc jeszcze troche kasy i kupic cos z nowej serii, cos naprawde wydajnego, lub chocby cos z serii TS-*09? Tez jest spora roznica w szybkosci.
Qnap z nowej serii bez problemu wspolpracuje z UPS. Moze nawet powracac do stanu poprzedniego, kiedy wroci zasilanie, wiec raczej w tej kwestii nie powinno byc klopotu.
Pozdrawiam