Pomoc TS-209 I SUBIEKT GT

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

pixel22

Nowy użytkownik
Noobie
9 Czerwiec 2009
3
0
1
Witam,jestem nowy na tym forum więc witam wszystkich.

Czy jest możliwe zainstalowanie subietka GT na qnap ts-209?? chodzi mi żeby tu byla baza danych a komy w mojej sieci majace subiekt korzystały z tej bazy. Proszę o odpowiedź
 
odgrzewam
a jak wygląda sprawa teraz :
"Motor bazy danych zastosowany w programach linii InsERT GT to Microsoft SQL Server 2008 R2, który w bezpłatnej wersji Express Edition jest dostarczany wraz z systemem. Od wersji 1.29Subiekt GT jest w pełni zgodny z Microsoft SQL Server 2012."
 
Trzeba postawić Windowsa aby móc uruchomić bazę danych. A więc można to zrobić na stacji wirtualizacji dostępnej w modelach serwerów z serii TS-x51/53/70 i wyższych.
to na ts-251 da sie postawić windowsa tak ?
myślałem ze jak obsługuje mSQL to obędzie sie jak program jest oparty też na mSQL :(
 
Jest już paczka mssql-server-linux na QNAPa. Dostępna z poziomu "Container Station"
Opis instalacji znajdziesz tutaj:
Microsoft SQL Server na QNAP (bez Windows!) | MakeITtogether.pl
Ja zrobiłem taką instalację - właśnie pod SubiektGT i działa to prawidłowo.
Problem jaki mam, to z automatyczną archiwizacją podmiotu z poziomu aplikacji SUBIEKTGT - ale to już rzecz wtórna.
Wszystko inne działa prawidłowo.
 
Jest już paczka mssql-server-linux na QNAPa. Dostępna z poziomu "Container Station"
Opis instalacji znajdziesz tutaj:
Microsoft SQL Server na QNAP (bez Windows!) | MakeITtogether.pl
Ja zrobiłem taką instalację - właśnie pod SubiektGT i działa to prawidłowo.
Problem jaki mam, to z automatyczną archiwizacją podmiotu z poziomu aplikacji SUBIEKTGT - ale to już rzecz wtórna.
Wszystko inne działa prawidłowo.
Aktualizacja wykopnuje się prawidłowo?
 
Jest już paczka mssql-server-linux na QNAPa. Dostępna z poziomu "Container Station"
Opis instalacji znajdziesz tutaj:
Microsoft SQL Server na QNAP (bez Windows!) | MakeITtogether.pl
Ja zrobiłem taką instalację - właśnie pod SubiektGT i działa to prawidłowo.
Problem jaki mam, to z automatyczną archiwizacją podmiotu z poziomu aplikacji SUBIEKTGT - ale to już rzecz wtórna.
Wszystko inne działa prawidłowo.
Aktualizacja wykopnuje się prawidłowo?

Tak aktualizacje działają prawidłowo
 
U Mnie na Qnapie działa testowa baza Insert Nexo, jak narazie biega dobrze, bez błędów czy zawieszeń. Po VPN również zdalnie działa prawidłowo, kwestia szybkości po VPN to już inna bajka :)
 
A czy ktoś rozwiązał problem dearchiwizacji podmiotów gdy baza leży na Qnap?
Nie mogę tego zrobić. Wciąż mam komunikaty:
spid58 BackupDiskFile::OpenMedia: Backup device '\\Lisia\Bazy\{26FFCB3D-78ED-44F3-9087-4F1C2BE4CBE4}\Euromati1_201905281613.bak' failed to open. Operating system error 2(The system cannot find the file specified.).
 
Niestety, ale też mam problem z przeniesieniem bazy MSSQL Subiekta na QNAPa.

1. Przy użyciu narzędzi Inserta wyskakuje mi błąd, że folder tymczasowy jest błędny, bo musi być z dostępny z poziomu obecnego serwera (PC) oraz docelowego (kontener MSSQL na qnapie). Folder tymczasowy ustawiam jako folder współdzielony, który jest zmapowany do mojego PC oraz do kontnera. Nie ważne jaki folder wybiorę efekt ten sam. Folder współdzielony ma tak ustawione uprawnienia, że każdy ma do niego dostęp zapis/odczyt.
2. Próba przeniesienia przez SMS daje taki sam błąd jak koledze wyżej. Operating system error 2(The system cannot find the file specified.), że nie może odnaleźć pliku w folderze C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL13.INSERTNEXO\MSSQL\DATA o rozszerzeniu .mdf. Ten plik dokładnie w tym miejscu jest, o tej samej nazwie. Wszystko się zgadza, pomimo tego SMS nie chce puścić dalej twierdząc, że go tam nie ma.
3. Próba utworzenia nowego podmiotu i nowej bazy danych na qnapie również mi się nie udaje z poziomu nowej instalacji subiekta. Przy wyborze serwera (z którym się łączy bez problemu), wpisaniu nazwy podmiotu nie mogę kliknąć "URUCHOM" bo jest na szaro. Nie ważne czy wybiorę wersje DEMO czy licencjonowaną.

Ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu ?
 
geniusze zła normalnie !

a czy user MS-SQL może dostać się do dysków współdzielonych ? skoro dostajecie komunikat "path cannot be found" to problem jest z dostępem do danych przez SQLa.
 
Ja bez problemu mogę zakładać nowe instancje poprzez instalatora Subiekta ale nie mogę ani zdearchiwizować do niego istniejących baz ani tego zrobić poprzez MSSQL Studio (studio po zalogowaniu się do bazy widzi tylko zawartośc kontenera i nic więcej :( ).
 
Udało mi się przenieść bazę Subiekta na MSSQL na nasa za pomocą SQL SMS, rozwiązując tym samym błąd z Operating system error 2(The system cannot find the file specified.) Rozpiszę to jak ja to zrobiłem jakby ktoś jeszcze miał problem.

1. Na nasie zrobiłem folder współdzielony dla backupu z Subiekta, tak na prawdę można wykorzystać dowolny folder na nasie. Ja wolałem zrobić nowy.
2. Przy tworzeniu nowego kontenera z MSSQL dodatkowo należy dodać folder współdzielony, opcje zaawansowane -> z menu po lewej na samym dole "FOLDERY WSPÓŁDZIELONE", w środkowej kolumnie "WOLUMIN Z HOSTA" wybieramy nasz wcześniej wybrany folder i obok w "punk zamontowania" dajemy ścieżkę. Ja dałem p oprostu "/MSSQL" żebym nie musiał dużo szukać. Wrzucamy do tego folderu nasz backup z subiekta.

ai.imgur.com_qFRxWfI.png


3. Po utworzeniu kontenera i konfiguracji, odpalamy MS SQL SMS, łączymy się do swojej bazy. Później standardowo jakbyśmy chcieli przywrócić bazę SQL,Prawy na "DATABASE" -> "RESTORE DATABASE" -> zaznaczamy, że chcemy przywracać z "DEVICE", "FILE" i "ADD". Teraz w głównym katalogu kontenera musimy odnaleźć nasz wcześniej stworzony folder.

ai.imgur.com_tR80Ecq.png


4. Jak już mamy dodany backup, to musimy wejść z menu po lewej w opcje "FILES".

ai.imgur.com_QZYIjtC.png


5. W zakładce "FILES", zaznaczamy "RELOCATE ALL FILES TO FOLDER" i dla dwóch poniższych pozycji wybieramy również ten sam folder współdzielony, gdzie trzymamy backup.

ai.imgur.com_xq7EQWC.png


6. Klikamy "OK" i nasza baza powinna zostać zaimportowana na serwer SQL, który stoi na qnapie. Później w subiekcie zmienić tylko serwer i powinno działać. Mi jeszcze pobierał jakieś 2 pliki, gdzie szło to ok. 15min. Po ponownym wejściu wiem, że sam z siebie utworzył kolejną bazę danych o nazwie "InsERT_Launcher".

Subiekt powinien normalnie działać na naszej bazie danych. Jednak jak już ktoś wcześniej zauważył, występuje problem z automatyczną archiwizacją np. podczas zamykania programu, ale to mi na razie nie przeszkadza.

Mam nadzieję, że komuś się kiedyś to przyda :D
 
  • Lubię to
Reakcje: Kapsel
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. subiekt
  2. subiekt gt
  3. nexo
  4. https://forum.qnap.net.pl/threads/ts-209-i-subiekt-gt.707/