Pomoc TS-209 nie widzi dysków

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

wudicom

Passing Basics
Beginner
15 Styczeń 2015
15
1
3
50
Warszawa
QNAP
TS-109/209
Ethernet
100 Mbps
Jako nowy użytkownik Witam Wszystkich.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu. Zakupiłem sobie używany NAS Qnap TS-209. Podłączam go do sieci. QFinder go odnajduje w sieci ale przy próbie zalogowanie i uruchomieniu kreator pierwszego uruchomienia wywala błąd że nie widzi dysków. Dyski są 100% sprawne. 2 samsungi 250GB każdy. Oryginalne były uszkodzone.
Co może być przyczyną tej sytuacji?
Z góry dziękuję za wszystkie sugestie:)

pozdrawiam,
 
Rozumiem, że robiłeś reset systemu i ponowną inicjację przez Qfindera ?

Jeśli na nowo odpalony system ich nie widzi to może być usterka samego pudła/gniazd sata ... :/

jak masz dostęp do niego, to sprawdź jeszcze w konsoli poleceniem dmesg i fdisk -l co tam piszczy.
 
upload_2015-1-15_19-28-47.png
Podaj typy dyskow, sprawdzimy ich kompatybilnosc.
Ewentualnie sam to mozesz zrobic:
Recommended :: TS-209 :: 3.5 HDD :: Compatibility list :: QNAP
 
Dzięki za szybka odpowiedź :)

Tak robiłem. Czy da się to w jakiś sposób zweryfikować? Czy to się naprawia?
Jeszcze jedno - jakoś nie mogę się z nim połączyć przez ssh putty.

Może kurteczka coś źle robię?
Dyski na pewno nie są na liście QNap'a
 
W tej chwili nie mam. Niestety te co były są padnięte. Może spróbuję coś na jutro załatwić.
W/g supportu może mieć na to wpływ również zasilacz. Czy to prawda?
Czy jest jakiś inny sposób (oprócz guziora reset) na reset do ustawiań fabrycznych?
Teraz kontrolka "i" miga tylko na zielono
 
W/g supportu może mieć na to wpływ również zasilacz. Czy to prawda?
Tak. Padnięty zasilacz = brak wystarczającej mocy na dyski. Często spotykany w tej serii problem. Same urządzenia nigdy nie padały, tylko zasilacze.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
A może zamiast kupować zasilacz i...
Zakupiłem sobie używany NAS Qnap TS-209.
...lepiej to urządzenie sprzedać?
Wiesz ile to ma lat? Wiesz, że nie ma aktualnych wersji firmware'ów na tą serie? To zabytek! Druga seria urządzeń firmy QNAP, pierwsza na platformie ARM (dokładniej ARMeb z Software Floating Point)
Nie będziesz w dzisiejszych czasach z tego zadowolony, chyba, że nadal prędkości ala Intel Celeron Ciebie urządzają.
 
Komfort wymaga, aby urządzenie usprawniło codzienną pracę. Wyprodukowany 8 lat serwer na pewno tego nie zrobi. Będzie wolny i kompletnie nierozwojowy.

 
Tak wiem. W pracy mam TS-212 z takim Firmwarem 2X1TB i działa jako zdalny fileserwer dla pracowników firmy. Choć mam z nim problem bo działa dziwnie. Może cos źle zrobiłem. Generalnie pracownicy są w domenie. Nas stoi po za domeną (takie wymagania administratorów sieci we Francji) . NAS ma ip statyczne. Czasem mam z nim zdalne połączenie czasem nie mam. Raczej głównie nie mam. Komputery w domenie również raz mają raz nie. Nie wiem o co chodzi. Póki co ze względu na to że pracuje niestabilnie wycofałem go z produkcji i jestem w fazie testów. Może macie jakieś pomysły?
 
  • Sad
Reakcje: 1 osoba
Czasem mam z nim zdalne połączenie czasem nie mam. Raczej głównie nie mam. Komputery w domenie również raz mają raz nie. Nie wiem o co chodzi.
To raczej brzmi na błędną konfigurację sieci niż na sam serwer.
 
  • Lubię to
Reakcje: Paweł Tołoczko
Jak masz problem z domena, moze na probe zaparkuj ja gdzie indziej, albo zaloz nowa (np. w no-ip.com) i zobacz jak Ci to dziala pod innym hostem.
Natomiast jak uzywasz statycznego IP zamist nazwy hosta, jak z polaczeniem? bo jesli przez IP tez masz problem z polaczeniem sie, to mecz swojego providera / admina, ze ma cos spieprzone u siebie.
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.