Pomoc TS-210 firmware upgrade - ze starej wersji 3.2.5 Build 0409T

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

galvan

Passing Basics
Beginner
19 Czerwiec 2015
25
6
3
QNAP
TS-x53
Ethernet
null
"Odziedziczyłem" w firmie serwer QNAP TS-210 w którym jest firmware 3.2.5 - pewnie od zakupu nikt w nim nie grzebał. Czy mogę wykonać upgrade od razu do wersji 4.1.4, czy lepiej stopniowo w kilku krokach ? Nie chciałbym "uceglić" serwera...
 
Dzięki za odpowiedź.
Na firmowej stronce QNAP znalazłem wersje firmware 3.8.3 build0426 z adnotacją TS-210 TurboNAS oraz 4.0.7 build 0412 z taką samą adnotacją TurboNAS - cokolwiek to znaczy :) Czy te wersje będą OK ?
Kopia danych będzie zrobiona - "oczywista oczywistość" :Dumny:
 
"Odziedziczyłem" w firmie serwer QNAP TS-210 w którym jest firmware 3.2.5 - pewnie od zakupu nikt w nim nie grzebał. Czy mogę wykonać upgrade od razu do wersji 4.1.4, czy lepiej stopniowo w kilku krokach ? Nie chciałbym "uceglić" serwera...
Ja na twoim miejscu nie bawił się w upgrade nieznanego urządzenia tylko zrobił kopię danych i konfiguracji usług w użyciu i stawiał serwer na nowo. To tylko dwie kieszenie, więc i roboty mało.
Zaoszczędzisz czas a i zrobisz to po swojemu. Warto może również poczekać na 4.2 który lada moment ma się pokazać. Dodali kilka funkcjonalności (np snapshoty wolumenów/woluminów) które nie będą aktywne po upgrade z 4.1 a może będziesz chciał je wykorzystać.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Ja na twoim miejscu nie bawił się w upgrade nieznanego urządzenia tylko zrobił kopię danych i konfiguracji usług w użyciu i stawiał serwer na nowo. To tylko dwie kieszenie, więc i roboty mało.

Nie napisałem wprost, ale dokładnie tak chcę zrobić - najpierw kopia danych, potem upgrade i formatowanie dysków - macierz RAID w tej chwili zdegradowana, na końcu własne ustawienia.
Znaczy się dobrze kombinuję, dziękuję za wskazówki.
Wczoraj pomyślnie zaktualizowałem firmware w etapach 3.2.5 -> 3.8.3 -> 4.0.7 -> 4.14. Trochę to trwało, procek w TS-210 nie za mocny, ale udało się. Jeden dysk ze zdegradowanej macierzy wyjąłem (SMART określił stan jako zły), drugi dysk zainicjowałem na nowo jako samodzielny (usunąłem macierz RAID). Dziękuję za pomoc, temat chyba do zamknięcia.
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. formatowanie dysków tr-002