Pomoc TS 212 E totalny początek i brak wiedzy

D

Deleted member ordenski

Guest
Zupełnie nie wiem jak zacząć, choć zrobiłem kilka bardzo podstawowych ustawień.
Czy jest gdzieś dostępna instrukcja w języku polskim i jakiś opis programów wspomagających pracę NAS-a?
Na początek chciałbym uruchomić kopie zapasowe danych kilku komputerów będących w małej sieci.
NAS powinien w miarę możliwości zapisywać na bieżąco zmiany w kilku programach oraz tworzonych dokumentach.
W przyszłości chciałbym stworzyć archiwum zdjęć.
Nie wiem, dlaczego cały czas pracują dyski, przecież jeszcze nic nie robi, tak chyba być nie powinno?
Jeżeli ktoś w przystępny sposób może mi pomóc, będę bardzo wdzięczny.
 
Na początek chciałbym uruchomić kopie zapasowe danych kilku komputerów będących w małej sieci.

Będę monotonny - poruszane na forum - szukajka nie gryzie ;)

NAS powinien w miarę możliwości zapisywać na bieżąco zmiany w kilku programach oraz tworzonych dokumentach.

To nie jest zadanie dla początkującego!

W przyszłości chciałbym stworzyć archiwum zdjęć.
Polecam zapoznanie się najpierw z artykułami naszego naczelnego @Silas Mariusz
Kawa i herbata - Kiedy NAS jest najlepszym rozwiązaniem?
Kawa i herbata - Dane w RAID są bezpieczne? Obalamy mity!

Nie wiem, dlaczego cały czas pracują dyski, przecież jeszcze nic nie robi, tak chyba być nie powinno?
A po co chcesz je wyłączać ? oszczędzać prąd ? Przeczytaj artykuł @Paweł Tołoczko - Wiedza - Zużycie pradu przez NAS a oszczednosci i sam dojdź do wniosków.

Generalnie masa pracy przed Tobą, większość problemów już rozwiązaliśmy na forum. Jak będziesz miał konkretne problemy to pisz.

PS: Dział z plikami poleca się na przyszłość.
Dla przypomnienia , kupiłeś model ARM z 256 Mb RAMu na pokładzie, cudów szybkości się nie spodziewaj !!
 
  • Lubię to
Reakcje: Paweł Tołoczko