Pomoc TS-212 jest niewidoczny w sieci

Slawek

Nowy użytkownik
Noobie
17 Marzec 2010
2
0
1
104
QNAP
Ethernet
100 Mbps
Witam serdecznie wszystkich na forum, jak większość która się tutaj znalazła ja również mam problemy i nie za bardzo wiem jak się poruszać po działach dlatego przedstawię swój problem i proszę o pomoc w jakim dziale mogę ją znaleźć. Problem polega na tym, że musiałem zmienić dysk w moim TS-212, po włożeniu nowego dysku, TS-212 ściągnął najnowszą wersję firmware i wszystko było ok. ale ponieważ mam jeszcze drugi taki sam TS-212 postanowiłem wgrać starszy firmware aby na obu było to samo i tutaj nastąpił problem, TS-212 jest niewidoczny w sieci, w związku z tym pytanie, czy jest narzędzie którym można wgrać bezpośrednio firmware do TS-212 za pomocą złącza wewnątrz TS-212 lub Lan-a. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
 
Chyba jestem, zmeczony, ale nie do konca rozumiem na co zostalo wgrane co.

1. NAS 1 (TS-212) up do jakiego softu ? (4.1.1 141003) ?
2 NAS 2 (TS-212) z jakiego softu do jakiego ? (starszy mowi nam nic)
3. Na ktorym wymiana dysku NAS 1 czy 2 ?
4. Gubie sie w zdaniu wielokrotnie zlozonym, ktore zawiera pare problemow..
Prosze napisz - krotkie zdania - krok po kroku co zrobiles i jaki dokladnie jest problem bo czytanie "10" linijek tekstu jest meczace ;-)

BTW: przenioslem temat, problemu, gdyz na forum dzial WITAMY sluzy tylko do witania sie, a nie opisywania problemow i podlaczania sie pod kogos temat.
 
Witam, dziękuję za zainteresowanie,
Ad 1. Niestety nie zapamiętałem wersji jedynie datę tego softu, bodajże 9.10.2014 i na tym firmware działał poprawnie
Ad 2 .downgrade do TS-212_20140927-4.1.1.img tutaj przy ok 70% pojawił się komunikat o błędzie w aktualizacji (wersję TS-212_20140927-4.1.1.img mam na drugim TS-212)
Ad 3. NAS 1TS-212 naprawiony, temat do zamknięcia.