Pomoc TS-212 nie ukazuje się w przeglądarce

gompka

Nowy użytkownik
Noobie
21 Maj 2014
2
2
3
46
QNAP
Ethernet
802.11a (Wi-Fi 2)
Hej
Od jakiegoś czasu używam ts212.
Wpięte mam dwa dyski w RAID1
Po weekendzie, gdy pod moją nieobecność w domu miało miejsce wyłączenie prądu, zgłupiał
Co to oznacza?
1. po włączeniu mruga dioda statusu - czerwono i zielono naprzemiennie. To zjawisko jest mi znane - "się włącza"
Następnie BIIIIIP i ta sama dioda zaczyna mrugać na zielono
2. QNAP FINDER odnajduje urządzenie:
alh3.googleusercontent.com__DOgVXrVS3Qc_U30m3sf_DpI_AAAAAAAAAB0_0A8gmDf_oRA_w685_h587_no_q1.JPG

3. szczegółach nawet widać dyski:
alh5.googleusercontent.com__d8Yw23yQ8Z4_U30m3rEbMHI_AAAAAAAAABs_3xavOhlQWJg_w516_h357_no_q3.JPG

4. NIE WIDAĆ jednak urządzenia w przeglądarce, gdy próbuję się z nim połączyć:
alh5.googleusercontent.com__YLqwoAShrWY_U30m36dTjkI_AAAAAAAAABw_p5yIkdwRxuU_w498_h214_no_q2.JPG


no i generalnie jest kaka...
Mam sporo ważnych danych na dyskach w QNAPIE i ich utrata byłaby dla mnie potwornie bolesna

Celowo kupiłem to urządzenie po awarii prostego dysku zewnętrznego, który zjadł m.in. kilka lat historii mojej rodziny. Celowo ustawiłem dyski w RAID1, żeby choć jeden zachował backup a tu taki klops.

Generalnie mówiąc, pochodzę z epoki peceta łupanego i jestem kompletnym lamerem w tej materii. Może to drobnostka, którą da się łatwo naprawić. W tej chwili jednak jest to dla mnie duży problem i będę ogromnie wdzięczny za każdą pomoc
 
Hey.
Zmartwię Cię bo niestety RAID 1 nie jest formą backupu danych o czym możesz przeczytać u nas na forum w dwóch krótkich artykułach:
Kawa i herbata - Dane w RAID są bezpieczne? Obalamy mity!
Kawa i herbata - RAID 1 zabezpieczeniem na każdą okazję?

1. po włączeniu mruga dioda statusu - czerwono i zielono naprzemiennie. To zjawisko jest mi znane - "się włącza"
Następnie BIIIIIP i ta sama dioda zaczyna mrugać na zielono
Jeśli dalej nie ma sygnału dźwiękowego oznaczającego uruchomienie urządzenia, to prawdopodobnie uszkodzony jest tylko firmware.
Rozwiązanie jest raczej proste: QNAP TS119 nie podnosi się - #4
Okay. Zaproponuje klasyczną metodę odzyskania danych. Ale w sytuacji, w której dysk jest uszkodzony, to każda z nim praca jest bardzo ryzykowna.
Ale może warto zaryzykować...

UWAGA! Zanim przystąpisz do poniższych czynności, to przeczytaj wcześniej w całości poniższe kroki:
  1. Wyciągnij dysk.
  2. Uruchom swoją sto-dziewiętnastkę.
  3. Kiedy serwer się uruchomi (czyli zasygnalizuje dźwiękiem), uruchom Findera i znajdź go w sieci.
  4. Następnie na gorąco - czyli przy włączonym zasilaniu, włóż swój dysk twardy i odczekaj kilka sekund.
    (Notka: Jeśli Finder zasugeruje inicjalizacje dysku twardego, wybierz NIE (Do NOT to re-initialize the HDD))
  5. Przeprowadź proces konfiguracji i wgrania oprogramowania, ale bez inicjalizacji dysku twardego.
  6. Po ponownym uruchomieniu serwera, powinieneś móc się zalogować na niego i uzyskać dostęp do swoich danych.
Powodzenia!

Natomiast jeśli dane na dyskach są bardzo ważne, to możesz wcześniej zrobić ich kopię na PC. Dwa różne tutoriale:
How-To - Odzyskiwanie danych z RAID 1 lub Single Drive (pojedynczo skonfigurowanego woluminu)
How-To - Odzyskiwanie danych oraz składanie macierzy RAID w PC/Win - R-STUDIO

Osobiście polecam drugi programem R-Studio