Pomoc TS-212 TwonkyMedia rozłącza po ok 15-20 min

NaPeK

Nowy użytkownik
Noobie
21 Sierpień 2013
8
0
1
Szczecin
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
TS-212 TwonkyMedia rozłącza po ok 15-20 min TV samsung po wylaczeniu i wlaczeniu TV serwer znowu jest widoczny

TwonkyMedia_7.2.5.2.0_arm-x19

jakies dzialajace rozwiazanie ?
 
Mam TS-109PRO. Nie ma rozwiązania.

Problem jest znany.
SAMSUNG mówi że wspiera tylko DLNA ze swojej aplikacji ALL SHARE
QNAP mówi że to wina TWONKY
TWONKY mówi że to wina FW telewizora.

mi długo działało (ponad rok)... i nagle bez żadnego updateu przestało - a pomocy nie ma.

z tego co widze większe też mają z tym problem i wsparcie jest takie samo - czyli żadne.

Przyjdzie się z QNAPem pożegnać :(
 
SAMSUNG mówi że wspiera tylko DLNA ze swojej aplikacji ALL SHARE
Widać że standard DLNA jest różnie wspierany przez producentów.

QNAP mówi że to wina TWONKY
Bo Twonky jest "dodatkiem' do QNAPa ... provided by third party

TWONKY mówi że to wina FW telewizora.
I koło sie zatacza! Witamy wśród producentów .....


mi długo działało (ponad rok)... i nagle bez żadnego updateu przestało - a pomocy nie ma.
Nie wierzę, coś musiało się zmienić, prędzej mialeś update fw w TV, po cichu.
 
SAMSUNG mówi że wspiera tylko DLNA ze swojej aplikacji ALL SHARE
Widać że standard DLNA jest różnie wspierany przez producentów.
Tak - tylko pytanie po co taki "standard i dla konsumenta oznacza to niezgodność towaru z umową. I wszyscy mają to w duqie.

QNAP mówi że to wina TWONKY
Bo Twonky jest "dodatkiem' do QNAPa ... provided by third party
Tym łatwiej powinno być im uporać się z problemem - zwłaszcza że zgłaszany jest szeroko - a tymczasem nie robią zupełnie nic...

TWONKY mówi że to wina FW telewizora.
I koło sie zatacza! Witamy wśród producentów .....
Chyba sam zacznę produkować małe serwery :p

mi długo działało (ponad rok)... i nagle bez żadnego updateu przestało - a pomocy nie ma.
Nie wierzę, coś musiało się zmienić, prędzej mialeś update fw w TV, po cichu.
No właśnie nie. Tv sam się nie aktualizuje - serwer też nie - ruter też nie. dwa tygodnie przerwy i wszystko zdechło :-(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Tak - tylko pytanie po co taki "standard i dla konsumenta oznacza to niezgodność towaru z umową. I wszyscy mają to w duqie.

jestem ciekaw jak na to zareguje sprzedawca TV. :D

Tym łatwiej powinno być im uporać się z problemem - zwłaszcza że zgłaszany jest szeroko - a tymczasem nie robią zupełnie nic...
Jak programista z paroma latami doświadczeń - z czystym sumieniem : JESTEŚ W BŁĘDZIE.


Chyba sam zacznę produkować małe serwery
Poczekamy do pierwszego RMA.


No właśnie nie. Tv sam się nie aktualizuje - serwer też nie - ruter też nie. dwa tygodnie przerwy i wszystko zdechło
Będę uparty - przerabiałem to dziesiątki razy, coś się zmieniło w tym układzie, albo twonky albo TV FW.
 
Mam TS-109PRO. Nie ma rozwiązania.
Ten serwer ma 7 lat i nikt już nie oferuje wsparcia dla niego.

Aha - no tak zapomniałem - dlatego funkcje które działały jeszcze 3 miesiące temu teraz spokojnie mogą przestać działać "bo stary"?

Ciężko mi się z tym zgodzić - rozumiem że może działać wolniej (wcale nie) - rozumiem że może mieć wolniejszy transfer (czasem ma) - ale obciążenie procka nie jest jakieś specjalnie duże - a więc ktoś zwyczajnie wyłączył opcję dla tego modelu. W efekcie odtwarza filmy w "najnowszych formatach" - ale tylko przez 30 minut.

Słaby to więc argument - zwłaszcza że problem występuje również przy nowszych modelach. Jaka tu będzie sensowna odpowiedź?
 
Dostałeś 3 miesiące temu nowy firmware dlatego modelu?
Nie - mam ostatni aktualny FW jaki jest dostępny na stronie producenta z numerem 3.3.2 Build0918.

Ja wiem że to 3 lata no do tej pory hulało.

Czy 3 miesiące temu był jakiś FW dla tego modelu? Jeśli tak byłbym wdzięczny za info gdzie go mogę znaleźć.
 
@mizgal narazie tylko przypominam "Netykieta i zasady" pkt. 4 podpunkt 2
Spokojnie nie jestem pieniaczem :) Ani Inżynierem Niespełnionym czy innym.
Szukam rozwiązania problemu z którym jak widzę po forum boryka się wielu.
Ale dzięki za ostrzeżenie - wezmę je do siebie i będę się bardziej pilnował.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Skoro nie było żadnego oprogramowania i w serwerze nic nie zmieniałeś a Twonky mimo to przestało działać, to dlaczego szukasz rozwiązania na forum z QNAP'em a nie w pozostałych sprzętach?

Ja wiem, że to głupio brzmi - ale żaden z trzech elementów się sam nie aktualizuje. Ani TV - ani TWONKY - ani QNAP. a mimo to to co działało do tej pory działać przestało. Po forach widzę że nie jestem samotną wyspą - i nawet nowsze modele mają ten problem - więc może ktoś już coś wydumał czemu tak jest.

Dlatego szukam też tu.
 
PS. W Lutym tego roku pojawiło sie nowe Twonky dla tych modeli: Twonky Server 7.2.5.2. Instalowałeś?

[Applied NAS models]
TS-109, TS-209, TS-409, TS-409U series

[Download]
Twonky Server 7.2.5.0 for TS-109/209/409 Series

Dzięki - ale od TWONKY zacząłem. Startowałem z 7.0.9 -> 7.2.3 BETA -> 7.2.5-2. I nic. Problem cały czas występuje. A ujawnił się po powrocie z urlopu kiedy przez 2 tygodnie w mieszkaniu nikogo nie było i nawet net nie hulał. Starsze TWONKY nie rozwiązują problemu wprowadzając dodatkowe ograniczenia w postaci problemów z .mkv.

Więc kopię dalej...
 
Chymmm szukamy dziury w całym? a co jest po drodze od serwera nas do TV?
Router / switch? Były tam jakieś zmiany np w oprogramowaniu czy też konfiguracji?

Moja sieć wygląda tak:
SERWER >---< ISP (ruter UPC) >---wifi---< SAMSUNG SMART TV

działało tak od prawie dwóch lat. NIe było żadnej aktualizacji. I z zegarkiem w ręku TV "gubi" serwer po równych 30 min.
 
Moja sieć wygląda tak:
SERWER >---< ISP (ruter UPC) >---wifi---< SAMSUNG SMART TV
Była na 100% twojego routera UPC i ja bym obstawiał ten sprzęt. W UPC wypychają aktualizacje zdalnie i ty nawet możesz o tym nie wiedzieć. Ja bym wział jakis inny sprzęt i za jego pomocą sprawdził czy dalej masz taka przypadłość bo ten od UPC to najgorsze co może być, pewnie masz Thomsona TWG870U
 
Hm to może być sensowny trop. Mam z UPC jakiś ruter TECHNICOLOR. Do tej pory działał nieźle. Nie znajdę innego sprzętu z podłączeniem kabla antenowego tv chyba (nie kojarzę nic takiego). Rozumiem, że potrzebowałbym urządzenie które podłączę kablem do TECHNICOLORA (UPC) i do niego potem serwer. I do nowego rutera TV będzie szukał serwera?

Polecicie jakieś urządzenie?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. twonky 8.5.1 qpkg
  2. ts-409u
  3. gubi sieć