Pomoc TS-212E kopia zapasowa i "budzenie" po automatycznym wyłączeniu

antos777

Nowy użytkownik
Noobie
16 Grudzień 2014
2
2
3
41
QNAP
null
Ethernet
null
Po udanym uruchomieniu TS 212E wziąłem się za konfigurację.
Wymyśliłem sobie, że Nas ma się wyłączać o 1 w nocy i włączać o 8 (tak też zaznaczyłem w zakadce "harmonogram zasilania")
Według logów serwer wyłączył się o 1:08 natomiast rano się nie uruchomił. Włączyłem go ręczenie o 8:30. Czy coś robię źle?
Druga sprawa. Chciał bym skonfigurować NAS tak aby automatycznie robił kopię określonego folderu z komputera stacjonarnego (przy czym ma nie usuwać niczego co usunę na stacjonarnym). Podpowie mi ktoś jak to zrobić aby czegoś nie zepsuć?
Obecna wersja firwaru to 4.1.1
 
Wymyśliłem sobie, że Nas ma się wyłączać o 1 w nocy i włączać o 8 (tak też zaznaczyłem w zakadce "harmonogram zasilania")
Według logów serwer wyłączył się o 1:08 natomiast rano się nie uruchomił. Włączyłem go ręczenie o 8:30. Czy coś robię źle?
Podepnę się pod to pytanie. W moim TS-121 nigdy nie udało mi się wzbudzić QNAPka zgodnie z harmonogramem.

Druga sprawa. Chciał bym skonfigurować NAS tak aby automatycznie robił kopię określonego folderu z komputera stacjonarnego (przy czym ma nie usuwać niczego co usunę na stacjonarnym). Podpowie mi ktoś jak to zrobić aby czegoś nie zepsuć?
Może po prostu na QNAPie utworzyć jakiś zasób udostępniony (np. Backup), a na komputerze źródłowym jakaś aplikacja? Jeśli ta maszynka stoi na Windowsie to może dedykowana QNAP NetBak Replicator albo np. Cobian Backup? Na inne systemy też znajdziesz jakieś aplikacje do backupu na udostępniony zasób.
 
Wymyśliłem sobie, że Nas ma się wyłączać o 1 w nocy i włączać o 8 (tak też zaznaczyłem w zakadce "harmonogram zasilania")
Według logów serwer wyłączył się o 1:08 natomiast rano się nie uruchomił. Włączyłem go ręczenie o 8:30. Czy coś robię źle?
Czy masz włączone EuP?