Pomoc TS-212P i kilka pytań (alternatywny FW, rtorrent, interfejs)

Diwad

Nowy użytkownik
Noobie
6 Styczeń 2015
4
2
3
34
Pomorze środkowe
homescreen.pl
QNAP
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Witam. Mam do Was kilka pytań odnośnie Qnapa TS-212P.

1. Czy istnieją jakieś alternatywne FW dla tego urządzenia? Jeśli tak to czy warto się w nie bawić i jakie funkcje dodają?

2. Czy warto jest zmieniać klienta torrent - Transmission? Jest on fajny, szczególnie z interfejsem transmission web control, ale brakuje mi RSS z interfejsem webowym. Czy da się komfortowo zainstalować rutorrent na tym sprzęcie? Wiem, że były jakieś problemy z ARM i wydajnością, ale czy a tą chwilę coś się zmieniłó?

3. Czy istnieją jakieś skórki interfejsu QTS?:) Chodzi mi o flat design. Jestem estetą i lubie mieć wszystko ustawione "pod siebie", nawet takie "pierdoły":)
 
1. Czy istnieją jakieś alternatywne FW dla tego urządzenia? Jeśli tak to czy warto się w nie bawić i jakie funkcje dodają?
Tak, popatrz na: InstallingDebianOn/QNAP - Debian Wiki
2. Czy warto jest zmieniać klienta torrent - Transmission? Jest on fajny, szczególnie z interfejsem transmission web control, ale brakuje mi RSS z interfejsem webowym. Czy da się komfortowo zainstalować rutorrent na tym sprzęcie? Wiem, że były jakieś problemy z ARM i wydajnością, ale czy a tą chwilę coś się zmieniłó?

Z czystego lenistwa mam Debiana, którego @Silas Mariusz zaproponował i działa to bardzo fajnie, nawet mam kilka customów tam porobionych ;)
How-To - Natywny Debian Squeeze (równoległy Debian z odrębnym SSH i rtorrent) dla platformy ARM

3. Czy istnieją jakieś skórki interfejsu QTS?:) Chodzi mi o flat design. Jestem estetą i lubie mieć wszystko ustawione "pod siebie", nawet takie "pierdoły":)
Są skórki pod ekran logowania , ale pod reszte interfejsu - nie widziałem :/ też bym sobie machnał coś w ciemnych kolorach.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. jak zainstalowac torrent