Pomoc TS-212P i Plex (transkodowanie)

Diwad

Nowy użytkownik
Noobie
6 Styczeń 2015
4
2
3
34
Pomorze środkowe
homescreen.pl
QNAP
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Witam.

Od kilku dni jestem posiadaczem TS-212P. Udządzenie bardzo fajne. Chciałbym go używać do streamowania mediów na konsoli, TV, smartfonie i tablecie tak, aby wszystko było ładnie podane, z opisami mediów itp. W moje ręce wpadł program Plex. Po zainstalowaniu go na urządzeniu wystąpił pierwszy problem - brak funkcji transkodowania mediów przez moje urządzenie. Rozumiem, że brak mu mocy do tej czynności. Chodzi mi głównie o pliki MKV. Czy można jakoś obejść ten problem, aby odpalać filmy z plexa w tym formacie bez transkodowania?

Jak rozumiem jest to funkcja konwertowania mkv do pliku obslugiwanego przez plex, tak?

Z gory dzieki wszystkim za pomoc!
 
Wiem, że jeden ze słabszych, ale na ibood był za nieco ponad 400zl, więc szkoda było nie wziąć. Czy da się obejść jakoś transkodowanie w plex? Przez SMB streamuje się świetnie. Nawet na moim WD mycloud dało się to robić, ale oczywiście nie przez Plex. Chodzi mi o cały ten interfejs Plexa, który wygląda świetnie.
 
Z samym uruchomieniem nie ma problemu, ale jeśli urządzenie na którym odtwarzasz nie ma dedykowanej aplikacji to nie transkodujesz tego.

Jeśli chcesz film odtworzyć na urzadzeniu z Androidemto w ustawieniach apki plexa zmien opcje odtarzania na direct play, jesli oczywiscie masz urzadzenia polaczone do tej samej sieci.
 
Plex nie wykorzystuje transkodera wbudowane w system QNAP, ma swój i na nim działa.
QFile korzysta z transkodowania wbudowane w system QNAP. Wg porównań użytkowników, którzy wykonywali testy wbudowany jest mniej wymagający ale jakościowo jest gorszy po prostu.
 
Jeśli w FileStation wygląda to tak to QFile nie powinien się niczym różnić
Ten sam plik uruchamiając na FileStation wygląda tak
aimages69.fotosik.pl_544_263e16603a39800cm.png

natomiast uruchamiając na Androidzie QFile wygląda tak

aimages66.fotosik.pl_543_c7c9b0ba437b6af9med.png
 

Załączniki

  • aimages66.fotosik.pl_543_c7c9b0ba437b6af9m.png
    aimages66.fotosik.pl_543_c7c9b0ba437b6af9m.png
    2,2 KB · Wyświetleń: 44
No proszę, u mnie na Iphone nigdy się takie coś nie pojawiło. Leci bez pytania a na Qnapie brak jakiejkolwiek wzmianki że coś dekoduje (w top też cisza). Zaraz dorwę gdzieś telefon z Andkiem i zerknę jak tam się to ma.
 

Mogą Cię zainteresować