Pomoc TS-212P Można jeden dysk na początek, potem RAID 1 z dwoma dyskami ?

RED_B

Nowy użytkownik
Noobie
9 Grudzień 2015
3
0
1
49
QNAP
Ethernet
1 GbE
Witam
Na dniach kupuje QNAP TS-212P i zastanawiam się nad tym czy kupić dwa 1 TB dyski od razu, czy jeden 2 TB i później w przypływie gotówki dokupić kolejny 2 TB dysk. Podkreślam że chciałbym docelowo mieć dwa dyski ustawione w RAID 1, tak by awaria jednego dysku nie wiązała się z utrata danych. Pytanie tylko czy można tak zrobić że kupuję 'większy" dysk twardy i po dołożeniu drugiego dysku mam możliwość skonfigurowania obu dysków by pracowały w RAID 1. Pytani przeze mnie sprzedawcy w sklepach zamieniają się w karpia lub bełkoczą coś nie dając jasnej odpowiedzi.
 
Dysk Single można zmigrować w RAID1 bez problemu.
Poprawka na wiatr - nie popatrzyłem na model :

upload_2015-12-9_18-14-39.png


telefon do dystrybutora rozwieje Twoje wątpliwości.
 
Rozmawiałem właśnie z technikami dystrybutora i twierdza że bez problemu da się założyć 1 dysk a później dołożyć drugi i migrować do RAID 1. Lecz nie da się tego zrobić online tylko trzeba wyłączyć sprzęt i po ponownym włączeniu nowy dysk będzie widoczny. Tak wiec zrobię a później zdam relację z tej jak mam nadzieję udanej operacji. Dziękuje za pomoc.
 
Rozmawiałem właśnie z technikami dystrybutora i twierdza że bez problemu da się założyć 1 dysk a później dołożyć drugi i migrować do RAID 1. Lecz nie da się tego zrobić online tylko trzeba wyłączyć sprzęt i po ponownym włączeniu nowy dysk będzie widoczny. Tak wiec zrobię a później zdam relację z tej jak mam nadzieję udanej operacji. Dziękuje za pomoc.

Wystarczy popatrzeć na NASa - trzeba go rozebrać żeby podłączyć kolejny dysk - więc migracja online jest niemożliwa :)

PS: Nie ma co odświeżać trupa - dane zmigrowane do RAID1 i cześć.