Pomoc TS-219 PII nie jest wykrywany przez odtwarzacz strumieniowy

dawid77

Nowy użytkownik
Noobie
21 Grudzień 2012
9
3
3
Witam,
Koledzy mam taki problem: serwer TS-219 PII nie jest wykrywany przez odtwarzacz strumieniowy Cambridge Audio Stream Magic 6. Urządzenia współpracowały razem od roku bez jakiegokolwiek problemu aż tu nagle przestały się widzieć. Podejrzewałem, że to wina aktualizacji z wersji 4.0.2 do 4.0.5 ale po przywróceniu do starego firmware problem pozostał. Nie mam dostępu do moich plików muzycznych. Czy ktoś ma jakiś pomysł? Urządzenia chodzą w sieci na ustawieniach automatycznych. Sam Qnap wydaję się, że działa normalnie, mam dostęp z komputera, odtwarzacz również widzi komputer jako serwer a Qnap-a już nie. Miał może ktoś już podobny problem? Będę wdzięczny za pomoc.
 
Chyba się musisz wgryźć bardziej szczegółowo i pozaglądać jakie usługi są pozałączane a jakie chcesz mieć aktywne, Jak już ćwiczysz upgrade to wiedz że przesiadka z 4.0.5 -> 4.0.2 nie jest zdrowa (kompatybilna) i pewno dlatego nie działają Ci multimedia. prześleðź zmiany w oprogramowaniu od 4.02 przez 4.0.3 do 4.0.5. Oraz dodatkowo wgraj v4.1 potem trochu cierpliwości i wszystko powinno być po staremu. ;) znaczy działające jak tego oczekujesz. ;)
 
Dzięki za odpowiedź. Wersja 4.1 to jest beta, można ją bezpiecznie instalować? Kurcze te pozałączane usługi mnie trochę przerażają, już je przeglądałem ale nic nie widzę co może być odpowiedzialne za połączenie z odtwarzaczem. Telewizor filmy z dysku czyta normalnie. Będę szukał :)
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Dzięki za odpowiedź. Wersja 4.1 to jest beta, można ją bezpiecznie instalować?

Moim zdaniem nawet bezpieczniej, niż te poprzednie, które testowałeś. Poszukaj tylko najnowszej, którą Silas opublikował.

Poczytaj z jakiej usługi korzysta telewizor, chyba przyszła pora trochę bardziej się zapoznać ze swoimi skarbami ;-)
Gdybyś czuł niedosyt pytaj. :>
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Już zainstalowałem i dalej nic, wszystko widzi Qnapa oprócz strumieniówki, biegam po ustawieniach i już mam chyba wszystko włączone, a tak naprawdę to nie wiem czego mam szukać. Jutro spróbuje zabrać odtwarzacz do sklepu, żeby mi sprawdzili czy widzi ich serwer, bo może niepotrzebnie obwiniam serwer, chociaż nadzieję mam nikłe. Jak znam życie to będzie wszystko ok.
 
Zapewne problem tkwi w oprogramowaniu, tudzież jego konfiguracji trzeba go rozkminić.
Windows Media Player albo np. XBMC jest klientem UPnP. Zainstaluj i sprawdź z PC czy znajduje serwer w _sieci lokalnej_.

robiłeś te zalecenia SysOp-a?
 
Tak działają bez problemuProblem rozwiązany aczkolwiek zupełnie nie doszedłem jak była przyczyna. Opiszę co zrobiłem. Najpierw przywróciłem ustawienia z wersji bodajże 3.7, wiadomo, że nie są kompatybilne z 4.1 ale co tam, nie zaszkodzi. Odtwarzacz dalej nie widział serwera, następnie wrzuciłem mu zapisane ustawienia z 4.10 (na których też go nie widział) i eureka WIDZI SERWER. Dalej nie mam pojęcia co było przyczyną ale najważniejsze, że działa!!! Dziękuję Kolegom: Kaktusowi i Silasowi za pomoc i zainteresowanie :)))