Pomoc TS-219P awaria po aktualizacji firmware do 4.1

SlawekR

Passing Basics
Beginner
31 Październik 2010
11
1
3
Bydgoszcz
QNAP
TS-219P
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Witam,

po aktualizacji firmware do 4.1 i po restarcie systemu TS-219P nie odpowiada. Miga tylko przycisk włączania na zielono/czerwono.
Ktoś wie jak go postawić "na nogi"?

Sławek
 
Witam ponownie,

obyło się bez Firmware Recovery, ale nadal problem istnieje. Mianowicie włączając TSa bez dysków lub z nowym dyskiem wszystko jest ok. Ts jest znajdowany przez QFinder i można go konfigurować. Niestety uruchamiając TSa z "starymi" dyskami mam cały czas to samo - TS nie jest znajdowany przez QFindera i miga przycisk zasilania na czerwono/zielono!

How-To od Mariusza nie pomaga ze "starymi" dyskami :((

Macie jeszcze jakieś pomysły?

Pozdrawiam
SławekWitam,

cosik wymyśliłem :) odpaliłem TSa z nowym dyskiem i dołożyłem do niego jeden ze "starych" dysków. Widzi go i jest OK. Tylko jak dostać się do zasobów starego dysku, tak aby je skopiować na nowy? Bo ich nie widać w File Station :(

Pozdrawiam
Sławek
 
cosik wymyśliłem :) odpaliłem TSa z nowym dyskiem i dołożyłem do niego jeden ze "starych" dysków. Widzi go i jest OK. Tylko jak dostać się do zasobów starego dysku, tak aby je skopiować na nowy? Bo ich nie widać w File Station :-(
Jeśli nie było RAID'a to dane powinny być dostępne w lokalizacji /share/HDB_DATA/....
Zainstaluj z App Center aplikacje Optware. Po jej zainstalowaniu i uruchomieniu, zaloguj się na SHELL przez putty i zrób:
Bash:
ipkg update
ipkg install mc
mc
FYI: How-To - QNAP od środka, czyli grzebiemy w linuchu - Jak sobie ułatwić?


How-To od Mariusza nie pomaga ze "starymi" dyskami :-(
Przeczytaj: Aktualizacja firmware TS-410 z 3.5/8? do 4.0.7 - nie widać urządzenia w sieci - Post #28
Na pewno wykonałeś powyższe polecenia poprawnie?
Podczas ich wykonywania nie było żadnych błędów?
  1. Wyłącz serwer.
  2. Wysuń dyski.
  3. Uruchom serwer bez dysków.
  4. Znajdź jego adres IP w finderze.
  5. Przez przeglądarkę wejdź na adres http://IP:8080/
  6. Wsuń dyski.
  7. Przeprowadź inicjalizację urządzenia z przeglądarki, ale na jej końcu nie konfiguruj dysków twardych.

Możesz też zgłosić problem do supportu QNAP'a: QNAP Helpdesk -
 
Na pewno wykonałeś powyższe polecenia poprawnie?
Podczas ich wykonywania nie było żadnych błędów?
  1. Wyłącz serwer.
  2. Wysuń dyski.
  3. Uruchom serwer bez dysków.
  4. Znajdź jego adres IP w finderze.
  5. Przez przeglądarkę wejdź na adres http://IP:8080/
  6. Wsuń dyski.
  7. Przeprowadź inicjalizację urządzenia z przeglądarki, ale na jej końcu nie konfiguruj dysków twardych.



Zatem się udało :)
Problem polegał na tym, że nowy dysk wkładałem bez tacki do TS-a i wszytko grało. Niestety w "starych" dyskach z roztargnienia nie przekręcałem kluczyka blokady tacki i dlatego ich nie widział - głupota nie boli...

Dzięki serdeczne za pomoc.

Pozdrawiam
Sławek
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ts-219p firmware