TS-219PII Harmonogram - nie włącza się

marfi

Entry Technician
Q Associate
26 Listopad 2012
35
3
8
Wroc.
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Witam

Mam następujący problem. Mianowicie ustawiłem sobie na ts-219PII harmonogram żeby serwer się automatycznie włączał o godz.12 a wyłączał o 1 w nocy. Niestety serwer potrafi tylko się wyłączyć ale już się nie włącza. Kontaktowałem się z serwisem Qnapa i dostałem informacje że może to być błąd wewnętrznego zegara RTC spowodowany wyczerpaną baterią na płycie głównej i sugeruje wymianę baterii. Problem w tym że musiałbym wysłać qnapa na serwis a na to nie mogę sobie pozwolić. Będzie to ostateczność ale najpierw chce zapytać.
Czy może już ktoś miał podobny problem i podpowie co może być powodem że się nie włącza. Bo wydaje mi się że jakby problem był w wyczerpanej baterii na płycie głównej to data i godzina by mi się resetowała i była nieprawidłowa. Miałem tak kiedyś w moim laptopie. A tu nic takiego się nie dzieje.

Proszę o jakąś podpowiedź.

Z góry dzięki i pozdrawiam Marcin.
 
kaktus napisał:
Czy możesz wkleić ekran z konfiguracją ?

kaktus

Właśnie resetowałem urządzenie i próbowałem z innymi dyskami, wszystko na nowo lecz nic nie pomogło.

Dodatkowo serwis qnap polecił żebym przeprowadził procedurę przywracania systemu
http://wiki.qnap.com/wiki/Firmware_Recovery
Jeszcze nie robiłem z braku czasu ale coś mi się wydaję że jak reset urządzenie nie pomógł,
to raczej przywracanie także nie będzie skuteczne.

Dołączam zrzut konfiguracji. Może ktoś wypatrzy j jakiś błąd.. chociaż nie ma tu nic skomplikowanego... ;(
 

Załączniki

  • qnap1.jpg
    qnap1.jpg
    48,9 KB · Wyświetleń: 119
A spróbowałeś? Bo generalnie masz rację.
When EuP is disabled, the power consumption of the server is slightly higher than 1W when the server is powered off. EuP is disabled by default so that you can use the functions Wake on LAN, AC power resumption, and power schedule settings properly.

Ale kiedyś też miałem z tym problem, poklikałem raz tak raz inaczej i zaczęło normalnie działać, w chwili obecnej EµP mam na off Wake On Lan mam na On. I mogę się cieszyć z działającego planu.

Dziwne ale prawdziwe.

kaktus
 
Tak, mimo wszystko spróbowałem, też się nie włączył. Ustawione mam tak samo ja opisałeś.
Ale zaraz jeszcze popróbuje....
Tak zaczynam się zastanawiać czy czasem jakaś inna funkcja ma na to wpływ ...

A jaką masz wersje oprogramowania ?
 
Mi się tak przytrafiło dobrych parę lat temu.
Z tym że masz następcę mojego modelu - nowszej generacji, z portami USB3.o i ram DDRIII, i CPU Marvell 2.0 GHz

moje dane: [Firmware] TS-219P+ Turbo NAS Official Firmware] Released (v3.8.2 Build0301)
dokładniej: Wersja oprogramowania 3.8.2 Build 20130301

Harmonogram powiązany jest tylko z tymi tutaj widocznymi opcjami, ewentualnie musiałbyś sprawdzić w systemie pliki konfiguracyjne czy jest wszystko ok.

Po wyklikaniu konfiguracja jest a przynajmniej powinna być "naprawiona, odświeżona, nadpisana"

kaktus
 
Ja jakiś czas temu miałem też z tym problem.

TS-239

Nie włączał mi się po utracie zasilania. Oczywiście jak UPS wytrzymał to nie było problemu.
Po godzinie UPS padał i qnap się już nie podnosił.

Dodatkowo więc załączyłem opcję "Codzienne włączanie o 7.00"

Nie sprawdzałem ostatnio czy coś się zmieniło (nowy firmware), ale tak banalne problemy są mega irytujące.

Dodatkowo nie potrafię sobie poradzić z chodzącym non stop wiatrakiem mimo uśpienia dysków.

PARANOJA
 
Niestety procedura przywracania systemu także nie przyniosła efektu. Przyznam szczerze trochę jestem już rozdrażniony.
Dodatkowo sprawdziłem że po utracie zasilania też się nie włącza do stanu wcześniejszego.

Nie wiem co robić, chyba będe musiał jednak odesłać Qnapa do serwisu.... :(
 
Wake On Lan działa. Po lanie bez problemu mogę włączyć serwer.
Z tego wynika ze jest to wina softu, to dlaczego po resecie i wgraniu
na nowo oprogramowania dalej nie działa?

Jutro jeszcze raz spróbuję się pobawić, wgram soft na nowo ale tym razem zapodam
wersję starsza 3.4.4, zobaczę jaki będzie efekt...