TS-228 lub TS-228a jako magazyn kopii zapasowej w małej firmie?

skorpion

Passing Basics
Beginner
12 Styczeń 2018
23
2
3
49
QNAP
null
Ethernet
100 Mbps
Co myślicie o NASach: TS-228 lub TS-228a?
Poopowiadałem koleżce o QNAPie i zapałał chęcią zainstalowania takiej maszyny do kopii zapasowych w swojej fabryce. Więc poprosił mnie żeby polecić coś taniego do takiego zadania... znalazłem na stronie QNAP te dwa modele TS-228 i TS-228a, mają dosyć dobre recenzje w Internecie.
Jakie jest Wasze zdanie:
  1. Czy jako małpki do robienia kopii zapasowych spełnią swoje zadanie?
  2. Czy mają zainstalowany QTS w tej samej wersji co w innych modelach, czy może są jakieś ograniczenia oprogramowania względem innych dwudyskowców?
 
Co myślicie o NASach: TS-228 lub TS-228a?
Poopowiadałem koleżce o QNAPie i zapałał chęcią zainstalowania takiej maszyny do kopii zapasowych w swojej fabryce.
Kawa i herbata - Dane w RAID są bezpieczne? Obalamy mity!

  1. Czy mają zainstalowany QTS w tej samej wersji co w innych modelach, czy może są jakieś ograniczenia oprogramowania względem innych dwudyskowców?

Modele z procesorami Intela i AMD mają większe możliwości.
 
  1. Czy mają zainstalowany QTS w tej samej wersji co w innych modelach, czy może są jakieś ograniczenia oprogramowania względem innych dwudyskowców?

Modele z procesorami Intela i AMD mają większe możliwości.

Chodzi o ograniczenia związane z architekturą procesora (sprzęt), czy inne jest oprogramowanie dla różnych typów procesorów?
 
halo , moment
to w zasadzie te same NASy rozniące się procosorem.

1. zasada 3 kopi - koledzy prawidłowo wskazali temat
2. czy poza kopią danych - on-site to urządzenie miałoby coś robić ?
 
halo , moment
to w zasadzie te same NASy rozniące się procosorem.

1. zasada 3 kopi - koledzy prawidłowo wskazali temat
2. czy poza kopią danych - on-site to urządzenie miałoby coś robić ?


Tak tak, to są podobne sprzęty - tylko chodzi mi czy oprogramowanie QTS jest takie samo jak w NASach z procesorami intel.

1. Zasada 3 kopii, już pisałeś w innym temacie - więc temat znany. NAS bez RAID, zastanawiam się czy w tym przypadku również dysk SSD na system ma racje bytu? Jak myślisz?
2. dokładnie ma być tam robiona synchronizacja, czyli oryginał na laptopie a kopia na NAS, kolejna kopia na dysku USB.
 
oryginał na laptopie a kopia na NAS, kolejna kopia na dysku USB.
NAS ma sens przy kilku/kilkunastu kompach korzystających z danych na nim umieszczonych. Na backup z 1 lapka nadaje sie dysk USB lub płytki DVD/bluray.
PS kojejnym zastosowaniem może być szybki dostęp do dużej ilości danych. Rozumiem jednak, że w fabryce nie produkuje się video 4K.