TS-230 vs TS-251 do zastosowań domowych

zyxio

Passing Basics
Beginner
29 Wrzesień 2022
22
0
1
36
QNAP
HS-251
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Szukam sprzetu do zastosowań domowych - backup komputera + magazyn filmów, zdjęć i klient torrent.
Czy warto dopłacić do takich zastosowań do ts-251 ?
Ten pierwszy to okolo 700zł a drugi prawie 1200zł.
Nie lubie spędzać tygodni na konfiguracją systemu, jestem laikiem. Ustawiam raz i ma działać przez lata.
Czy na qnapie nie ma problemów z ssl? Chodzi o klienta torrent bo niektore strony zaczynają wymagać połączeń przez https.
Posiadam łącze 300mbit ale pewnie niedługo będzie 1gb/s
 
.
Nie lubie spędzać tygodni na konfiguracją systemu, jestem laikiem. Ustawiam raz i ma działać przez lata.

To zapomnij o NAS, tylko kup duży HDD i zgrywaj dane wg potrzeb i dysk do szafy.

NAS trzeba administrować, aktualizować itp. bo później jest płacz. A ostatnio jest dużo ataków na 'porzucone' i źle administrowane NASy.


Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 
Tak tak ale tak samo mogą mi się włamać do laptopa. A aktualizację krytyczne chyba można ustawić tak żeby robiły się automatycznie o ile się nie mylę?
wracając do tematu proszę o odpowiedź na postawione pytanie....
NASa potrzebuje do chmury i do torrenta. Zaden dysk podlaczany na usb mi tego nie zapewni.
 
Zaznaczę że specem nie jestem, ale też rozważam kupno takiej zabawki jak TS-230. Nie potrzebuję 24/24 całych swoich zasobów, mógłbym synchronizować się raz na miesiąc tym małym dwu-zatokowcem który by sobie plumkał 24/24. Oszczędności energii bym miał 900kWh rocznie.
 
Nie lubie spędzać tygodni na konfiguracją systemu, jestem laikiem. Ustawiam raz i ma działać przez lata.
Kup sobie seedboxa i masz to co chcesz - mamy na forum nalot takich właśnie "użytkowników".
to tak jak z autem - nie serwisujesz , to się pierd...li. - to samo jest z czymkolwiek podłączanym do internetu.

QNAP TS-251D-4G​

droższy ale za to ma wszystko co trzeba .. czemu nie to co podałeś ? bo:
a) ARM jest biedny
b) ARM będzie wolniejszy z tym internetem co masz obecnie .. a co dopiero w przyszłości
c) masz dużo więcej programów do wyboru na Intelu niż na ARMie
d) nie chce mi się więcej myśleć nad tym.
 
  • Lubię to
Reakcje: jerry1333
Nie wiem czy pytanie było o używanego Qnapa 251, ale podobno mogą mieć problem z procesorami:
Fixing QNAP TS-251 (Won't Boot) - Wiki - wiki.jmehan.com

Ostatnio uruchamiałem model 231K i działa przyzwoicie. Jak obawiasz się uszkodzenia wlutowanej pamięci to droższy 231P3, jak nie potrzebujesz wirtualizacji i dodatkowych aplikacji x86 to droższe modele można odpuścić.
Padnie to padnie, przełożysz dyski do nowego...

I tak jak wcześniej napisano... to nie jest dysk na USB tylko serwer. Wymaga dobrej konfiguracji i stałego nadzoru, ale w zamian odwdzięcza się wierną służbą jako w miarę bezpieczny i wygodny magazyn na dane.

PS
Im mniej aplikacji tym bezpieczniej... żal by mi było Qnapa do torrenta, a prąd coraz droższy... ;-)
 
  • Lubię to
Reakcje: Kamil84
Tak tak ale tak samo mogą mi się włamać do laptopa. A aktualizację krytyczne chyba można ustawić tak żeby robiły się automatycznie o ile się nie mylę?
wracając do tematu proszę o odpowiedź na postawione pytanie....
NASa potrzebuje do chmury i do torrenta. Zaden dysk podlaczany na usb mi tego nie zapewni.
NAS jest spoko. Bardzo spoko.
W wolnej chwili nie zapomnij zająć się tematem:
Wiedza - Szkolenie QNAP, najlepsze praktyki dla początkującego | QNAP Polska - Oficjalne forum wsparcia technicznego QNAP Club

Reasumując koniecznie zrób to:
Jak to zrobić? - QuFirewall - Jak zabezpieczyć serwer przed atakami a jednocześnie komfortowo z niego korzystać? Wersja dla regionu: Polska | QNAP Polska - Oficjalne forum wsparcia technicznego QNAP Club
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. backup komputera
  2. QNAP TS-251d ram
  3. zdjęć
  4. Torrent
  5. ts-251D