Pomoc TS-231 częste zawieszanie lub restarty

marop1

Nowy użytkownik
Noobie
14 Styczeń 2020
2
0
1
37
QNAP
TS-x31
Ethernet
1 GbE
Witam, na wstępnie napisze co używam od samego początku posiadania mojego NASa. Służy on u mnie głownie za magazyn zdjęć i filmów. Z aplikacji używam TwonkyMedia EU - do oglądania tych filmów i zdjęć na TV, Transmission i Surveillance Station (2 kamery) z reszty dobrodziejstw nie korzystam. No i tak działało mi wszytko bez najmniejszego problemu, aż pewnego pięknego dnia zalogowałem się do dysku przez przeglądarkę i wyskoczyło, że jest nowy firmeware. No i go zainstalowałem. Po instalacji wszystko przestało działać nawet FileTransfer nie potrafił wyświetlić zawartości dysków cały czas tylko kółkowało. Zobaczyłem na stronie, że jest jeszcze jeden firmware z nowszą datą dostępny no to go zainstalowałem. Problem z filetransfer się uspokoił. Niestety żadne aplikacje których używałem się nie uruchomiły. Trzeba było je zaktualizować - tak zrobiłem i w końcu zaczęło niby działać. Po tych "manewrach" niestety nie było już tak pięknie jak do tej pory. Dysk zaczął się sam restartować w losowych sytuacjach. np gdy nikt z niego nie korzystał od dłuższego czasu, innym razem podczas oglądania jakiegoś filmu itd. Ale robił tak 1 na tydzień. Teraz sytuacja się zmieniła. Albo się zawiesi i nie można wejść na stronę konfiguracyjną, wtedy nie działa np dostęp do plików przez sieć ale np transmission działa albo strona konfiguracyjna twonky media też działa. Myślałem, że te nowe aplikacje potrzebują więcej ramu i mu już nie wystarcza dlatego te zawiechy. Wiec powyłączałem wszystkie VideoStation, Music Station itd. których i tak nie używałem ale sytuacja z zawiechami się nie zmieniła. Można jakoś naprawić system w nim aby działało to wszystko jak wcześniej? Można przywrócić ustawienia początkowe bez utraty danych? Mam 2 dyski po 3 TB w RAID 1 nie mam gdzie skopiować danych aby przeinicjalizować go od początku. W ogóle czy taki manewr mi pomoże? próbowałem przywrócić do ustawień fabrycznych uruchamiając go bez dysków i wkładajac je później jednak wyskakuje jakiś błąd 0007 i komunikat ze muszę włączyć pełną inicjalizację. Czytałem gdzieś że na ten ich system był jakis wirus, może to trafiło mojego NASa można to jakoś sprawdzić?


Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.6.1154 Build 20191212
Model serwera: QNAP TS-231
 
Kolego, mam ten sam system w tej wersji. Dziś w nocy zwiecha. Ludzie pracować nie mogą. Za 3 razem odpalił się i zakomunikował brak dysku nr 4.

Widzę, że po prostu producent w ch..a leci i wypuszcza apdaty żeby zaliczyć kolejny numrek aktualizacji. Ten firmware jest do kibla. Ja zauważyłem:

- Hybrid backup sync - przy debugowaniu wykłada się system
- zwiechy
-dysk nr nie działa.


Mam nadzieję, że wypuszczą szybko aktualizację. Poszukam jeszcze na anglojęzycznych forach.
 
OK wina oprogramowania czy np format i ponowna inicjalizacja pomaga? Robił to już ktoś? próbował? pytam żeby nie tracić ewentualnie czasu na marne. Bo dysk po dysku można by sformatować i zainicjować od nowa potem dane przegrać przy pomocy linuxa educji live i może by pomogło. Ale jak to wina softwerowa, to nie pomoże taki zabieg. Ktoś może z Was już tak próbował? Dało to jakąś poprawę czy nici z tego?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. zawieszanie
  2. ustawienia początkowe