Pomoc TS-231 Po resecie nie uruchamia się

luksus

Passing Basics
Beginner
25 Wrzesień 2015
12
3
3
42
QNAP
null
Ethernet
100 Mbps
Witam!

Zakupiłem dla znajomego QNAP TS-231, zamontowałem w nim dwa dyski, po uruchomieniu od razu zaczął się wypluwać że jeden z dysków (ten w 1 zatoczce) ma problemy, zacząłem go skanować na obecność badblock i przy 22% stawał, po zastopowaniu procesu skanowania powiedział że wykrył sporo badblocków. Jako iż było to pierwsze uruchomienie to stwierdziłem że zrobię reset do ustawień fabrycznych (oczywiście nie wyciągając dysków) niestety po wybraniu opcji reset serwerek nie wstał po chyba 2 godzinach, od tego czasu cały czas dioda status miga co sekundę (lub chwile dłużej) na czerwono i system nie uruchamia się, wyłączyłem go z przycisku, wyciągnąłem dyski i włożyłem dysk z zatoki 2 do zatoki nr1, i uruchomiłem licząc na to że system się podniesie, niestety tak się nie stało, czy jest mi ktoś w stanie podpowiedzieć co mogę w takim przypadku zrobić ? Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam!
 
czołem
  1. sprawdź oba HDD w kompie, możliwe że są po prostu uszkodzone
  2. Czy NAS bez dysków włącza się ? Jeśli nie reklamacja, trafił Ci się bubel. Jeśli włącza to dalej ...
  3. Jeśli masz wolny dysk, włóż go do NASa i postaw tam system. Zadziałał ? Włóż drugi dysk i zrób go jako pojedynczy wolumin i sprawdź pod kątem bad sectorów
Powodzenia.

PS: Dociśnij kable zasilania do NASa i upewnij się że dyski są dobrze dociśnięte do maszynki ;)
 
Ad 1. Sprawdziłem oba dyski w komputerze, jeden jest ok drugi natomiast ma masę badblocków.
Ad 2. Niestety bez dysków NAS się nie uruchamia, między innymi na tym forum znalazłem Firmware Recovery ale nie ma w nim zaznaczonego mojego modelu. Firmware Recovery - QNAPedia czy używając tego narzędzia można spróbować przywrócić firmware?

Z góry dziękuję za odpowiedź :)
 

Mogą Cię zainteresować