TS-231P czy TS-251A-2G ?

kkooaallaa

Nowy użytkownik
Noobie
3 Marzec 2019
7
1
3
35
QNAP
HS-251
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
Witam wszystkich forumowiczów. Stoję przed trudnym wyborem, którego z nas wybrać. Nas będzie służył tylko i wyłącznie do torrentów i oglądania filmów na tv po lan, będzie wyposażony w dw dyski po 1TB. Stawiam na rtorrenta chyba w wersji pro, ponieważ chciałbym wykorzystać full łącze oraz wskazać dodatkowe miejsce na nasie w którym będzie kopiowany plik po ściągnieciu. Na ile jest licencja za 10E? Nie potrzebuje HDMI, pilota czy też obsługi kamer. Staje przed dylematem czy warto dopłacać do intela jak na TS-231P podobno też da się zainstalować już rtorrenta. Pozdrawiam
 
Osobiście, też nie używam pilota i HDMI. Mimo to z pewnością wybrał bym 251A. rTorrent to nie wszystko, z czasem na zbiera się filmów, pewnie pomyślisz o instalacji Plexa, lub Emby. Lepiej zostawić sobie mały zapas mocy. Ale to indywidualna decyzja.
 
1TB na torrenty, wiesz o tym, że jeśli chcesz być dłużej na jakimś dobrym trakerze, potrzebujesz znacznie więcej ...
Piszę z własnego doświadczenia
 
  • Lubię to
Reakcje: Penerros
Witam, ponownie. Posłuchałem Was i kupiłem 251A i rtorrent pro. Mam parę problemów ale zaczne od jednego. Przez ip lokalne normalnie loguje się do nasa i otwieram rtorrenta i wszystko gra. Skonfigurowałem myqnapcloud, tam w teście wywala mi że nie mam portu 80 otworzonego, pomimo tego że go wpisałem w reuterze i wszystkie inne otworzył tylko nie 80. Efekt tego (tak podejrzewam że to oto chodzi). Gdy chce się zalogować do qnapa z poza sieci lan za pomoca usługi myqnap to otwiera mi się konsola nasa ale jak klikne w ikone rtorrenta to chwile pomieli i wyskakuje komunikat że upłyneło za dużo czasu.Czy to chodzi o ten port?
 
to ktory port mam otworzyć aby zdalnoe wchodzić do rtorrenta?albo gdzie sie to sprawdza?
 
6009

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
 
Witam ponownie wszystkich. Wszystko udało się ustawić, mieliście racje żeby iść w intela - to jest to! Został mi jeszcze jeden chyba mały problem. Jaki adres wpisać w rss w rtorrent do btgigs?
 
Dzięki za link wszystko działa perfekt. Mam nadzieje że ostatni z moich problemów to dziwny limit w rtorrent. Co pare dni rtorrent sam włącza sobie limit wysyłania na 7MiB/s, ma ktoś jakiś pomysł czemu ?
 
Pewnie po każdym reboocie qnapa, albo restarcie rTorrenta, limity ustawia się podczas pierwszej konfiguracji po instalacji.
upload_2019-3-24_12-25-11.png
 
Dziękuje bardzo, zmiana tego parametru pomogła.

Istnieje możliwość żeby sprawdzić dzienny ruch sieci ? ile wysłane, ile pobrane i w określonych godzinach jaki był z i do nas transfer?