Pomoc TS-231P - resetowanie od zera i ponowna inicjalizacja

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Chrumpel

Passing Basics
Beginner
2 Marzec 2019
23
3
3
Warszawa
QNAP
TS-x31
Ethernet
100 Mbps
Cześć,
od razu przyznam, że jestem zielony w kwestii NAS'ów...
Kupiłem TS-231P i próbuje go zainstalować...
Nie jestem zupełnie zielony w komputerach, ale ta instalacja jest jedną z najbardziej nieintuicyjnych od lat z jaką miałem do czynienia.
Udało mi się zainicjować serwer, ale nie jestem pewien czy wszystko poszło OK. Nie kojarzę czy miałem okazję wybrać rodzaj pracy (RAID 0, RAID 1), konfigurację woluminu, szyfrowanie, itp.
Czy ktoś Was może poprowadzić mnie pod rękę, jak zupełnie zresetować urządzenie i przejść ponownie proces inicjalizacji?
Mam utworzone konto w QNAP, mam QNAP ID, komputer widzi serwer, ale w Qfinder, zawsze wmuszę wpisać konto "admin", żeby cokolwiek zrobić.
Sam sprzęt i dyski wydają się być sprawne.
Jaka jest aplikacja, która jest centrum zarządzania?
W QFinder, muszę zawsze podać dane logowania z użytkownikiem "admin" mimo, że mam QNAP ID zupełnie inne - można to jakoś połączyć, żeby nie było potrzeby ciągłej autoryzacji?
Pomocy! Nie wiem jak ruszyć...
 
Aby Zresetować Qnapa należy wejść: Panel sterowania/kopia zapasowa i przywracanie/Przywracanie do ustawień fabrycznych.
Jeżeli chodzi o ponowną inicjację: QNAP Szybka konfiguracja NAS
upload_2019-3-3_6-55-26.png
 
Zresetowałem TS-453A (4.3.6.0895 - 2019/03/28) przyciskiem reset, zadziałało bez problemu, jednak ...
po zalogowaniu (admin/admin) miałem pełny dostęp do wszystkich danych na qnapie, w tym do szyfrowanych folderów i wolumenów, to bez sensu - powinny się zablokować.

po co zakładać osobne hasła na wolumen i folder, skoro dostęp można załatwić w 10 sekund (reset + logowanie)
 
Koledzy ale co się dzieje w takim razie w przypadku kradzieży sprzętu? Złodziej wystarczy że zrobi sobie reset i ma wtedy domyslne haslo i ma dostęp do wszystkich danych na dyskach mimo, że są zaszyfrowane? czy jest to jakos inaczej chronione jednak niż teraz napisałem?
 
ale ja mowię nawet nie w sytuacji kiedy jest zapisane hasło na nasie, tylko w sytuacji kiedy go nie ma, a złodziej zrobiłby sobie fozyczny reset, wtedy hasło przwyraca się do ustawień fabrycznych. Da sie temu zapobiec? czyli kradzież fizyczna urządzenia daje złodziejowi dostęp do wszystkiego?
 
"Dowcip" z branży który słyszałem jako dzieciak na początku tak 90-tych: jaki komputer jest najbezpieczniejszy? Taki bez żadnych inyerface'ów i zalany betonem.
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. klucz szyfrowania
  2. reset do ustawień fabrycznych
  3. nie udało się zainicjować
  4. serwer się resetuje
  5. jakie hasło po resecie qnapa
  6. https://forum.qnap.net.pl/threads/ts-231p-resetowanie-od-zera-i-ponowna-inicjalizacja.25148/