TS-239 - wolne kopiowanie

Dyskusja w 'Inne' rozpoczęta przez użytkownika z-ka, 9 Wrzesień 2009.

Ładowanie...
  1. z-ka

z-ka Moderator Contributor

Local Time:
    02:53
    Oceny:
    +19 / 0 / -0
    Followers:
    1
    QNAP:
    TS-x59 Pro
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-x59 Pro 1 GbE
    Siec gigabitowa (PC-switch-TS-239). Dokladnie w tej samej konfiguracji wczesniej mialem TS-119 i transfery byly w pelni zadowalajace (d:40-50 megabajta/s u: 30-40megabjta/s) W miejsce Ts-119 postawilem teraz TS-239. Transfery sa kiepskie (serdni upload przez sambe to 12-20 megabajta/s). Przez ftp to samo. Testuje rozne kombinacje, ale nie mam pojecia czemu tak sie dzieje. W qnapie wlaczone jest szyfrowanie dyskow, ramka ustawiona na wartosc maksymalna, stale IP. Cokolwiek bym nie zmienil efekt jest zawsze ten sam - upload tak jak pisalem powyzej. Jakies rady? Bylbym niezmiernie wdzieczny

EDIT:
    Jeszcze jedna rzecz. Podczas kopiowania wskaznik postepu zatrzymuje sie na 2-3 sekundy (cos jakby kopiowanie ustawalo) i po chwili zaczyna kopiowac ponownie. W TS-119 nic takiego nie mialo miejsca. Czym mozna takie zachowanie wytlumaczyc i jakie ustawienia wprowadzic tak aby sprzet dzialal tak jak nalezy?

Pozdrawiam

2. z-ka

z-ka Moderator Contributor

Local Time:
    02:53
    Oceny:
    +19 / 0 / -0
    Followers:
    1
    QNAP:
    TS-x59 Pro
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-x59 Pro 1 GbE
    OK. W czesci wyjasnilo sie. Winne jest prawdopodobnie szyfrowanie. Kiedy wrzucilem dysk bez opcji szyfrowania transfery skoczyly do 40megabajta/s co jest wynikiem dla mnie ok. Szkoda, ze tak to spowalnia system. A sam Qnap TS-239 wypas, ze sie tak slangiem mlodziezowym wyraze;). Dzisiaj pierwszy dzien wiec troche emocji jeszcze we mnie siedzi;). Swoja droga ciekawi mnie czemu polscy dystrybutorzy maja takie marze a np. holederscy (tu kupilem swoje dwa ostatnie Qnapy) moga sie zadowolic kwota o 150eur (w przypadku TS-239) niższą i nikomu krzywda sie nie dzieje z tego powodu.
    Pozdrowienia

• Lubię to! Lubię to! x 1
  1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Odrzuć powiadomienie.