Pomoc TS-239Pro kopia na USB

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Krisswolf

Nowy użytkownik
Noobie
21 Styczeń 2015
3
4
3
Poznań
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Witam,

Mam w jednej firmie model TS-239PRO z jednym dyskiem 1 TB jako single
Dysku już jest leciwy wiec planuje go wymienić na nowy a najlepiej na 2 nowe co będą pracowały w RAID Mirror

Pytania:
Czy dokładając do drugiej kieszeni nowy dysk 1TB utworzę z nich RAID bez straty danych by potem wyjąc stary i dołożyć drugi nowy?
Czy da się szybko przerzucić wszystkie dane wraz z ustawieniami na dysk USB sformatowany EXT4?

Jak na razie zacząłem robić kopie na ten USB przez Manager kopi zapasowych > External Backup > Urządzenia zewnętrzne i tam utworzyłem 4 zadania replikacji bo jedno może replikować tylko 5 par katalogów.

Czy jest zatem jakiś prostszy sposób aby aby zgrac wszystko wyjąc stary dysk, włożyć 2 nowe utworzyć RAID 1 i przywrócić dane z ustawieniami itp.

Z góry dziękuje za odpowiedź
 
Czy dokładając do drugiej kieszeni nowy dysk 1TB utworzę z nich RAID bez straty danych by potem wyjąc stary i dołożyć drugi nowy?

Brakuje wersji FW
Ja bym zrobił najpierw RAID 1 z jednego starego i jednego nowego HDD, dane się synchronizują, potem migracja starego HDD na nowy, synchronizacja danych, raid expansion i voila, nawet bez reseta się udało, tylko przy expansion nie będzie dostępu przez tą chwilę.

Czy da się szybko przerzucić wszystkie dane wraz z ustawieniami na dysk USB sformatowany EXT4?
Szybko, nie znam tego terminu.

utworzyłem 4 zadania replikacji bo jedno może replikować tylko 5 par katalogów.
Zmień strukturę katalogów ... bo szkoda czasu na takie proste rzeczy.

Np jest katalog DATA i SCANNER, DATA zawiera poszczególne udziały, scanner jest poza strukturą bo jest tylko tymczasowym miejscem do przechowywania skanów
zadanie archwizacji jest proste /share/MD0_DATA/DATA -> /USBDisk1/DATA - dziękuję i codziennie raport z wykonania proszę mailem proszem.

PS: Ustawienia zawierają konfigurację dysku .. szkoda czasu, migruj do RAIDa i bedzie gites.
 
Czy dokładając do drugiej kieszeni nowy dysk 1TB utworzę z nich RAID bez straty danych by potem wyjąc stary i dołożyć drugi nowy?

Brakuje wersji FW
Ja bym zrobił najpierw RAID 1 z jednego starego i jednego nowego HDD, dane się synchronizują, potem migracja starego HDD na nowy, synchronizacja danych, raid expansion i voila, nawet bez reseta się udało, tylko przy expansion nie będzie dostępu przez tą chwilę.

Dzięki za odpowiedź interesuje mnie najbardziej twoja kwestia, która mówi że uda mi się zrobić z jednego pojedynczego dysku przez dołożenie drugiego nowego RAID 1 bez utraty danych.
By potem wyjąć stary i dołożyć drugi nowy już do gotowego RAID 1 i dane się ponownie zsynchronizują.

Jeśli źle rozumuje to proszę o wyprowadzenie z błędu.

Sprawdziłem FW mam v4.1.1 Build 1101.
 
Dziękuje za pomoc, wszystko przebiegło prawidłowo i bez problemów w następującej kolejności jakby ktoś jeszcze szukał:

1. Dołożyłem nowy dysk jako drugi
2. Uruchomiłem migrację w ustawieniach Manadżera pamięci
3. Utworzył się RAID 1 mirror
4. Zamieniłem stary dysk na nowy identyczny jaki dołożyłem w pkt 1.
5. Automatycznie uruchomiła się odbudowa macierzy RAID
6. Komunikat odbudowa zakończona i wszystko działa jak należy

Pozdrawiam.
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.