Pomoc TS-251+ 8G Odpalanie filmow MKV na TV przez HDMI

Antoni

Nowy użytkownik
Noobie
10 Luty 2016
12
0
1
49
QNAP
null
Ethernet
null
Problem jak w temacie. Sprzet mam od niedawna i na pewno moglem go jeszcze przez kilka godzin nie ,,rozkminic". Odpalenie filmu (probowalem na KODI) dziala ale przy MKV 720p obraz ewidentnie sie tnie. Ewidentnie brak plynnosci. Mam takze pytanie odnosnie napisow do filmow - obowiazuje jakis standard? Moze przeholowalem z oczekiwaniami ale sadzilem ze sprzet ten ma hardwarowe wsparcie dla filmow o wiekszej rozdzielczosci... Czyzzby tylko wspieral okreslone formaty?
 
Problem jak w temacie. Sprzet mam od niedawna i na pewno moglem go jeszcze przez kilka godzin nie ,,rozkminic". Odpalenie filmu (probowalem na KODI) dziala ale przy MKV 720p obraz ewidentnie sie tnie. Ewidentnie brak plynnosci.
Wyłącz pozostałe usługi pracujące w system: skanowanie multimediów lub inne procesy obciążające CPU. Było wiele razy na forum. Ten model spokojnie odtwarza filmy .mkv 1080p, ale nie ma na tyle mocy obliczeniowej aby korzystać z wachlarza oferowanych przez producenta wszystkich funkcji jednocześnie.
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba
Ja bym jeszcze zweryfikował czy masz w tym czasie CPU obciążone. Bo też borykałem się z tym problemem i spowodowany był złym ustawieniem wyświetlania w HD Station miałem domyślnie 1920x1080@60Hz, zmień na 50Hz i po problemie.