Pomoc TS-251 - ciągłe leciutkie piszczenie (cewki?) + brak adresu z DHCP

MJRegul

Nowy użytkownik
Noobie
29 Wrzesień 2016
1
2
3
38
QNAP
null
Ethernet
null
Witam serdecznie, to mój drugi post na tym forum. Dziś stałem się posiadaczem Qnapa TS-251 i od razu mam z nim dwa problemy.

1. NAS piszczy, ciągły lekki pisk zupełnie jakby piszczały w nim jakieś cewki - czy to normalne czy można to reklamować bo szczerze mówiąc po 10 minutach z tym NASem na biurku moje uszy zaczynają krwawić. Zamieszczam link do YT, polecam słuchawki bo mikrofon zebrał też dużo szumów. Między szumami łatwo wyłapać dokuczliwy dźwięk.


Link: https://www.youtube.com/watch?v=Xrhag06asxQ
- tak to brzmi, nie jest to wiatraczek ;) nie chodzi tez o chrupanie HDD

HS-251 - annoying high pitch noise - QNAP NAS Community Forum - i tu widać, że nie tylko ja mam ten problem :|

2. Za Chiny Ludowe nie mogę wymusić na 251 znalezienie adresu z DHCP. Dostawca internetu dostarczył mi router Huawei HG8245H. Czy ten QNAP wymaga jakichś konkretnych przekierowań portu albo jakichś innych ustawień? Jedyna opcja by się do niego połączyć na 169.254.100.100 (bo DHCP nie działa) to podłączenie go LAN-LAN z komputerem i ustawienie takiej podsieci na karcie i podłączenie po tym adresie. Inaczej nie ma bata by pobrał z DHCP adres (na sztywno wpisanie adresu też nie działa) a wszystkie inne urządzenia (smartfony, telewizor, amplituner, laptop na wifi) adres dostają w ciągu kilku sekund.
Firmware najnowszy.
Jakieś pomysły i sugestie dla nowego użytkwnika?
Resetowałem sprzęt. Wgrałem najnowszy firmware.​


Model serwera: QNAP TS-251
 
1. Nie wiem
2. Może zapełniłeś swoimi dotychczasowymi urządzeniami pulę dozwolonych przez dostawcę adresów IP i Qnap nie otrzymuje już adresu z DHCP. Często gęsto prowajder ustawia takie głupie ograniczenia żeby mu się router nie zmęczył, np. na 10 urządzeń użytkownika.
 
@MJRegul : czy udało się zwalczyć piszczenie?
Ja uruchomiłem wreszcie po pół roku stania TS-451 i tam też jest takie nieszczęsne piszczenie. Nie jest to dysk, tylko coś z płyty głównej.
Może to piszczy cała seria bo na tych samych podzespołach jest? Może też po prostu niektórzy tego nie słyszą i dlatego im się może wydawać że ich nie piszczy...? Kiedyś robiłem testy programem generującym dźwięki z telefonu i większość ludzi nie słyszała już 14-15kHz, podczas gdy dla mnie dźwięki były straszliwe do 18kHz. Niestety słyszę każdą badziewną ładowarkę USB, UPSy... ech... :-(
 
Niestety mam to samo Nas-a posiadam od jakichs dwoch tygodni i od samego poczatku piszczy.
Zasadniczo nie robi mi to problemu bo nas stoi na strychu ale jest to juz ktores urzadzenie z rzedu ktore generuje taki halas Kiedys mialem to w lapku z i3, pozniej w zasilaczu od switch, monitorze, ladowarkach. teraz po prostu wszystko wylaczam z gniazdek albo instaluje w szafie rack na strychu
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. https://forum.qnap.net.pl/threads/ts-251-ci%C4%85g%C5%82e-leciutkie-piszczenie-cewki-brak-adresu-z-dhcp.19462/