Przy piwie TS-251.....Czy to dobry wybór ?

yellow7

Passing Basics
Beginner
27 Luty 2015
10
4
3
41
QNAP
TS-x31
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
Trafiłem tutaj jak pewnie wiekszość z was zamierzam w końcu zrobić ten krok milowy w moim życiu i zakupić mój pierwszy NAS. Myślę że już wybrałem, chyba że ktoś z forumowiczów wybije mi decyzję z głowy. Wybór padł na QNAP TS-251, będę go głównie używał do przechowywania i odtwarzania filmów, biblioteki na dokumenty i zdjęcia. Sprzęty jakie będą z niego korzystać to 2xTV, 2xTablet, Laptop, Amplituner.

Prosiłbym o rade czy taki serwer sprosta i nie będzie mi zacinał filmu w full HD jak puszczę sobie na dwóch TV na przykład ?
 
Tak wiem że to nie backup :) Na NASie będe miał dokumenty i zdjęcia po to żeby ułatwić sobie do nich dostęp przez TV, laptopa i inne sprzęty. Najważniejsze rzeczy trzymam dodatkowo na zewnętrznym dysku i kopię na DVD. Więc zdaję sobie sprawę że NAS nie zapewni mi bezpiecznej kopii danych.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
W sumie to dopiero dowiedziałem się o istnieniu 253 PRO z procem qad.
Zazdroszczę wydajności przy transkodowaniu - jedyny element w którym mój świeży 251 się przydusza.

Jak odkryjesz jakieś ciekawe appki dla nowicjusza (laika) do domowego użytku do podziel się proszę ... (ogrom dostepnych appek których nie rozumiem aktualnie mnie przeraża w Qanap-ie :) ).

Ja ze swojej strony polecam:
1. OpenVPN - przy przyzwoitym necie działa znakomicie, a konfiguracja prosta jak barszcz
2. Zabawę z dowolną kamerką IP (nawet tymi zabwakowymi za 100zł) - smutno tak dowiedzieć się że pies siedzi przez godzinę pod drzwiami po wyjściu Pana/Pani. :(
3. Qsync / BT Sync (świetna sprawa - wszystko czego potrzebujemy prywatnie/zawodowo bezpieczne i zawsze pod ręką)
4. HD Station - na razie działa bez zarzutu, a dodatkowo podpięta jest zewnętrzna karta dźwiękowa
5. Virtualization Station - postawiłem wirtualkę z Win7. Co bardzo przypadło mi do gustu, to możliwość ustawienia w HD Station domyślnej wirtualki uruchamianej po kliknięciu w ikonę VS. Po ustaleniu domyślnego FulScreen na telewizorze po HDMI nie sposób odróżnić że odpalam coś w wirtualki a nie z fizycznego kompa.
Tutaj strasznie zamulają mi wszelkie multimedia pod tym wirtualnym Windows7 - jestem laikiem, nie wiem czego to przyczyna (ram na samą wirtualkę dałem 4GB).

Chętnie poznam Twoje pierwsze boje i sukcesy w zakresie pierwszych kroków z NAS.

Ja po tygodniu mam powyższe 5 kroków za mną i jestem ... zachwycony :)

PS. Za mną też już ponowna inicjacja NAS-a z pełnym formatowaniem dysków (przy zmianach dysków, wpierw poczytaj...później formatuj i wymieniaj :) ).

Pozdrawiam,
mario709
 
Tutaj strasznie zamulają mi wszelkie multimedia pod tym wirtualnym Windows7 - jestem laikiem, nie wiem czego to przyczyna (ram na samą wirtualkę dałem 4GB).

Nie oczekuj płynności - bo to służy do zupełnie innych celów niż granie czy oglądanie filmów HD.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Wiem wiem,

Pracuję w firmie z branży IT więc korzystam z wirtualek do zupełnie innych celów, ale wytłumaczyć sobie tego przytkania w wydajności nie potrafię.
Jak wspominałem jestem w tym temacie laikiem.

Jakby nie było, maszynka rewelacja.

Yellow7 czekam na info od Ciebie i twoją relację z pierwszych starć z Qnap-em. Tylko jak zaczniesz sypać skryptami ... to ja odpadam ;)
 
Po ustaleniu domyślnego FulScreen na telewizorze po HDMI nie sposób odróżnić że odpalam coś w wirtualki a nie z fizycznego kompa.
Tutaj strasznie zamulają mi wszelkie multimedia pod tym wirtualnym Windows7 - jestem laikiem, nie wiem czego to przyczyna (ram na samą wirtualkę dałem 4GB).
Mała ilość RAM'u na karte graficzną maszyny wirtualnej. Zresztą pigers ma tutaj racje.
 
W sumie to logiczne.
Przy takim procu oraz ilości pamięci podręcznej jedynie grafika mogła zostać z tyłu. Tutaj rysuje się przewaga NAS-a budowanego od zera.
Tylko obsługa QNAP-a w porównaniu do FreeNas-a, na którym stawiałem przed zakupem pierwsze kroki, to jak niebo i ziemia dla laika (oczywiście na korzyść QNAP-a). No i zużycie prądu które przy tych parametrach również zrywa czapkę z głowy (ponownie na korzyść QNAP-a).