TS-251 jako odtwarzacz HD?

None

Nowy użytkownik
Noobie
29 Grudzień 2011
5
3
3
55
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Witam
Od 4 lat jestem użytkownikiem Nas firmy S i przyszedł czas na zmianę. Zamierzałem kupić DS214 Play jako godny następca starego DS111.
Przez przypadek jednak w sieci znalazłem opis Nasa Qnap TS-251 który bardzo mnie zainteresował jako Nas i dodatkowo odtwarzacz filmów HD.
Nie mam wogóle doświadczenia z produktami firmy Qnap , oprogramowanie firmy S było stosunkowo proste i dawałem sobie radę z zorganizowaniem sieci w domu i dostępem do niej z zewnątrz. W związku z Tym mam parę pytań i jeżeli ktoś posiada albo ma doświadczenie z tym Nasem to proszę o odpowiedź.
1. Qnap obsługuje pilota na podczerwień (IR).Gdzie jest odbiornik?
2. Pakiet XBMC obsługuje Filmy 3D oraz dzwięk True HD oraz Audio Master HD 7.1?
3.Jak wygląda załączanie odwarzania filmów. Jak załączę telewizor mam od razu obraz z XBMC ?
4.XBMC odtworzy film w obrazie iso.
5.Czy można samodzielnie rozszerzyć pamięć o popularne moduły z PC.
6.Folder do którego ściągają się torrenty może być dowolny czy sciśle określony.
7.Nas bardzo zwalnia jak np. sciąga torrenty z max. prędkością.
8.HS-251 sprzętowo i programowo to jest to samo co TS-251
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.
 
Hmm, pomiędzy tymi dwoma urządzeniami (tj ds214 play i TS-251) jest ogromna różnica. Porównywanie kalkulatora ze smartfonem też jest możliwe, bo na obu można liczyć - tylko czy to ma sens.
Leniwy troszkę byłeś w poszukiwaniu informacji, więc część odpowiedzi to linki.

Ad1
TS-251 :: QNAP
masz na zdjęciach gdzie jest IR

Ad2
BackUp Academy – Blog o backupie, macierzach i serwerach plików | QNAP na targach Computex 2014 - BackUp Academy - Blog o backupie, macierzach i serwerach plików

Ad3
Nie rozumiem do końca pytania.
Jeśli na swoim TV ustawisz wyjście HDMI z Qnapa jako startowe to będziesz je miał :)

Ad4
Pytanie do twórców XBMC.

Ad5
Upgrade RAM Memory for QNAP NAS

Ad6
Dowolny

Ad7
Nie rozumiem pytania. Maks prędkością czego ? Mojego czy twojego łącza ?

Ad8
Compare products
 
1. Qnap obsługuje pilota na podczerwień (IR).Gdzie jest odbiornik?
W obudowie.

2. Pakiet XBMC obsługuje Filmy 3D oraz dzwięk True HD oraz Audio Master HD 7.1?
3D nie wiem. Ale True HD i HDMA tak.

3.Jak wygląda załączanie odwarzania filmów. Jak załączę telewizor mam od razu obraz z XBMC ?
HD Station z aplikacjami do wyboru. Może być tylko jedna, XBMC to naciskamy OK/Enter na MCE pilocie i się włącza. Albo w ogóle nie wyłączać XBMC :)

4.XBMC odtworzy film w obrazie iso.
Tak.

5.Czy można samodzielnie rozszerzyć pamięć o popularne moduły z PC.
Tak. Seria x51/53 jest kompatybilna z SO-DIMM DDR3L Low Voltage (nie DDR3!)

6.Folder do którego ściągają się torrenty może być dowolny czy sciśle określony.
Nie wiem jak w Download Station (programie QNAP), ale w rtorrent-QNAP, którego jestem autorem nie można zmienić lokalizacji. I nigdy nie będzie można.

A dlaczego? Odpowiedź niżej.

7.Nas bardzo zwalnia jak np. sciąga torrenty z max. prędkością.
Mądrze przemyślane woluminy nakazują odseparować pocące się dyski, a jak to zwykle bywa, kupujecie te najtańsze i najwolniejsze. A więc zamiast RAID'a lepiej zrobić 1 wolumin dla ciągłej pracy tj. torrent'y, a drugi na magazyn czy backup. No i RAM... 1GB troche za mało.

8.HS-251 sprzętowo i programowo to jest to samo co TS-251
...

Od 4 lat jestem użytkownikiem Nas firmy S i przyszedł czas na zmianę. Zamierzałem kupić DS214 Play jako godny następca starego DS111.
Przez przypadek jednak w sieci znalazłem opis Nasa Qnap TS-251 który bardzo mnie zainteresował jako Nas i dodatkowo odtwarzacz filmów HD.
Nie mam wogóle doświadczenia z produktami firmy Qnap , oprogramowanie firmy S było stosunkowo proste i dawałem sobie radę z zorganizowaniem sieci w domu i dostępem do niej z zewnątrz. W związku z Tym mam parę pytań i jeżeli ktoś posiada albo ma doświadczenie z tym Nasem to proszę o odpowiedź.
Nie porównuj obu firm bo featureami i polityką różnią się bardzo!
 
3.Jak wygląda załączanie odwarzania filmów. Jak załączę telewizor mam od razu obraz z XBMC ?

Od siebie dodam, że przy połączeniu TV Panasonic + TS-251 w przypadku gdy nas ruszy pierwszy a dopiero potem włączy się TV, XBMC nie odpalał automatycznie, przynajmniej w QTS 4.1.1.

PS. A jest możliwość podłączenia napędu blu ray przez usb i odtwarzania filmów z blu ray bez dodatkowych kombinacji?
 
Dzieki za odpowiedzi
Ad3
Nie rozumiem do końca pytania.
Jeśli na swoim TV ustawisz wyjście HDMI z Qnapa jako startowe to będziesz je miał :)

Czyli jak przestawię wejscie w telewizorze na Qnapa a Qnap jest np. uspiony to Qnap się "wybudzi" i pokaże obraz HD Station.
Podczas odtwarzania filmów z dzwiękiem HD nic nie rwie.
Czy 1gb ramu wystarczy do zastosowań domowych typu np. 1 torrent się sciąga , XBMC bez pracuje.
 
Jeśli go uśpisz to nie. NASy to urządzenia przystosowane do pracy ciągłej, więc nie widzę sensu ich wyłączać.

Osobiście mam nadzieję, że nie wprowadzą takiego fjuczeru, że Qnap się uśpi/wyłączy jak tylko małżonka zakończy oglądać TV :)
 
  • Haha
Reakcje: Silas Mariusz
Większa ilość ramu pomoże?
 
Czyli naciskasz na pilocie Enter/Okay aby włączyć?

Pilota nie mam (Harmony 650 już niedostępny?), ale w opisanej przeze mnie sytuacji trzeba ręcznie uruchomić xbmc z menu.
Jak TV jest włączony przed uruchomieniem TS-251, nie ma tego problemu.

Da radę wykorzystać blu ray przez usb, czy trzeba kombinować?
 
Jak SSL uruchomić ??
upload_2015-1-2_22-27-31.png

O ten zaznaczony port Ci chodzi? Cały czas jest włączony z certyfikatem self-signed podczas instalacji folderu rtorrent w udziale sieciowym Download.
 
Kurde nie widzę w ustawieniach a jak próbuje wrzucić adresLan:6008 wywala pustą stronę. AdresLan:6009 działa poprawnie.

Ja o allegro nie mówię ;)
Same sklepy to sprzedają więc nie wiem w czym problem.


Jedynie uważajcie na przycisk Up dla kanału bo po 3 latach bardziej mocno trzeba naciskać na niego a w końcu przestaje reagować.
 
Ja o allegro nie mówię ;)
Wiem o co Ci chodzi :)
Sam sobie dam warna...
Wk... mnie gośc z innego posta i dlatego sobie pozwalam na taka ignorancje zasad które pisałem :) Ale fakt pilot to inna kwestia.
Da radę wykorzystać blu ray przez usb, czy trzeba kombinować?
Raczej tak. Wykrywa napędy, więc i XBMC bedzie widzieć.
Jedynie uważajcie na przycisk Up dla kanału bo po 3 latach bardziej mocno trzeba naciskać na niego a w końcu przestaje reagować.
U mnie co innego... Co miałem jakąś laske, to każda mi przyciszała głośniki złośliwie katując Volume down. Sic!
 
Po testowałem na kompie trochę XBMC i jestem pod wrażeniem. Dla zainteresowanych parę informacji.
Na plus:
1.Odtwarza obrazy Bluray po sieci
2.Odtwarza audio TrueHD, Audio Master-HD
3.Szybki
4.Duże mozliwości
Na minus:
1.Nie umiem odtworzyć filmu 3D.
Jeżeli tak to będzie działać na TS-251 to rewelacja.
Odnośnie Video Station czy Qnap , sciąga sam opisy filmów .